Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako zlepšiť vaše zdravie? Kúpte si domácu infrasaunu

Zdieľať

Priaznivé účinky saunovania na ľudské telo preukázali mnohé vedecké výskumy. Saunovanie zlepší vaše zdravie a psychickú pohodu. Ak ste ešte saunovanie nevyskúšali, radíme vám začať s infrasaunou. Tento typ sauny vytvára nižšie teploty, a preto je vhodný aj pre ľudí, ktorí vysoké teploty neznesú. Stačí zopár návštev a pochopíte, že ste so saunovaním mali začať oveľa skôr. Začnete tiež uvažovať nad tým, ako z časového hľadiska využívať výhody sauny čo najčastejšie. Riešením je kúpa domácej infrasauny.

Saunovanie a benefity pre zdravie

Kúpiť saunu nie je tak drahá záležitosť, ako si myslíte. Ak sa rozhodnete pre domácu infrasaunu pre jednu osobu, nepotrebujete pre ňu ani veľa miesta. Menšia domáca infrasauna vám umožní sa venovať blahodarnému saunovaniu častejšie. Aké benefity pri saunovaní získate pre vaše telo?

  • Vysoká teplota v saune spôsobí rozšírenie ciev a zvýšenie prietoku krvi, čo prispieva k lepšej cirkulácii.
  • Potenie počas saunovania vyplavuje z tela a pokožky toxíny. Váš organizmus sa detoxikuje.
  • Teplé prostredie v saune pomôže uvoľniť napäté svaly a zmierniť bolesť v kĺboch a svaloch.
  • Niektoré lekárske štúdie dokazujú, že pravidelné saunovanie stimuluje imunitný systém a pomáha v boji proti infekciám.
  • Pobyt v saune má relaxačné účinky a pomôže vám odbúrať stres i psychické napätie.
  • Teplý vzduch v saune otvára dýchacie cesty a eliminuje prejavy respiračných ochorení.

Výhody saunovania v domácej infrasaune

Infrasauna je špecifický typ sauny, ktorý používa infračervené žiarenie na ohrev tela. Infrasauny vytvárajú liečivé teplé žiarenie prenikajúce cez pokožku do telesných tkanív. Pokožka i tkanivá sa zohrievajú pomalšie ako u iných druh sáun, ale liečebný účinok je vysoký. Infračervené žiarenie preniká oveľa hlbšie do tkanív, čím sa stimulujú fyziologické účinky. Veľkou výhodou infrasauny je už spomínaná nižšia teplota. Tá je príjemnejšia najmä pre tých, ktorí sú citliví na vysoké teploty alebo majú problémy so srdcom. Komerčné i domáce infrasauny pomáhajú k rýchlejšiemu zotaveniu svalov a čisteniu organizmu.

Príjemný rituál v domácej infrasaune

Mať po ruke domácu infrasaunu vám ušetrí čas dochádzania do relaxačných centier a samozrejme aj peniaze na vstupnom. Investícia do domácej infrasauny sa vám rýchlo vráti. K tomu všetkému si budete môcť dopriať rituál saunovania v domácom prostredí. Pobyt v infrasaune sa odporúča maximálne 2 razy týždenne po dobu približne 45 minút. Po infrasaune si môžete dopriať domácu masáž alebo vlažnú sprchu.

Aký je ideálny postup pri saunovaní v domácej infrasaune? Do domácej infrasauny vstúpte ihneď po jej zapnutí po kúpeli alebo sprchovaní. Odporúča sa saunu zapnúť na plný výkon, čím telo rýchlejšie zohrejete a udržiavate stabilnú teplotu. Ak pocítite, že je vám príliš horúco, otvorte na chvíľu dvere alebo strešnú ventiláciu. Do sauny si zoberte uterák na sedenie, na podloženie chodidiel a na utieranie tela. Utieranie tela podporí potenie. V prípade, že chcete docieliť jemný tvárový píling, prineste si do sauny aj kefu na tvár.

Počas saunovania je lepšie sedieť, aby sa účinky žiarenia rozložili rovnomerne do celého tela. Je vhodnejšie používať domácu infrasaunu ráno alebo večer? To necháme len na vás. Ranné saunovanie dodá energiu a večerné upokojí pre spaním. Po saunovaní nechajte telo vychladnúť a až následne sa osprchujte vlažnou vodou. Nezabudnite na pitný režim a doplnenie tekutín ihneď po saunovaní.

Foto: https://pluslifehealth.com.au

Štítky