Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Módne doplnky, ktoré vás zahrejú

Zdieľať

Keď je počasie sychravé a dni sú chladné, siahame často po hrejivých doplnkoch, ktoré nielen esteticky, ale aj funkčne doplnia náš outfit. Prečítajte si, čím všetkým si môžete doplniť svoj zimný outfit a zároveň sa cítiť príjemne a komfortne. Toto sú módne doplnky do chladného počasia.

Čelenky, čiapky, baretky a klobúky

Zdroj foto: zara.com

Chcete mať hlavu v teple a pritom vyzerať šik? Vyskúšajte úpletovú čelenku, ktorá vás čiastočne ochráni pred chladom alebo zlými poveternostnými podmienkami. Ak sa chcete stať na chvíľu Parížankou, siahnite po baretke. Tento módny kúsok je nestarnúcou klasikou. Môžte ju nosiť k elegantným šatám a kabátu, ale oživí aj bežný outfit a hodí sa ku klasickým džínsom a košeli. Dá sa nasadiť na vrch hlavy alebo nosiť viac do čela či mierne nabok. Ďalšou pokrývkou hlavy, po ktorej siaha väčšina z nás sú čiapky. Avšak nie každý strih je pre každého ideálny. Dostupná je široká škála rôznych prevedení, materiálov, farieb s aplikáciami aj bez nich. V lete ich nosíme, aby nás ochránili pred slnkom, na jeseň a v zime nás chránia pred chladom. Reč je o klobúkoch. Nie každý si trúfne na tento módny kúsok. Prvotne pánsky doplnok je už dlhšie súčasťou šatníka mnohých dám, ktoré chcú vykúzliť elegantný a originálny outfit.

Prečítajte si, ako si vytvoriť kapsulový šatník. 

Šatky a šály

Zdroj foto: zara.com

S príchodom chladných dní sa často krát chránime šatkou alebo šálom. Šatky sú skvelým módnym doplnkom, ktoré okrem toho, že nás zahrejú, môžu oživiť aj na oko nevýrazný outfit, či dokonca skryť nedostatky postavy. Pri výbere je dôležitý materiál. V ponuke šatiek nájdeme zvyčajne ľahšie materiály, akými sú satén, hodváb, viskóza či bavlna. Pri šáloch sa používajú teplejšie materiály, predovšetkým vlna a rôzne umelé vlákna, ako napríklad akryl. Drahším, ale za to vysoko kvalitným kúskom je kašmírová šatka alebo šál. Kašmír totižto dokonale drží tvar, nevyťahá sa, nevybledne a správnou starostlivosťou vám vydrží aj niekoľko sezón. Vybrať si môžete z rôznych vzorov: káro či kohútia stopa, zvierací motív, kvetinové a rôzne abstraktné vzory. Farebná paleta je takisto rôznorodá od bledých až po najtmavšie odtiene.

Mnohé z nás si šatku alebo šál len tak obmotajú okolo krku alebo jednoducho previažu. Viazanie šatiek a šálov je však hotové umenie a existuje niekoľko spôsobov, z ktorých vyčarujete nielen pekný, ale aj efektný outfit. Pozrite si zopár zaujímavých tipov.

Ponožky, podkolienky a pančuchy

Zdroj foto: zara.com

Okrem hlavy a krku by v teple mali ostať aj nohy. Doprajte im hrejivý a príjemný pocit prostredníctvom ponožiek, podkolienok či pančúch. Pestrá škála farieb, vzorov a druhov je súčasťou rôznych kolekcií. V jesennom počasí sa treba pri výbere zamerať skôr na teplejšie materiály. Určite oceníte vyššie ponožky alebo podkolienky vyrábané z teplých a kvalitných priadzí. Aký štýl zvolíte, či už vrúbkované, hladké, s lemom, bez lemu, vyhrňovacie, je na vás. Dolaďte si ich k svojmu outfitu tak, aby hlavne splnili svoj účel. Na jeseň si už často obúvame aj teplejšiu obuv, preto sú vhodné aj ponožky s antibakteriálnou úpravou, aby sa nám noha v topánke nepotila a zároveň ponožky držali nohy v suchu a teple.

Mimochodom, ponožky sú jedným z najčastejšie kupovaných vianočných darčekov, s ktorým nič nepokazíte. Takže, ak už pomaličky začínate uvažovať nad Vianocami, eshopy sú plné kvalitných a dizajnových kúskov.

Pre mnohé dámy sú nevyhnutným kúskom pančuchy. Pri pančuchách sa uvádza DEN číslo, podľa ktorého vieme, aká je hustota vlákna. Platí, že čím vyššie číslo, tým je hustota vlákna hustejšia. V chladnejších mesiacoch preto siahame po pančuchách s denom 50, 60, 70, ktoré sú ideálne pre chladnejšie dni. Opäť paleta farieb a vzorov je pestrá, stačí si len vybrať, čo sa vám hodí.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť