Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Objavujte s nami: Toto sú najfarebnejšie miesta Európy

Zdieľať

Európa je krásne rozmanitá a pestrá zároveň. Od malebných, priam až rozprávkových dediniek až po veľké metropoly. Každé z miest od severu na juh, od východu na západ má svoje čaro. Poznáte najfarebnejšie miesta Európy? Žiadne fádne a nudné miesta, ale vďaka farebnej architektúre žiarivé miesta plné príjemnej a veselej atmosféry. Ktoré z nich by ste radi navštívili vy?

Bergen, Nórsko

Bergen je vysnívaným cestovateľským miestom pre všetkých, ktorí milujú hory, more a severskú architektúru. To všetko v Bergene nájdete. Mesto je označované aj ako brána k fjordom. Je druhým najväčším mestom Nórska, má útulné staromestské čaro a atmosféru. Nábrežie s ikonickými radovými drevenými meštianskymi domami s výhľadom na more je úžasným miestom krásnych výhľadov.

Zo severských miest sa nemôže vynechať známa Kodaň, hlavné mesto Dánska, ktoré sa svojím vzhľadom tiež radí k najfarebnejším miestam Európy.

 

Mohlo by vás zaujímať: Šikovné a lacné tipy pri cestovaní podľa cestovateľky Janky a jej blogu Travelhacker 

Amsterdam, Holandsko

Najväčšie mesto Holandska, ktoré je finančným a kultúrnym centrom, je zároveň celoročne fascinujúcim miestom, ktoré rozhodne má čím zaujať. Môžete sa plaviť kanálmi, požičať si bicykle a objavovať jednotlivé štvrte mesta, nádherné parky či zaujímavé pamiatky. Mesto ponúka na výber množstvo reštaurácií a barov. Je skutočným rajom pre labužníkov. Jednotlivé domy pripomínajú akoby rôzne farebné chalúpky, vďaka čomu sa aj toto miesto radí k tým najfarebnejším v Európe.

Santorini, Grécko

Uprostred Egejského mora sa nachádza grécky ostrov Santorini. Pre tento ostrov sú typickými biele domy, kostoly a iné stavby s modrými okennými rámami a kupolami. Uličky a balkóny dopĺňajú ružové kvety. Nádherné západy slnka, čierne sopečné pláže a krištáľovo modré more – to všetko dotvára na oko krásnu farebnú scenériu s príjemnou romantickou atmosférou, vďaka čomu je toto miesto tak obľúbené a cestovateľsky vyhľadávané.

Gdansk, Poľsko

Často prehliadaným je poľské mesto Gdansk, ktoré je v skutočnosti jedným z najromantickejších a najkrajších miest Európy. So zaujímavou históriou mesta sa spája aj pozoruhodná architektúra. Stredoveké uličky, drobné remeselnícke obchody sú magickým miestom, ktoré v období leta dopĺňajú rôzne remeselnícke a tradičné trhy.

Podobne, aj staré mesto Wroclav vďaka gotickým, barokovým a secesným historický budovám v pastelových farbách, ktoré lemuje stredoveké námestie, patrí k jedným k najpestrejším mestám Európy.

Riga, Lotyšsko

Riga je mesto plné historických budov, architektonických skvostov, farebne secesných budov, ale aj obchodov a reštaurácií. To, že kedysi patrilo medzi dôležitý obchodný uzol a centrum vikingského obchodu, mu ostalo doteraz – je hlavným mestom Lotyšska a dôležitým prístavom zároveň. Obľúbené medzi turistami je predovšetkým staré mesto, ktoré je vydlaždené uličkami a tvorené stavbami najrôznejších štýlov.

Burano, Taliansko

Neďaleko Benátok sa nachádza malebný ostrov v Benátskej lagúne – Burano. Je známy svetlofarebnými domami a miestne ženy vyrábajú známu nádhernú čipku. Malebné farebné uličky dotvárajú prímorskú atmosféru. Milovníci morských plodov tu nájdu rôzne reštaurácie zamerané na rybacie a morské špeciality.

V Taliansku sa nájde ešte zopár krásnych farebných miest, medzi ktoré jednoznačne patrí Cinque Terre.

Colmar, Francúzsko

Nádherné vidiecke mesto Colmar vo francúzskom regióne Alsasko má očarujúce staré centrum mesta. Dláždené ulice, romantické kanály a storočné hrazdené domy vytvárajú dojem rozprávkového miesta.

Keď už sme vo Francúzsku, treba spomenúť určite aj pobrežné mesto Menton, ktoré okrem nádhernej architektúry spája aj dve kultúry, a to taliansku a francúzsku.

Lisabon, Portugalsko

Jedno z najstarších miest Európy patrí aj k tým najfarebnejším. Krásna architektúra – farebné pastelové domy, niektoré doplnené kachľovou fasádou v kombinácii s ikonickými električkovými linkami vytvárajú spolu fascinujúce miesto na objavovanie. Samozrejme, vďaka tesnej blízkosti oceánu, má toto mesto nesmierne čaro.