Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Čarovné bývanie na vidieku s príjemnou atmosférou

Zdieľať

Saška má inšpiratívny blog s názvom Prairie Charm, v ktorom píše o svojom bývaní v rodinnom dome so záhradou. Je veľmi zručná a šikovná, o čom svedčia aj rôzne nápady a návody, ktoré má spracované na blogu. Zaujímavo píše a nádherne fotí. Jej fotky z prostredia domu či záhrady zachycujú krásne momenty. Je vidno, že všetko, do čoho sa pustí, robí s citom a láskou.

Ako si sa dostala k blogu Prairie Charm? Bývanie a životný štýl je tvojou náplňou práce alebo len záľubou, ktorá ťa baví?

Všetko to začalo po ukončení štúdia na vysokej škole a zároveň počas prvej materskej dovolenky. Hľadala som možnosť vyplniť voľný čas a zároveň miesto, kde by som sa mohla sama rozvíjať. V tom čase sme už nejaký ten rôčik bývali v staršom rodinnom dome, na ktorom bolo potrebné toho ešte dosť prerobiť. Túto cestu som zároveň chcela s niekým zdieľať a keďže som veľa inšpirácií čerpala práve od blogerov, rozhodla som sa založiť si svoj vlastný. Bolo a stále je to pre mňa miesto, kde si ukladám spomienky a je veľmi príjemné si ho spätne pozrieť a uvedomiť si, koľko sme toho už stihli urobiť, alebo ako sa náš život zmenil. Blogovanie a fotenie je mojou záľubou, ktorá mi už niečo aj zarobila. Momentálne ma však živí niečo úplne iné.

V akom štýle máš zariadený dom?

V minulosti som inklinovala k jednému konkrétnemu štýlu. V súčasnosti však nie je štýl, v rámci ktorého zariaďujem naše bývanie a riadim sa ním. Snažím sa dlhodobo držať toho, čo mám rada – svetlé, neutrálne farby, čerstvé kvety, kvalitné materiály.

Odkiaľ čerpáš inšpiráciu pri zariaďovaní a dekorovaní?

Veľmi rada čerpám inšpiráciu u švédskych blogeriek, ktoré si napriek rôznym trendom dokážu zachovať nadčasovosť. Rada používam Pinterest, kde si ukladám rôzne nápady.

Pamätáš sa aj na nejaké chyby, ktoré sa Ti popri zariaďovaní stali? Čomu by si sa už dnes vyhla alebo urobila inak?

Určite áno! Napríklad, keď som našu obývačku vymaľovala na červeno… Pri zariaďovaní je dôležité sa držať toho, čo máte radi. Nepodliehať až tak trendom a myslieť dlhodobo.

Ak sa niekto hľadá pri zariaďovaní bytu či domu, páči sa mu „z každého rožka troška“, akú radu by si mu dala pri zariaďovaní?

Toto je úplne v poriadku. Sama rada kombinujem napríklad staré s novým, moderným. V tomto prípade je ale dôležité, nepreplniť svoje bývanie rôznymi dekoráciami. Menej je vždy viac. Hoci sa aj môže zdať, že mám veľa dekorácií, nikdy ich nemám vystavené doma všetky naraz. Striedam ich podľa nálady a ročných období.

Aký typ bytových doplnkov uprednostňuješ? Dizajnérske kúsky či niečo vlastnoručne vyrobené?

Priznám sa, že sú to skôr dizajnérske kúsky, keď hovoríme o dekoráciách. S nábytkom je to však ináč. Často sa mi stáva, že na Slovensku neviem nájsť ten správny kúsok a poprosím manžela o jeho výrobu.

Čo hovoríš na vintage, staré nepoužívané doplnky, ktoré sa dajú upcyklovať a premeniť opäť na funkčné a krásne veci?

Hovorím veľké ÁNO! Vášnivo rada nakupujem na blších trhoch a hľadám jedinečné kúsky, ktoré v obchodoch len tak nenájdem.

Ktorá dekorácia je tvojou srdcovkou a prečo?

Srdcovkou sú všetky moje vázy na kvety. Mám ich asi najviac zo všetkého 🙂

Čo pre teba znamená „hygge“ v súvislosti s bývaním a životným štýlom? Čo si pod tým predstavíš?

Je to radosť z obyčajných vecí v živote. To, že si na jar môžem ráno vybehnúť do záhrady na čerstvú pažítku, vypiť kávu na terase a počúvať pritom spev vtákov alebo letné večery pri zapálenej sviečke a dobrej hudbe.

Prednedávnom si spustila online obchodík s bytovými doplnkami s názvom Pemberly. Je to tvoj splnený sen?

V tomto smere nás s manželom čaká ešte dlhá cesta. Skôr to vnímam opäť ako príležitosť sa naučiť niečo nové. Som rada, že na tomto koncepte nie sme finančne závislí a obaja máme prácu, ktorá nás živí. Aj preto si môžeme pomaly budovať tento sen. Uvidíme, kde budeme takto o rok…

Si milovníkom kvetov a záhrady. Tvoje fotografie na instagrame a blogu počas jarných a letných mesiacov doslova kvitnú. Blíži sa pomaličky jar. Aké sú tvoje plány? Čo plánuješ sadiť? 🙂

Na túto tému mám práve rozpísaný celý blogový príspevok 🙂 Túto sezónu som vsadila na netradičnejšie odrody kvetov, ktoré sú však typické pre vidiecke záhrady. Budú to rôzne druhy krasuliek, cínií a georgín. Už teraz sa teším na tulipány a narcisy, ktoré som vysadila ešte na jeseň.

Toto je Saškiných 5 NAJ

Najkrajšia dekorácia: U mňa nikdy nesmú chýbať čerstvé kvety

Najjednoduchší DIY postup: Rôzne vence podľa ročného obdobia

Najväčšia premena v dome: Dcérkina izba, ktorá vznikla z pôvodne hospodárskej miestnosti

Najobľúbenejšie miesto v dome: Záleží na ročnom období – v lete je to spálňa a v zime kuchyňa a obývačka.

Najsledovanejšie profily v rámci IG či sociálnych sietí ohľadom bývania:

@jasminabylund

@khouri.julia

@annakubel

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť