Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

3 jednoduché inšpirácie na skrášlenie domova

Zdieľať

Niekedy stačí málo. Aj malá zmena môže prispieť k zútulneniu a skrášleniu domova. O čo krajšie, ak ruku k dielu priložíme my sami? S našimi video postupmi vám to pôjde hravo. Presvedčte sa sami, že skrášliť domov sa dá veľmi jednoducho a rýchlo. 

Svietnik 2x inak

Typ svietnika, ktorý je určený na úzku dlhú sviečku a má tvar misky je veľmi univerzálny bytový doplnok. Môžete ho kombinovať rôzne. Minimalistické spojenie sviečky a svietnika sa dá ozvláštniť takto:

  • Romantický svietnik, ktorý môžete využiť napríklad pri spoločnej večeri, si vytvoríte farebnou sviečkou v kombinácii s kvetmi hortenzie, ktoré sú krásne, keď sú rozkvitnuté, ale aj keď vädnú, na kráse im neubudne.
  • Trošku iný, prírodný svietnik, vytvoríte kombináciou sviečky s vetvičkami alebo kamienkami, šípkami či inými drobnými plodmi, ktoré vás zaujmú na prechádzke prírodou.

Krúžky na látkové obrúsky

Pamätáte si na náš rozhovor s Alžbetou Bartovou na tému stolovania? Práve tento rozhovor nás inšpiroval, aby sme zdokonalili stolovanie aj v našich domovoch. Podľa inšpirácie, ktorú sme našli na pintereste, sme si vymysleli vlastný postup na tvorbu krúžkov na látkové obrúsky.

V našom postupe sme použili rolky toaletného papiera a čipkovanú washi pásku. Z dvoch roliek sa vám podarí vytvoriť štyri krúžky. Postup sme zhrnuli do tohto video postupu:

Nová galéria

Aj vy máte doma rámy na fotky, v ktorých buď máte fotky alebo nejaké citáty, ktoré vás už omrzeli? Chceli by ste troška zmenu? Čo tak skúsiť obyčajný baliaci papier? Ideálne, ak máte tých rámov viac a takisto baliacich papierov s rôznymi vzormi.

My sme vyskúšali neutrálnu béžovú farbu baliaceho papiera s bodkovaným a prúžkovaným vzorom. Vymenili sme fotky a citáty za tieto vzorované baliace papiere a vznikla nám tak nová galéria, ktorá môže zdobiť policu, komodu či stenu.

Tip navyše: takto môžete v detskej izbe použiť motívy baliaceho papiera s rozprávkovou alebo inou detskou tematikou a nemusíte hľadať medzi širokou škálou plagátov a obrázkov.

Inšpirovali sme vás? Ktorý tip vás zaujal najviac? Napíšte nám.

Foto, video: Viera Horňáková

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť