Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Dámy, naštartujte si kariéru za pomoci jazykových kurzov 

Zdieľať

Túžite zvýšiť svoju kvalifikáciu a uchádzať sa o solídne miesto? Minimálne bez angličtiny to nepôjde. Znalosti jazykov sú u zamestnávateľov jednou zo základných podmienok – viac než polovica všetkých ponúk práce obsahuje požiadavku na ovládanie cudzieho jazyka. Vedie pritom stále angličtina a nezdá sa, že sa na tom v blízkej budúcnosti čosi zmení. 

Ak máte vysokoškolské vzdelanie, angličtina je pri pozíciách pre ľudí s titulom na prvom mieste medzi požiadavkami firiem. V minulosti nebola výuka angličtiny na základných a stredných školách samozrejmosťou, veľký dôraz na jazykové hodiny neprikladajú ani vysoké školy. A tak bolo úplne bežné, že sme do života ako absolventi vysokých škôl vstupovali po jazykovej stránke nedostatočne pripravení. Rozhoduje totiž aj úroveň znalostí a základy angličtiny v biznise nestačia. 

Ešte ťažšiu pozíciu majú napríklad mamičky, ktoré boli na materskej viac než 5 rokov a obávajú sa o svoje profesijné uplatnenie. Podľa minuloročných zistení prieskumu, ktorý každoročne vykonáva spoločnosť Education First, muži na Slovensku svoju znalosť angličtiny zvýšili, zatiaľ čo ženy ostávajú na stabilnej úrovni. Po prvý raz teda výsledky odhalili, že slovenskí muži predbehli v angličtine ženy. Neznamená to samozrejme, že slovenské dámy angličtinu neovládajú, práve naopak. Počas uplynulých rokov však štatisticky začali za mužmi zaostávať. Investícia do vlastného vzdelania je teda u žien viac než rozumný nápad. 

Zlepšite si obchodnú angličtinu 

Hoci dnes je angličtina všade okolo nás a stretávajú sa s ňou samozrejme aj mamičky na materskej – či už ide o anglické rozprávky, alebo filmy – na úspech v biznise treba viac. Dôležité je porozumieť hovorenému slovu a nabrať sebavedomie v konverzácii tak, aby ste boli schopní za každých okolností adekvátne zareagovať. Gramatika a pravopis v písanej angličtine sú tiež dôležité ukazovatele vašej odbornosti. Dnes už je konverzácia v angličtine prostredníctvom e-mailov úplná nevyhnutnosť a s tým súvisí aj znalosť fráz a hovorových spojení, ktoré sa nedajú preložiť doslovne. 

Je teda najlepšie začať navštevovať kurz angličtiny, ktorý sa dnes dá robiť online z celého sveta, takže môžete zveriť dôveru aj tým najlepším jazykovým školám. Vyberajte si podľa referencií a skúseností jazykových lektorov, ktorých škola zamestnáva. Väčšina vysokoškolsky vzdelaných žien má minimálne strednú znalosť angličtiny. Tá je dobrým základom na ďalšie odborné jazykové vzdelávanie.  

Overenou a spoľahlivou jazykovou školou je bratislavská Volis Academy s pätnásť ročnými skúsenosťami výuky cudzích jazykov. Do zamestnania vás pripraví obchodná angličtina, počas ktorej sa budete učiť frázy a výrazy potrebné v biznise a podnikaní, vrátane mailovej a telefonickej konverzácie vo sfére bankovníctva či marketingu. Jazyková škola Volis Academy sa stala prvou akreditovanou bratislavskou školou, ktorá vyučuje Callanovou metódou. Pri nej sa vás snažia zahraniční alebo slovenskí lektori naučiť rozmýšľať v angličtine, aby ste nemuseli hľadať správne slová, ale reagovali automaticky. 

Jazyková škola Volis Academy vsádza na individuálny prístup. Preto pri akomkoľvek kurze, nielen angličtiny, ale aj ďalších všeobecne preferovaných jazykov, prebieha výučba v maximálne osempočetnej skupine. Pri obchodnej angličtine kurz navštevujú traja až šiesti študenti a dá sa jednoducho absolvovať cez Skype, Zoom či Teams. Takže dámy, investujte do seba a pripravte sa na pohovor, nástup do novej práce alebo na zvýšenie kvalifikácie. Vzdelanie je hodnota, ktorú vám nik nevezme.