Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Bunda alebo kabát – čo je na zimu lepšie?

Zdieľať

Keď sa jeseň pomaly mení na zimu, väčšina žien začne riešiť dilemu, či si kúpiť zimnú bundu, alebo doplniť do šatníka kabát. Oba kúsky oblečenia sú na obdobie zimy ideálne a vytvoria dostatočný pocit teplotného komfortu. Avšak v ženskej móde nejde vždy len o funkčnosť. Ženy sa chcú páčiť a vďaka peknému looku sa cítia sebavedomejšie. Ak sa aj vy práve rozhodujte medzi zimnou dámskou bundou a kabátom, naše porovnanie vám s výberom pomôže.

Zimné bundy dámske – variabilita a pohodlie

Pri pohľade na ponuku obchodov je zreteľne vidieť, že zimné bundy dámske s veľkým predstihom vyhrávajú nad kabátmi. Nájdete ich v toľkých strihoch a farbách, že neexistuje žena, ktorá by si nevybrala vyhovujúcu bundu na zimu.

Výhody dámskych zimných búnd

Okrem pestrosti ponuky sú zimné bundy preferované kvôli pohodliu pri nosení. Výplne dámskych zimných búnd sú zväčša syntetické. Syntetická výplň je ľahká a zároveň veľmi dobre zahreje. Môžete si pokojne kúpiť tenšiu bundu a nebude vám zima. Ľahšie materiály sú pružnejšie. Zimné bundy dámske sa strihovo a farebne dajú prispôsobiť do rôznych outfitov, no najlepšie vyzerajú v športovom a ležérnom štýle. Ak hľadáte zimnú bundu, ktorá sa bude hodiť aj k formálnejším nohaviciam, zvoľte predĺžený rovný strih s dĺžkou pod kolená.

Zimné dámske bundy využijete na nosenie po meste, na prechádzky a tiež na športové aktivity. Okrem izolácie poskytujú tieto bundy aj ochranu voči vlhkosti. V tomto prípade si overte či má bunda membránu. Zimné dámske bundy sú nekrčivé a dobre sa udržiavajú.

Nevýhody dámskych zimných búnd

Niektoré dámske zimné bundy pôsobia veľmi robustne, čo sa nie každej žene páči. Ak rady vrstvíte, môžete si opticky pridať kilogramy navyše. Zimné bundy sa nehodia na nosenie na slávnostnejšie udalosti ako sú svadby či večierky. Niekedy je problematické nájsť k bunde vhodnú kabelku a iné doplnky.

Dámske zimné kabáty – minimalizmus a závan luxusu

Po dámskych zimných kabátoch siahnu ženy hlavne vtedy, keď hľadajú vrchné oblečenie k spoločenským šatám. Milujú ich tiež ženy preferujúce topánky s vysokým opätkom. Napriek minimalizmu a závanu luxusu môžu niektoré kabáty vyzerať ležérne, športovo a dokážu zapadnúť do mestského štýlu.

Výhody zimných dámskych kabátov

Žiadna dámska bunda nikdy nedosiahne tak elegantný vzhľad ako kabát. Zároveň je kabát minimalistický kúsok, ktorý môže pekne vyzerať s džínsami i sukňou. Dámsky kabát sa skvele hodí k elegantným šatám a topánkam na podpätku pre formálne príležitosti alebo k džínsom, svetru a členkovým čižmám pre bežný denný vzhľad. Kabáty sú dobrou voľbou pre ženy, ktoré pracujú v prostredí, kde je vyžadovaný formálny outfit. Pod kabát môžete vrstviť a vždy bude silueta vyzerať súmerne. Ak je kabát menej hrubý, dajú sa pod neho nosiť teplé svetre alebo bavlnené vesty. Vlnené kabáty by mali zahriať aj v tuhej zime, keďže dobre izolujú a udržiavajú teplotu. Vlnený kabát je tiež veľmi pevný a vydrží vám niekoľko sezón.

Nevýhody zimných dámskych kabátov

Niektoré menej kvalitné kabáty sú pri pohybe obmedzujúce. Tvrdý a pevný materiál neumožňuje dynamickejšiu aktivitu. Ak budete na kabáte šetriť a kúpite iný ako vlnený, môžete v zime mrznúť. Kabáty nenájdete v obchodoch v tak širokej ponuke ako bundy, často sú obmedzené v oblasti farebnej škály i strihu.

Hľadáte módne bundy a kabáty? Pozri https://www.cropp.com/sk/sk/

Štítky