Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

#HrdinskeUkoncenieSkolskehoRoka so Zdenom Cígerom

Zdieľať

V každej princeznej či malom rytierovi sa skrýva #SuperHrdina, ktorý svojou Odvahou prekonával rôzne úskalia počas tohto školského roka. 27.júna poslednú sobotu v školskom roku sa stretnú všetky rytierske princezné, či malí rytieri s dušou hrdinou, a ich rodičia v areáli Železnej studničky – Partizánska lúka v Bratislave.

Tento rok si vybrali organizátori (občianske združenie POP akadémia – Pokora Odvaha Pokoj) benefičného športového programu pre deti s názvom Hrdinské ukončenie školského roka ako šport hokej, ktorý priblížia deťom.

#HrdinskeUkoncenieSkolskehoRoka 2020 je benefičný športový program, v ktorom ide o športové aktivity pre všetky deti, počas ktorých tie zdravé deti, dokážu potiahnuť deti s rôznymi hendikepmi. Pripravia sa stanovištia, ktoré musia deti prejsť aby získali odmeny a zároveň deti dostanú Listinu Odvahy podpísanú čestným hosťom programu Zdenom Cígerom. Odmena pre deti bude plyšák z najväčšej zbierky plyšákov v SR #PlysakyPreZazracneDeti, ktorú každoročne vyhlasujú organizátori tohto podujatia a rôzne ďalšie tematické darčeky od partnerov. Minulý rok okrem historických športov, ktorým sa organizátori venujú cez svoj historický krúžok, predstavili organizátori deťom ako novodobý šport – tenis. Tento rok deťom predstavujú z novodobých športov hokej a to pod záštitou pána Zdena Cígera, SZĽH a hokejové stanovištia pre deti tvoria hokejisti z hokejového klubu HOBA z mestskej časti Dúbravka v Bratislave. Zároveň ďalšie stanovištia budú tvorené vďaka spolupráci so Špeciálnymi Olympiádami Slovensko, a s výdatnou podporou dobrovoľných hasičov Bratislava – Nové Mesto.

Vďaka tejto spolupráci dokázali vytvoriť organizátori pozitívne inkluzívne prostredie pre všetky deti.
Popri zdolávaní športových stanovíšť sa deti môžu tešiť na koncerty detskej hudobnej skupiny SuperDeti, bude aj bubenícka šou od Maribondo, a nezabudlo sa ani na deti vo veku nad 12 rokov, ktorým na konci zaspieva Alan Murin.

Príde aj kráľovná a kráľ rytierských princezien a malých rytierov so svojim najväčším modrým #PlysoveSrdce na svete (dĺžka 3,5 metra, organizátori žiadajú o zápis medzi svetové rekordy, titul Slovenský rekordman už vlastnia) a s hrou #CloveceNehnevajSa v ľudskej veľkosti.
Program začíname o 15:00 a končí o 20:00.

Počas akcie #HrdinskeUkoncenieSkolskehoRoka viete podporiť oficiálnu peňažnú zbierku schválenú Ministerstvom vnútra, pre vyčistenie a distribúciu plyšákov k deťom z najväčšej zbierky plyšákov #PlysakyPreZazracneDeti a tvorbu programov, ktoré sú vhodne prispôsobené aj pre deti so špeciálnymi potrebami.

Štítky