Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

10 tipov na najlepšie romantické filmy, ktoré si zamilujete

Zdieľať

Láska má mnoho podôb. Láska neopätovaná, láska, ktorej nie je dopriate, láska bezpodmienečná. Takéto podoby nájdete aj vo filmoch, ktoré sme pre vás vybrali. Romantický príbeh sprevádzajú niekedy dramatické, inokedy komické situácie a v tom je čaro lásky. Doprajte si poriadnu dávku romantiky a vyberte si z ponuky najlepších romantických filmov. Ktorý romantický film je váš obľúbený? Nechajte nám komentár, aby sme tento zoznam 10 tipov na najlepšie romantické filmy mohli rozšíriť aj o tie vaše.

1. Zápisník jednej lásky

zápisník jednej lásky

Foto: csfd.cz

 • romantický/dráma
 • ČSFD hodnotenie: 83%
 • dĺžka filmu: 123 min.

Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) zažijú prázdninovú romancu. Ich láske však nie je dopriate. Allie pochádza zo zámožnej rodiny a Noah z chudobných pomerov. Allienini rodičia presvedčia dcéru, že pre ňu Noah nie je dosť dobrý. Jeden večer sa dvojica zíde, ale poháda sa a ich cesty sa na určitý čas rozdelia. Noah po celý rok každý deň píše list pre Allie, ale pani Hamiltonová ich pred dcérou tají. Po útokoch na Pearl Harbor sa Noah prihlási do armády a v tom čase už vysokoškoláčka Allie sa stane dobrovoľnou ošetrovateľkou. Počas ošetrovania a starostlivosti o druhých spozná zraneného Lona Hammonda, ktorý je zámožný mladý muž. Allienini rodičia ich podporujú v zásnubách. Medzitým sa Noah vracia z vojny a púšťa sa do opravy starého domu, ktorý kedysi sľúbil Allie pre ich spoločný život. Je odhodlaný získať Allie späť, aj keď ona už našla šťastie v náručí iného. Počas svadobných príprav Allie zbadá článok v novinách o dome, ktorý Noah opravil a okamžite sa za ním vydá. Pocity plné nostalgických spomienok sa obnovia a stará láska opäť prepukne.

Zaujímavosť: Predstavitelia hlavných rolí Ryan Gosling a Rachel McAdams tvorili po skončení filmovania niekoľko rokov pár i v reálnom živote.

2. Nejako sa to komplikuje

Foto: smedata.sk

 • romantický, komédia
 • ČSFD hodnotenie: 66%
 • dĺžka filmu: 115 min.

Jane Adlerová (Meryl Streep) má už tri dospelé deti, je rozvedená a napriek tomu má so svojím ex manželom Jakeom (Alec Baldwin) priateľský vzťah. Pri príležitosti promócii ich syna sa ex manželia vyberú na spoločnú večeru, ktorá po väčšej konzumácii vína a spomienkach na spoločný život skončí vášnivým sexom. O Jane má však záujem aj architekt Adam (Steve Martin), ktorý pre Jane navrhuje kuchyňu. Obaja muži sa však rozhodnú bojovať o priazeň Jane zo všetkých síl. Tento boj sprevádzajú niekedy vtipné a občas tragikomické situácie, ktoré sú dôkazom toho, že aj v pokročilom veku sa láske medze nekladú.

Zaujímavosť: Scény, v ktorých sú Meryl Streep (Jane Adler) a Steve Martin (Adam) pod vplyvom marihuany sa natáčeli niekoľko týždňov. Počas tejto doby sa obaja protagonisti smiali tak často, až sa režisérka Nancy Meyers obávala, či nebude vo filme toho smiechu príliš.

3. Po čom ženy túžia

po čom muži túžia

Foto: csfd.cz

 • romantický/komédia
 • ČSFD hodnotenie: 74%
 • dĺžka filmu: 127 min.

Nick (Mel Gibson) dokáže očariť každú ženu a doviesť ju tam, kde on chce. Jedného dňa sa mu ale stane nehoda a jeho život sa zmení. Počuje všetko, čo si ženy naozaj myslia. Túto svoju vlastnosť začne zneužívať vo vlastný prospech. Jeho prvým terčom sa stane nová ambiciózna kolegyňa, ktorá získala jeho vysnívané pracovné miesto. V túžbe získať jej miesto vydáva jej názory za svoje, až kým mu plány neskríži láska.

Zaujímavosť: Herečka Helen Hunt získala za tento film ocenenie Zlatý glóbus.

4. Bláznivá, hlúpa láska

bláznivá hlúpa láska

Foto: justwatch.com

 • romantický/dráma/komédia
 • ČSFD hodnotenie: 77%
 • dĺžka filmu: 113 min.

Cal Weaver (Steve Carell) je spokojný štyridsiatnik. Má dobrú prácu, pekný dom, skvelé deti a manželku, ktorá je jeho láskou zo strednej školy. Avšak táto idylka sa zmení, keď zistí, že jeho žena ho podvádza a chce sa rozviesť. Cal sa snaží vyrovnať s touto drastickou zmenou v živote. Voľné večery trávi vysedávaním v bare, avšak svet nezadaných je pre neho neznámy. Pod svoje krídla si ho vezme atraktívny tridsiatnik Jacob Palmer (Ryan Gosling) a zasvätí ho do tajov flirtovania, randenia a chlapského nezadaného sveta. Cal postupne mení svoj životný štýl, svoj prístup k ženám a počas tejto osobnej premeny spozná Jacoba aj v inom svetle, ako priateľa jeho dcéry. Viacero vtipných scén vystihuje samotný názov filmu.

Zaujímavosť: Ryan Gosling mal nápad použiť vo filme “zdvíhačku” z filmu Hriešny tanec. Emma Stone týmto nápadom až tak nadšená nebola, bála sa, že spadne.

5. Manželský sľub /Navždy spolu

navždy spolu

Foto: img.osobnosti.cz

 • dráma/romantický
 • ČSFD hodnotenie: 72%
 • dĺžka filmu: 104 min.

Paige a Leo sú mladý manželský pár. Paige opustila bohatú rodinu, zrušila zásnuby a namiesto práva začala študovať umenie. Leo rodičov nemá, jeho jedinou rodinou je Paige. V jeden večer sa pri návrate domov z kina stane nehoda. Do ich auta narazí nákladné auto a Paige stratí pamäť. Nepamätá si na nič zo svojho života, a tak ako jej rodičia aj Leo sú pre ňu cudzí. Z nemocnice sa vracia domov k Leovi, kde hľadá oporné body, aby si spomenula. Keď však raz Paige zablúdi na ulici, ozve sa svojej matke a na detstvo a rodičov si nakoniec spomenie. Vráti sa k svojmu pôvodnému životu, ktorým žila predtým než spoznala Lea alebo si spomenie aj na neho?

Zaujímavosť: Film je inšpirovaný skutočným príbehom Krickitt Carpenterovej, ktorej sa v skutočnosti spomienky nikdy nevrátili.

6. Hora medzi nami

hora medzi nami

Foto: img.csfd.cz

 • dráma/dobrodružný/romantický
 • ČSFD hodnotenie: 65%
 • dĺžka filmu: 109 min.

Po tragickej nehode lietadla musia dvaja navzájom cudzí ľudia (Kate Winslet a Idris Elba) spojiť svoje sily, aby prežili v extrémnych podmienkach. Keďže ich let nebol nahlásený, nie je nádej, aby ich niekto hľadal. Sú odkázaní spoľahnúť sa jeden na druhého, aby prežili. Navzájom si pomáhajú, aby cestu k záchrane vydržali a počas toho v sebe objavia silu, o ktorej nikdy predtým nemali tušenie.

Zaujímavosť: Natáčalo sa v kanadskom pohorí Panorama Mountain Village vo výške 3300 m n.m. V dobe natáčania dosahovali teploty až -38 °C.

7. Milý John

milý john

Foto: filmtoro.cz

 • vojnový/romantický/dráma
 • ČSFD hodnotenie: 65%
 • dĺžka filmu: 108 min.

John Tyree (Channing Tatum) slúži v špeciálnej jednotke americkej armády a do rodnej Južnej Karolíny prichádza v čase, kedy má priepustku zo služby. Plánuje si odpočinúť od stresu z neustálej bojovej pohotovosti a takisto stráviť nejaký čas s otcom. Študentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si na tom istom mieste užíva prázdniny v honosnom rodinnom sídle. John a Savannah strávia spolu dva týždne, počas ktorých sa medzi nimi vytvorí silné puto. Po prázdninách sa vidia už len sporadicky a vojnová misia Johna na Blízkom východe sa neustále predlžuje. Dobu, kedy sú milenci od seba odlúčení, si zmierňujú korešpondenciou a nežné dotyky nahrádzajú slová v listoch. Kým Savannah čaká na každý list ako na znamenie, že John stále žije, tak John sa trápi, lebo nevie, čo má uprednostniť – túžbu po Savannah alebo profesionálnu zodpovednosť voči svojej zemi.

Zaujímavosť: Predlohou filmu je kniha od Nicholasa Sparksa, autora viacerých románov.

8. Jeden deň

jeden deň

Foto: kinema.sk

 • romantický/dráma
 • ČSFD hodnotenie: 75%
 • dĺžka filmu: 107 min.

Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) sa zoznámili na večierku po ich spoločnej promócii a odvtedy sa vídajú už 20 rokov, ale každý rok spolu strávia len jeden deň. Aj keď k sebe cítia vzájomné sympatie, zostávajú len priateľmi. Každé stretnutie odhalí, ako sa za rok zmenili, delia sa o svoje úspechy aj prehry, zážitky aj problémy s nevydarenými vzťahmi. Po rokoch hľadania šťastia, porozumenia, ale aj dozrievania si začnú obaja uvedomovať, že kľúč k ozajstnej láske a spokojnosti majú počas celej tej doby na dosah ruky.

Zaujímavosť: Po prečítaní jedného z prvých scenárov bola Anne Hathaway z roly Emmy natoľko nadšená, že ihneď nasadla do lietadla a letela do Londýna, aby sama režisérovi vyjadrila, prečo práve ona je tou pravou kandidátkou pre rolu Emmy.

9. Láska a iné závislosti

láska a iné závislosti

Foto: img.csfd.cz

 • romantický/komédia/dráma
 • ČSFD hodnotenie: 68%
 • dĺžka filmu: 108 min.

Odlišné typy ľudí zažívajú nekonvenčný romantický vzťah. Jamie (Jake Gyllenhaal) je reprezentantom veľkej farmaceutickej firmy. Má skvelé presvedčovacie schopnosti, ktoré využíva nielen v práci, ale aj pri balení dievčat. Kým čaká na pracovné stretnutie, uvidí v čakárni krásnu a zmyselnú Maggie (Anne Hathaway). Od prvého stretnutia až po intímne zblíženie prejde veľmi krátky čas, akoby Maggie mala na všetko veľmi málo času. Maggie je totiž pacientkou v prvej fáze Parkinsonovej choroby. Jamie zažíva rast v profesionálnej oblasti, ale kariérny rast nakoniec nie je to pravé orechové, čo by prinieslo Jamiemu šťastie a spokojnosť. Je rozhodnutý urobiť pre spoločné šťastie s Maggie všetko, len či to bude stačiť.

Zaujímavosť: Anne Hathaway dostávala rady od profesionálnej herečky s Parkinsonovou chorobou Lucy Roucisovej.

10. Terapia láskou

terapia láskou

Foto: img.csfd.cz

 • komédia/dráma
 • ČSFD hodnotenie: 73%
 • dĺžka filmu: 117 min.

Učiteľ dejepisu Pat Solatano (Bradley Cooper) si prešiel psychickou krízou kvôli ktorej stratil všetko, dom, prácu, manželku, doterajší život. Po liečení sa vracia k svojím rodičom, ktorí sa snažia pomôcť mu postaviť sa na nohy. Pat je odhodlaný zmeniť svoj život, čo pre neho znamená zvládnuť návaly hnevu, pozitívne myslieť a nájsť opäť cestu k svojej manželke Nikki (Brea Bee). Jedného dňa na večeri u priateľov Pat stretne Tiffany (Jennifer Lawrence). Tiffany je nevyspytateľná a záhadná žena s kopou vlastných problémov. Od stretnutia s ňou sa život Patovi začne komplikovať. Tiffany navrhne Patovi dohodu – ona mu pomôže zblížiť sa s manželkou a on jej pomôže ako partner v tanečnej súťaži. Ani jeden z nich netuší, že toto spojenectvo medzi nimi vytvorí nečakané puto a obaja zistia, že spoločne strávený čas ich napĺňa šťastím.

Zaujímavosť: Film získal 4 nominácie na Zlatý glóbus a 8 nominácií na Oskara.

Zdroj: csfd.cz