Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Módny svadobný štýl – v čom sa vydávať túto sezónu?

Zdieľať

Svadba je jedným z najdôležitejších dní v živote mnohých ľudí. Je to deň plný šťastia, lásky a emocionálnych okamihov. Pre nevestu a ženícha je výber svadobného outfitu kľúčovým rozhodnutím. Ako však zvoliť ten správny štýl, ktorý bude aktuálny a módny? V dnešnom blogovom článku sa pozrieme na to, v čom sa môžete túto svadobnú sezónu vydávať tak, aby ste boli trendy.

Pridajte trochu glamouru

Svadobné trendy sa neustále menia, a preto je dôležité byť v obraze, ak hľadáte ten správny štýl na svoj veľký deň. Tento rok sa svadobná móda stáva ešte viac glamour. Ako dokladá line-up z newyorského Bridal Fashion Week, neformálne šaty a minimalistické obleky sa menia za nesmierne trendy kúsky, ktoré nevestám doprajú moment prekvapenia.

Rok 2023 sprevádzajú oslnivé štýly a nápadné siluety, ktoré sú ešte výraznejšie. Myslite na dlhé rukavice, vysoké goliere, látky vhodné na párty a nízke pásy, ktoré kompenzujú minimalistickú éru, ktorú sme zažili od dočasného zastavenia veľkých svadobných ceremónií a osláv kvôli pandémii a vzostupu mikrosvadieb.

Golierové šaty, výstrihy i párty kúsky

Zatiaľ čo roláky máme spojené skôr so základnými kúskami na jeseň, nevesty tento rok začleňujú tento strih do svojho svadobného štýlu. Dizajny od populárnych módnych značiek ponúkajú okázalé štýly od klasických rolákov až po dramatické goliere.

Samozrejme, pikantné výstrihy a rozparky sú už roky neoddeliteľnou súčasťou svadobnej módy. Tento rok však dostávajú úplne iný zmysel a sú ešte pikantnejšie, ako doteraz. Dizajnéri ich totiž robia omnoho odvážnejšie a sú všetko, len nie decentné.

Trendom sú aj párty šaty. Už ste počuli o univerzálnych svadobných mini šatách, ktoré si môžu nevesty obliecť k oltáru i na recepciu? Teraz sa dizajnéri snažia zahrnúť do svadobnej módy ešte viac prvkov, vďaka ktorým získate skutočne univerzálne šaty na viaceré príležitosti. Napríklad latexové šaty, lesklé šaty alebo plyšové sukne a iné kúsky, ku ktorým len treba doladiť vhodnú značkovú kabelku https://modivo.sk/c/zeny/tasky-a-kabelky/kabelky/vyrobcovia:michael_michael_kors, a môžete vyraziť.

Dlhé rukávy i okázalé detaily

Keďže svadobné trendy smerujú k dramatickým zmenám, je prirodzené, že rukávy sa stávajú dlhšími a dávajú nevestám nadčasový vzhľad. Dlhé rukávy sú hitom tejto sezóny. Šaty s dlhými čipkovanými alebo tylovými rukávmi, okrem toho, že vám dodajú eleganciu, vás zároveň ochránia pred chladom.

S party oblečením sa stáva trendom aj perie, takže bolo načase, aby sa perá pridali aj do svadobného sveta. Dizajnéri experimentujú a pridávajú toto ľahké zdobenie na oblečenie pomerne nečakaným spôsobom – uvidíte priehľadné blejzre, crop topy i nohavice.

Vplyv seriálu Bridgerton na svadobnú módu bol silný, pričom štýly z regentského obdobia, ako sú korzety, sa objavili na svadobných šatách už v minulých sezónach. Takže bolo prirodzené, že dlhé rukavice budú nasledovať. Tento raz dizajnéri ponúkajú moderné verzie s priehľadnými látkami, korálkovými zdobeniami a verziami bez prstov, ktoré robia doplnok moderným must have kúskom a nie súčasťou dobového kostýmu.

Keď už sme pri vplyve dôb minulých, staple z 20. rokov 20. storočia (šaty s klesajúcim pásom), sa vracajú späť a sú jedným z trendov 20. rokov 21. storočia, najmä v svadobnej móde. Nižšie pásy, korzety a voľné strihy sú všetko iné, len nie passé.

Tento rok tiež môžeme vidieť svadobné šaty v rôznych farbách a textúrach. Okrem tradičnej bielej nevesty volia aj pastelové farby alebo metalické odtiene. Tkaniny s textúrou, ako je šifón, čipka alebo brokát, dodajú šatám zaujímavý vzhľad. Jediné, čo k takýmto šatám potrebujete, sú už len vhodné sandále na svadbu.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť