Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ester, zakladateľka fittyčiniek ESTY: Snažím sa starať o svoje telo tak aby mi slúžilo ako potebujem a aby som sa cítila dobre

Zdieľať

Vegánske tyčinky ESTY vytvorila akčná Ester Porubcová najmä kvôli tomu, že na trhu nič podobné nenašla. Tyčinky sú nielen chutné, ale aj bohaté na vlákninu, plné rastlinných bielkovín a aminokyselín pre ochranu svalstva. Jedna tyčinka má menej ako 190 kalórií a neobsahuje mlieko, glutén, ani umelé sladidlá.

Tyčinky ESTY sú vhodným pomocníkom k chudnutiu, ale aj pre ľudí, ktorí chcú svojmu telu dopriať počas dňa snack plný bielkovín. Predstavujú tak super voľbu pre športovcov aj pre kávičkárky.

V akej oblasti ste pôsobili predtým, než ste sa pustili do biznisu s vlastnou značkou ESTY?

Počas vysokej školy som pracovala ako stážistka na oddelení nákupu spoločnosti Lidl a tam som aj ostala, bola tam skvelá firemná kultúra a mala som to tam naozaj rada, dlho som sa tam ale neohriala a chcela som skúsiť vlastnú cestu. Korporát je fajn na dobrý a veľký kolektív ale nebolo tam pre mňa pracovné miesto, kde by som mohla slobodne tvoriť.

Čo bolo takým tým prvým impulzom toho, že chcete vstúpiť na trh s fit doplnkami?

Zdravý životný štýl riešim už roky, stále ma to baví a užívam si chutné a zdravé jedlo, snažím sa starať o svoje telo tak, aby mi slúžilo ako potebujem a aby som sa cítila dobre. Keďže som mala asi od štrnástich naozaj problematickú pleť a potom aj ťažkú formu akné, vyraďovala som z mojej stravy mliečne produkty a hľadala som tie, ktoré by mi eliminovali zápaly na mojej koži.
Syrovátkový proteín bola potravina číslo jedna, po ktorej som už do pár dní videla ako sa mi zhoršujú zápaly na pleti a preto som hľadala chutné veganske alternatívy. Vôbec to ale nebolo jednoduché, a preto som si navrhla svoj, konečne mám aspoň aj ja čo jesť! (úsmev)

Na trh ste uviedli vegánske produkty – tyčinky a proteín. Pri jednom z postov na IG @esty znie zaujímavý slogan – Tyčinky, ktoré vystupujú z radu. Čím sú ESTY tyčinky výnimočné?

Sú chutné, aj napriek tomu, že sú vegánske, ak to takto musím povedať. Veľa ľudí odsudzuje vegánske potraviny už na prvý pohľad, lebo väčšina chutí “moc zdravo”. Tyčinky sú čokoládové a naozaj zasýtia, neobsahujú žiadne umelé sladidlá a sú super aj do diéty, lebo majú málo kalórií. To že v nutričných hodnotách vidíte obsah cukru, nie je žiaden strašiak, je to datľová pasta, vďaka ktorej sú svieže a šťavnaté.

Prezraďte nejaký zaujímavý tip na jeden rýchly, zdravý recept s použitím ESTY produktov.

Môj jednoznačne najobľúbenejší je raňajková kaša s proteínom. Do misky si dám tak 3-4 lyźice ovsených vločiek, 2 lyžice ESTY proteínu, zalejem vriacou vodou a nechám chvíľku odstáť. Zatiaľ si nakrájam ovocie, najčastejšie banán alebo jahody, a poukladám ho na kašu. Na záver pridám na vrch 1 lyžicu orieškového masla a mám komplexné jedlo, v ktorom sú zdravé tuky, kvalitné bielkoviny a sacharidy. Z takýchto raňajok som zasýtená na 4 až 5 hodín.

Byť zdravým a fit nie je otázkou len zdravej výživy. Čo pre svoj zdravý životný štýl robíte – fyzicky aj psychicky?

Hýbem sa každý deň. Aj keď mám dni, kedy potrebujem sedieť celý deň v kancelárii, vždy sa to snažím večer dobehnúť, a pohyb väčšinou zahrňam počas celého dňa, rada chodím peši, tam, kam sa dá, a skoro kazdý deň som vo fitku. To je pre mňa naozaj relax, nie iba fyzický, ale aj psychický. Pre moju psychickú pohodu potebujem okrem iného plánovanie, zoznamy sú moje druhé ja a mám rada keď je všetko načasované a prehľadné. Niekedy ale nie sú realistické a dostane ma to pod stres, začala som ale chápať, že si musím vždy zvoliť moje priority a hľadieť na seba. Už viem povedať ostatným nie, aj keď to bol pre mňa niekedy veľký problém. Sú to také malé výzvy, ktoré si dávam v rámci môjho psychického zdravia.