Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Chystáte sa na ples? – vyberte si dokonalé doplnky

Zdieľať

Plesová sezóna je takmer za rohom a spolu s ňou prichádza aj výber správnych šiat, doplnkov či šperkov. Práve vhodné šperky premenia aj tie najnenápadnejšie šaty na neprehliadnuteľné. Ak sa aj vy chystáte na ples, tento článok je presne pre vás. Rozhodli sme sa, že vám prinesieme niekoľko tipov ako na dokonalý plesový outfit a šperky, v ktorých túto sezónu rozhodne zažiarite.

Začnite výberom plesových šiat

Prípravy na ples by ste mali začať výberom tých správnych plesových šiat. Pri výbere plesových šiat je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, vrátane predpísaného dress code, vášho osobného štýlu a samozrejme, pohodlia. Medzi najpopulárnejšie označenia dress code na formálnych udalostiach patria White Tie, Black Tie, Black Tie optional, Cocktail a Cocktail Chic. Okrem dress code môže mať plesové podujatie určenú aj tému. V tom prípade je nutné, aby ste našli šaty, ktoré s témou korešpondujú.

White Tie dress code

White tie dress code predstavuje najformálnejší spoločenský odev, ktorý sa často vyžaduje pri veľmi oficiálnych a prestížnych podujatiach. Pre pánov zahŕňa White Tie dress code oblečenie v podobe čierneho fraku s bielou piketovou vestou, košeľou so stojatým golierom a bielym motýlikom, striebornými manžetovými gombíkmi a čiernymi lakovanými topánkami. Šaty pre dámy by mali byť dlhé a elegantné, vyrobené z kvalitnej látky a doplnené doplnkami ako rukavičky či elegantné šperky.

Black Tie a Black Tie optional dress code

Dress code Black Tie u pánov zahŕňa čierny smoking, šerpu, bielu košeľu a čierneho motýlika. V prípade Black Tie optional ide o možnosť zvoliť si čierny prípadne tmavomodrý smoking alebo oblek s bielou košeľou a kravatou. U žien predstavuje Black Tie a Black Tie optional dlhé, prípadne kratšie spoločenské šaty v elegantnom strihu, doplnené o jednoduché elegantné šperky a doplnky.

Cocktail a Cocktail Chic

Dress code Cocktail a Cocktail Chic predstavuje možnosť kreatívnych strihov, odvážnejších farieb a takisto možnosť zvoliť netradičné látky či šperky. Tento dress code umožňuje ženám siahnuť aj po šatách v dĺžke mini a extravagatnejších šperkoch.

Povýšte svoj vzhľad na novú úroveň so šperkami

Šperky na ples vám pomôžu transformovať spoločenské šaty na jedinečné a nezabudnuteľné. Vďaka vhodne zvoleným šperkom pridáte šatám na elegancii a taktiež na celkovom luxusnom vzhľade. Základným pravidlom pri výbere šperkov na plesov sezónu je minimalizmus. To znamená, že menej je viac. Stavte na jeden výrazný šperk a skombinujte ho s menej nenápadnými šperkami, aby mohol dostatočne vyniknúť. Myslite taktiež na to, že šperky by mali šaty dopĺňať a nie ich prevyšovať.

Náhrdelník na ples

Ak sa rozhodnete k svojim plesovým šatám zvoliť ako dominantný šperk výrazný náhrdelník, myslite na to, aby korešpondoval s tvarom výstrihu vašich šiat. Jeho dĺžka aj prívesok by mal korešpondovať so šatami. Zvoliť si môžete napríklad náhrdelník s nenápadnou striebornou retiazkou a výrazným príveskom alebo staviť na mohutnejší náhrdelník, ktorý je zdobený po celom svojom obvode.

Náušnice na ples

Správny plesový outfit sa nezaobíde bez náušníc. Pri výbere máte niekoľko možností. Rozhodnúť by ste sa mali na základe typu účesu, ale takisto na základe ďalších šperkov, ktoré sa chystáte kombinovať s náušnicami. Zvoliť si môžete nenápadné perlové náušnice alebo náušnice s drahokamom. Podľa svojich osobných preferencií a vášho účesu sa rozhodnite, či siahnete po dlhých visiacich náušniciach alebo po menších náušniciach.

Náramky a prstene na ples

V neposlednom rade je dôležité ozdobiť šperkami aj vaše ruky. Okrem náramkov môžete staviť aj na prstene. Typ kovu a drahokamov či perál by mal korešpondovať s ostatnými šperkami, aby váš vzhľad nepôsobil preplácane a nekonzistentne. Myslite tiež na to, aby bol dominantným len jeden šperk a ostatné šperky ako náramky či prstene boli jednoduchšie a nenápadnejšie.

Vstúpte do plesovej sezóny vo veľkom štýle a dovoľte si zažiariť v neprehliadnuteľných šatách a jedinečných šperkoch, ktoré povýšia váš vzhľad na novú úroveň a zaručia vám správny plesový outfit.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť