Načítava sa

Type to search

3 jednoduché inšpirácie na skrášlenie domova

Viera Horňáková
Zdieľať

Niekedy stačí málo. Aj malá zmena môže prispieť k zútulneniu a skrášleniu domova. O čo krajšie, ak ruku k dielu priložíme my sami? S našimi video postupmi vám to pôjde hravo. Presvedčte sa sami, že skrášliť domov sa dá veľmi jednoducho a rýchlo. 

Svietnik 2x inak

Typ svietnika, ktorý je určený na úzku dlhú sviečku a má tvar misky je veľmi univerzálny bytový doplnok. Môžete ho kombinovať rôzne. Minimalistické spojenie sviečky a svietnika sa dá ozvláštniť takto:

 • Romantický svietnik, ktorý môžete využiť napríklad pri spoločnej večeri, si vytvoríte farebnou sviečkou v kombinácii s kvetmi hortenzie, ktoré sú krásne, keď sú rozkvitnuté, ale aj keď vädnú, na kráse im neubudne.
 • Trošku iný, prírodný svietnik, vytvoríte kombináciou sviečky s vetvičkami alebo kamienkami, šípkami či inými drobnými plodmi, ktoré vás zaujmú na prechádzke prírodou.

Krúžky na látkové obrúsky

Pamätáte si na náš rozhovor s Alžbetou Bartovou na tému stolovania? Práve tento rozhovor nás inšpiroval, aby sme zdokonalili stolovanie aj v našich domovoch. Podľa inšpirácie, ktorú sme našli na pintereste, sme si vymysleli vlastný postup na tvorbu krúžkov na látkové obrúsky.

V našom postupe sme použili rolky toaletného papiera a čipkovanú washi pásku. Z dvoch roliek sa vám podarí vytvoriť štyri krúžky. Postup sme zhrnuli do tohto video postupu:

Nová galéria

Aj vy máte doma rámy na fotky, v ktorých buď máte fotky alebo nejaké citáty, ktoré vás už omrzeli? Chceli by ste troška zmenu? Čo tak skúsiť obyčajný baliaci papier? Ideálne, ak máte tých rámov viac a takisto baliacich papierov s rôznymi vzormi.

My sme vyskúšali neutrálnu béžovú farbu baliaceho papiera s bodkovaným a prúžkovaným vzorom. Vymenili sme fotky a citáty za tieto vzorované baliace papiere a vznikla nám tak nová galéria, ktorá môže zdobiť policu, komodu či stenu.

Tip navyše: takto môžete v detskej izbe použiť motívy baliaceho papiera s rozprávkovou alebo inou detskou tematikou a nemusíte hľadať medzi širokou škálou plagátov a obrázkov.

Inšpirovali sme vás? Ktorý tip vás zaujal najviac? Napíšte nám.

Foto, video: Viera Horňáková

Tags:

Mohlo by sa vám páčiť

2 komentáre

 1. Kika 21. septembra 2021

  Krásne tipy, jednoduché, no pritom nápadité a efektné. Mňa osobne zaujal najviac ten svietnik so sviečkou a jeho obdoby kombinovania. Rada vyskúšam, už len kvôli tomu, že som od jednej super žienky presne taký svietnik dostala.

  Odpovedať
  1. Viera Horňáková
   Viera Horňáková 21. septembra 2021

   Určite treba skúšať, kreativite sa medze nekladú. Stačí prispôsobiť tomu, čo sa nám páči, čo sa nám hodí 🙂 príjemné chvíle pri svietniku želáme

   Odpovedať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené*

+ 61 = 66