Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Exkluzívna škandinávska značka ASKO vstupuje na trh domácich spotrebičov a otvára svoj prvý showroom

Zdieľať

Na trh vstupuje exkluzívna značka luxusných domácich spotrebičov ASKO s nezameniteľným škandinávskym dizajnom a práve otvára svoj prvý showroom v prestížnom multifunkčnom BB Centre na pražskej Brumlovke. Prémiové spotrebiče ASKO, určené na varenie, uchovávanie potravín i vína a starostlivosť o bielizeň, upútajú na prvý pohľad čistým minimalistickým dizajnom i dokonalým remeselným spracovaním. Sú ale tiež už viac ako 70 rokov synonymom spoľahlivosti, starostlivosti o rodinu a zdravie i ohľaduplnosti k prírode. Spotrebiče stelesňujúce škandinávske hodnoty prinesú domov luxus, špičkové technológie a funkcie vyskúšané šéfkuchármi a profesionálnymi prevádzkami. Aj rešpekt k prírode a okolitému svetu.

Značka ASKO, inšpirovaná vo všetkých ohľadoch Škandináviou, prináša najnáročnejšej klientele na Slovensku a v Českej republike spotrebiče na varenie a starostlivosť o bielizeň v tej najvyššej mysliteľnej triede. Zákazníci sa budú môcť s prémiovými domácimi spotrebičmi ASKO prvýkrát zoznámiť v novom showroome v BB Centre na pražskej Brumlovke, a to od júna 2021. Architektonické poňatie showroomu vychádza z konceptu ASKO, ktorý bolo možné vidieť napríklad na prestížnom medzinárodnom veľtrhu elektroniky a domácich spotrebičov IFA v Berlíne alebo v ďalších krajinách, kde sú škandinávske spotrebiče ASKO v ponuke. Návštevníkom poskytne úchvatný zážitok za hranicou komfortu a dokonalosti a nezaprie inšpiráciu Škandináviou,“ hovorí o projekte Regina Netolická, Head of Marketing. Autorkami návrhu sú architektky Maša Kresnik a Saša Hibernik.

Kuchyňa za hranicou dokonalosti

kuchyňaKuchyňa je miestom, kde sa žije a kde sa staráme o to najcennejšie. Široký sortiment prémiových kuchynských spotrebičov ASKO prináša do kuchýň dokonalý súlad čistého, minimalistického dizajnu, rešpektu k prírode a inovatívnych funkcií využívaných profesionálmi.

Posúva pritom na najvyššiu úroveň nielen dizajn a funkčnosť, ale aj samotný zážitok z varenia. A s ním aj spôsob, akým premýšľať o starostlivosti o seba a svojich blízkych s ohľadom na okolitý svet.

V ponuke sú exkluzívne varné dosky, rúry na pečenie a kombinované domáce konvektomaty, ohrevné, vákuovacie a úložné zásuvky, kávovary, odsávače pár, umývačky riadu, chladničky, mrazničky, vinotéky a špeciálne kuchynské príslušenstvo.

Či už si vyberiete dizajnový rad Elements inšpirovaný živlami, alebo Craft s rukopisom profesionálnych kuchýň, všetko tvorí jeden dokonalý celok pre radosť zo života a spoločných chvíľ, ktoré sa odohrávajú práve v kuchyni. Spotrebiče ASKO pomáhajú starať sa o to najcennejšie – blízkych a ich zdravie, pohodu i komfort života s rešpektom k prírode,“ hovorí Daniel Ragín, Brand Ambassador značky ASKO.

Práčovňa: ucelený koncept starostlivosti o bielizeň pre zdravie a pohodu

práčovňa

Starostlivosť o bielizeň je základným stavebným kameňom značky ASKO. Praním totiž celý príbeh v roku 1950 začal. Vtedy si jeden mladý muž – Karl-Erik Andersson splnil svoj detský sen: postaviť svojej mamičke práčku a uľahčiť jej tak ťažkú prácu.

Dnes značka ASKO ponúka ucelený koncept starostlivosti o bielizeň v duchu škandinávskych hodnôt – starostlivosť o zdravie a pohodu s rešpektom k prírode. Exkluzívne spotrebiče pre tých najnáročnejších zákazníkov upútajú už na prvý pohľad neprehliadnuteľným dizajnom a špičkovým remeselným vyhotovením. V dokonalej minimalistickej forme skrývajú veľa inovatívnych riešení pre tú najlepšiu a ohľaduplnú starostlivosť o bielizeň a zdravie. Z luxusnej práčovne vytvárajú útulné, príjemné a výsostne praktické miesto.

Práčky, sušičky a unikátne sušiace skrine sa postarajú aj o tie najchúlostivejšie luxusné textílie s ohľadom na zdravie, úsporu zdrojov i životné prostredie. V práčovni, kde nemusí byť práve miesto navyše, by nemali chýbať ani skrytí pomocníci, ktorí nezaberajú miesto na podlahe. Sú to doplnky, ktoré skvelo zapadnú napríklad medzi práčku a sušičku. Sú ľahko prístupné a zároveň diskrétne ukryté. Ponúkajú užitočné funkcie i harmóniu a umožnia starať sa o bielizeň ešte lepšie. „Koncept ASKO Pro Home Laundry získal najprestížnejšie medzinárodné ocenenia za dizajn a funkčnosť – Red Dot Best of the Best,“ doplňuje Daniel Ragín.

Škandinávsky dizajn

Umelecký smer severu Európy má svoj jedinečný estetický výraz a vzhľad. Jeho základ tvorí neokázalá elegancia, minimalizmus, dokonalé remeselné vyhotovenie a funkčnosť. A v rovnakej miere aj spojenie s prírodou a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Tieto témy sa premietajú do dizajnového stvárnenia, voľby farieb i prírodných materiálov.

Príbeh značky

Karl Erik Andersson

Na začiatku bola láska. Príbeh značky ASKO sa začal písať na farme vo švédskej Vare už v roku 1950, keď mladý Karl-Erik Andersson postavil svojej mamičke práčku, aby jej uľavil od ťažkej práce. V tom čase to bol prevratný energeticky úsporný prístroj, ktorý efektívne hospodáril s vodou. Spotrebič s odolnou nerezovou konštrukciou mal integrovaný ohrev vody i odstreďovanie a poskytoval skvelý prací výkon. Čoskoro ho chceli ďalší a ďalší, a tak začala sériová výroba.

Dnes, o viac ako 70 rokov neskôr, je ASKO globálnou značkou, ktorá si našla cestu do luxusných domovov na celom svete. Je synonymom exkluzívnych spotrebičov, ktoré prinášajú do domácností dokonalý súlad spoľahlivosti, inovatívnych technológií a moderného, nadčasového dizajnu v duchu škandinávskych hodnôt: spoľahlivosti, starostlivosti o rodinu a zdravie, i ohľaduplnosti k prírode a ľuďom.

Či už ide o spotrebiče na varenie, alebo starostlivosť o bielizeň, vždy prinesú domov luxus i špičkové technológie a funkcie vyskúšané šéfkuchármi a profesionálnymi prevádzkami. A ponúknu modernú a zároveň dokonale nadčasovú krásu, inšpiráciu i radosť z každej činnosti, či už sa odohráva v kuchyni alebo práčovni.

Comfort Program

Luxusné spotrebiče ASKO sa dajú zaobstarať v dizajnovom showroome ASKO alebo u vybraných predajcov, a to buď za jednorazovú úhradu, alebo ako súčasť prémiovej služby Comfort Program s mesačnými platbami počas ich plánovaného používania. Táto služba zahŕňa okrem sedemročnej záruky aj nadštandardné odborné poradenstvo pri používaní spotrebičov i každodennú asistenciu pri riešení nečakaných situácií. Prináša zákazníkom ten najvyšší možný komfort a je výhodná aj pri prenajímaní luxusných nehnuteľností.

O značke ASKO:

ASKO je už viac ako 70 rokov synonymom exkluzívnych spotrebičov, ktoré prinášajú do domácností tých najnáročnejších zákazníkov dokonalý súlad spoľahlivosti, inovatívnych technológií a moderného, nadčasového dizajnu v duchu škandinávskych hodnôt: spoľahlivosti, starostlivosti o rodinu a zdravie i ohľaduplnosti k prírode a ľuďom. Či už ide o spotrebiče na varenie, alebo starostlivosť o bielizeň, vždy prinesú domov luxus i špičkové technológie a funkcie vyskúšané šéfkuchármi a profesionálnymi prevádzkami. Spotrebiče ASKO, inšpirované Škandináviou, ponúknu modernú a pritom dokonale nadčasovú krásu, inšpiráciu i radosť z každej činnosti, či už sa odohráva v kuchyni alebo práčovni. ASKO. Inspired by Scandinavia. Spotrebiče za hranicou komfortu a dokonalosti.

Ďalšie informácie: https://sk.asko.com/

Zdroj: BIG FISH & CO

 

Štítky