Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako spárovať univerzálny diaľkový ovládač s TV?

Zdieľať

Kúpili ste si nový ovládač alebo TV? A teraz čo? Nebojte sa, spárovanie univerzálneho diaľkového ovládača s televízorom nemusí byť fuška. V tomto článku nájdete jednoduchý a detailný návod, ktorý vás krok za krokom prevedie celým procesom.

Už žiadne zbytočné komplikácie, len pohodlné ovládanie vašej domácej zábavy s novým univerzálnym diaľkovým ovládačom.

Nastavenie kódu

Začnite tým, že nájdete kód modelu vašej TV alebo iného zariadenia. Potom stlačte a podržte tlačidlo „SET“ a súčasne stlačte tlačidlo pre vybrané zariadenie (TV). 

Kontrolka by mala svietiť. Po uvoľnení oboch tlačidiel zadajte trojciferný kód. Akonáhle kontrolka zhasne, nastavenie je dokončené.

Manuálne hľadanie kódu

Ak nepoznáte kód vášho zariadenia, môžete ho nájsť manuálne. 

  • Stlačte a podržte „SET“, potom stlačte tlačidlo pre vybrané zariadenie (TV). 
  • Indikátor začne blikať. 
  • Nasmerujte ovládač na TV a stlačte „POWER“. 
  • Kód sa odošle pri každom stlačení tlačidla, až kým sa TV nevypne. 
  • Hneď potom stlačte tlačidlo pre vybrané zariadenie (TV), aby sa kód uložil.

Automatické hľadanie kódu

V prípade, že manuálne hľadanie kódu nevyšlo, skúste automatické hľadanie.

  • Zapnite zariadenie, ktoré chcete ovládať. 
  • Stlačte a podržte „SET“ a „POWER“ na viac ako tri sekundy. 
  • Začne sa automatické vyhľadávanie. 
  • Akonáhle zariadenie reaguje, stlačte ľubovoľné tlačidlo (okrem „SET“) na zastavenie vyhľadávania a uloženie kódu.

Ak chcete zistiť, aký kód je nastavený, stlačte „TV“, potom „SET“ a tlačidlá (1, 2, 3). Blikanie kontrolky vám prezradí nastavenie kódu.

Keď máte hotovo, otestujte funkčnosť. Zapnite TV, namierte ovládač a skúste ho vypnúť a zapnúť tlačidlom „Power“. Taktiež skontrolujte funkčnosť ostatných tlačidiel.

Čo ak kód nefunguje?

Prejdite zoznamom kódov pre vašu značku televízora a postupne ich skúšajte. Je celkom pravdepodobné, že niektorý z ďalších kódov bude ten pravý. Tento proces môže chvíľu trvať, ale ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša a výsledkom bude pohoda pri Rodinných prípadoch. 

Kde nájsť iné kódy? Prezrite si manuál, ktorý bol v balení ovládača, obsahuje zoznam kódov pre rôzne značky a modely TV. Ak tam kód nenájdete, navštívte webovú stránku výrobcu ovládača, kde často nájdete aktualizované zoznamy kódov. 

Ďalšou možnosťou sú online fóra, kde sa môžete dozvedieť o skúsenostiach iných používateľov, alebo sa opýtať na konkrétne kódy. 

Ak ani jeden z manuálne zadaných kódov nepriniesol úspech, je čas využiť funkciu automatického vyhľadávania kódu. Táto funkcia prehľadáva dostupné kódy a pokúša sa nájsť ten správny. 

Pozor si treba dať aj na prekážky. Skontrolujte, či v blízkosti zariadenia nie sú predmety, ktoré by mohli rušiť signál, ako napríklad káble alebo zariadenia s prepäťovou ochranou.

S týmto sprievodcom by ste mali úspešne spárovať univerzálny diaľkový ovládač s televízorom. A už len stačí zapnúť Netflix. 😉

 

Štítky