Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Fashion LIVE! sa blíži! Predstaví sa na ňom ešte viac dizajnérov, organizátorov prekvapil aj záujem verejnosti 

Zdieľať

Fashion LIVE! sa blíži! Svojich priaznivcov privíta v dňoch od 30. septembra do 2. októbra 2022. Predstaví sa na ňom ešte viac dizajnérov, organizátorov prekvapil aj záujem verejnosti.

„Čaká nás 9. ročník módneho festivalu, ktorý za ten čas prešiel dlhou cestou a našiel si svoje stabilné miesto medzi kultúrnymi podujatiami slovenskej scény. Teší nás, že zo strany návrhárov je záujem taký veľký – tento ročník oproti tomu minulému pridávame až 4 autorské prehliadky. Zároveň nás opäť príjemne prekvapil záujem na strane návštevníkov. Podujatie bolo takmer mesiac vopred úplne vypredané,“ hovorí na úvod Zora Husarčíková, manažérka podujatia Fashion LIVE!. 

Popri samostatných návrhárskych prehliadkach najnovších kolekcií etablovaných lokálnych dizajnérov sa môžu návštevníci aj tento rok tešiť na tvorbu študentov a semifinalistov súťaže Best Fashion Talent (BFT), ktorú po prvýkrát organizuje podujatie Fashion LIVE! spoločne s neziskovou organizáciou Slovak Fashion Council.  

Hlavná téma podujatia FL!, ktorou je Svetlo, sa odzrkadľuje v prístupe k tvorbe vizuálu podujatia, ale aj scény samotnej. K spolupráci si organizátori prizvali talentovaného slovenského umelca Roba Hrušku pôsobiaceho v Prahe. Ten motív svetla rozpracoval v podobe digitálnej svetelnej inštalácie. 

Lívia Štokingerová, ktorá je zodpovedná za produkciu a vizuálnu stránku podujatia hovorí: „V rámci scény bolo naším zámerom vytvoriť black box, do ktorého diváci vchádzajú. Z architektonickej stránky sme zvolili ako ústredný prvok scény veľkú, nad mólom levitujúcu led obrazovku s rozmermi 3 x 25 metra. Na nej bude prenesený rozpohybovaný 3D vizuál, ktorý vytvoril Robo Hruška a do grafických vizuálov ho zapracovala grafická dizajnérka Kristína Drinková.“  

A ktoré prehliadky mladých talentov aj známych mien lokálnej módy čakajú fanúšikov podujatia tento rok? 

Jedinečnú módnu šou otvorí v piatok 30. 9. o 16.00 hod. prehliadka študentov Ateliéru 343. Hneď po nej predvedú svoje kolekcie Barbora Peuch, ktorá pri tvorbe textilných materiálov pre svoju najnovšiu kolekciu UNKNOWN STREET spolupracovala s textilnou dizajnérkou Zuzanou Šebekovou. Ďalej sa predstavia značky ORVO s kolekciou SERAPAX, Kura collection dizajnérky Jany Kurilákovej a Veronika Kostková so svojim wedding ateliérom. Prvý prehliadkový deň zakončí Lukáš Krnáč s kolekciou, ktorá sa bude niesť v duchu upcyklovaného denimu. 

Sobota 1. 10., ktorá je zároveň druhým dňom najväčšej módnej udalosti na Slovensku, bude rovnako patriť silnej zostave módnych návrhárov. Na móle uvidíte najnovšiu dámsku kolekciu značky HAAZ od Patrika Haaza, modely dizajnérky Petry Kovacs, ktorá vo svojej najnovšej kolekcii „Who Cares“ rozvíja tému udržateľnosti. Renewals by Nosene & DHL dáva zase formou upcyklingu nový dych materiálom a látkam, ktoré sú buď poškodené alebo to najlepšie už majú za sebou. Nosené uniformy DHL upcyklovala študentka VŠVU Karin Elízová.  Ďalej sa predstaví značka Factory WTF?! návrhára Milana Švingála a Michaela Luptáková s kolekciou Mon Esprit, inšpirovanou vírom rôznych vnemov z ulice a života. Druhý prehliadkový večer zakončí mix 30 modelov Borisa Hanečku.  

Tretí a zároveň posledný deň sa na móle vystriedajú modeli a modelky vo farebnej  kolekcii “World of Varg” od VICTORA VARGA. Marina Žiaková, ktorá tvorí pod značkou Mariná, sa zase vo svojej kolekcii Polia venuje odkazu ruskej a ukrajinskej avantgardy. V rámci podpory mladých talentov uvedú na jesennom Fashion LIVE! svoje nové kolekcie tohtoroční semifinalisti Best Fashion Talent Barbara Schevchuk, Maťa Ďurikovič a Jakub Matiašovič. Bezprostredne po prehliadke vyhlásia organizátori absolútneho víťaza študentskej súťaže. Večer bude pokračovať módnymi prehliadkami značky freier, za ktorou stojí Tereza Feňovčíková, dizajnérka Lenka Sršňová predvedie svoju najnovšiu kolekciu Mixi formou statickej módnej inštalácie sprevádzanej hudobníkom Ferom Királym. Nedeľný večer a aj celé podujatie uzatvorí prehliadka Martina Hrču v podobe epickej výpravy do snového sveta samotného autora. 

O spolupráci s módnym podujatím hovorí Beáta Móriová, PR manažérka centra Nivy: „Tešíme sa, že po veľmi úspešnom minuloročnom podujatí, môžeme Fashion LIVE! opäť privítať v priestoroch nášho NIVY centra. Dáva nám zmysel podporovať lokálnu módu a prinášať návštevníkom aj slovenské značky. Veríme, že to najlepšie zo slovenskej módnej scény nájdete práve tu.” 

Viac informácií a podrobný program nájdete na https://www.bratislavafashion.live 

O projekte Fashion LIVE! 

Fashion LIVE! je módne podujatie, ktoré sprístupňuje slovenskú a svetovú módu širokej verejnosti vďaka kolekciám ostrieľaných módnych návrhárov, ale aj nádejných mladých talentov. Počas troch prehliadkových dní si milovníci módy môžu vychutnať niekoľko prehliadok denne.  

 

Web: www.bratislavafashion.live 

Instagram: @bratislavafashion.live 

FB: https://www.facebook.com/bratislavafashion.live/ 

#FASHIONLIVE22