Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Poznáte masážny valček na pleť? Vyskúšali sme ho

Zdieľať

Trápia vás kruhy pod očami a unavená pleť? Kozmetický priemysel neustále prináša novinky na trh. Tentokrát sa mimoriadne populárnymi stali tzv. face roller, masážny valček na pleť a kameň gua sha. V kombinácii s pleťovou starostlivosťou dodávajú pleti zdravý a krásny vzhľad. Znásobujú účinok krémov, pleťových sér a olejov vďaka príjemnej masáži pokožky. Zlepšujú krvný obeh, zmierňujú napätie tváre, znižujú opuchy tváre, majú spevňujúce účinky na pleť, zmierňujú často problematické kruhy pod očami a okrem iného prinášajú relaxačné účinky.

Foto: pinterest.com

TESTOVALI SME V REDAKCII

Ako milovníčku rôznych beauty rituálov som si nenechala premárniť šancu vyskúšať aktuálny trend v doplnkovej starostlivosti o pleť – masážny valček na pleť. Konkrétne sa jednalo o masážny valček Chi Facial Roller Holistic Silk s dvoma stranami.

Foto: Viera Horňáková, redakcia Svet ženy

Väčšia strana valčeka je určená na masáž dekoltu, krku, líc, brady a čela. Menšia strana valčeka je vhodná na masáž očného okolia, hornej kontúry pier alebo nosovej časti. Na výber som mala z niekoľko prírodných kameňov. Podľa popisu, ktorý je na stránke Beauty Secret uvedený, som si vybrala kameň Aventurín. Ak veríte na silu vzácnych kameňov, stačí si vybrať podľa jednotlivých účinkov. Obľúbenými kameňmi sú aj ruženín, jadeit či ametyst.

Doba používania: 3 týždne, každý deň ráno a večer približne 5 – 10 minút po dvojitom čistení pleti a aplikácii séra.

Výsledok:

  • výrazné zmenšenie opuchov
  • zvýraznenie línií a kontúr tváre
  • zlepšenie elasticity pleti
  • príjemný relax a uvoľnenie
  • svieži vzhľad pleti vďaka masáži vychladeným valčekom

Tip od Beauty Secret:

Pleť masírujte opakovanými pohybmi. Začíname na spodnej časti tváre, a to od krku a brady postupne postupujeme  smerom hore. Každú líniu prejdite 3-krát a potom sa posuňte smerom k nosu a na čelo. Na masáž okolia očí použite menší valček.

Zaujímavosť:

Viete prečo je potrebné masírovať smerom von? Len tak pomôžete odviesť z pokožky lymfatickú tekutinu, ktorá má tendenciu sa v pokožke usádzať a spôsobovať opuchy očí.

Populárny masážny valček na pleť, tzv. face roller môžete nájsť aj u známych beauty blogeriek.

Foto: IG @smartbeauty.sk, @alexfranova, @clear_skin_with_sona

Face roller, masážny valček na pleť

Je skvelý pomocník, pokiaľ vás trápi vzhľad unavenej pleti. Tým, že masíruje pokožku a svaly tváre, krku a očí, zlepšuje krvný obeh, zmierňuje opuchy a stimuluje tvorbu kolagénu. Vaša pleť vďaka valčeku bude vyzerať rozžiarenejšia.

Tip: je veľmi vhodný aj pri masáži krku a odstraňovaní dvojitej brady

Anna Droppová: Krása rovná sa zdravie

Ako používať face roller

1. Očistite si pleť, osušte ju a naneste pleťové sérum, olej či krém.

2. Väčším valčekom začnite rolovať od stredu tváre smerom von. Tento pohyb aplikujte aj na brade a čele.

3. Malý valček použite pre masáž v okolí očí. Rolujte dlhými ťahmi smerom von po lícnej a čeľustnej línii.

Foto: pinterest.com

Masáž sa odporúča každý deň, ráno a večer približne 5 – 10 minút. Ak si chcete dopriať uvoľňujúcu masáž, tak si face roller predtým nahrejte pod teplou vodou. Ak chcete pleť rozžiariť, tak ho dajte pred použitím na chvíľu do chladničky.

Starostlivosť je úplne jednoduchá: po použití umyť teplou vodou, utrieť do sucha a skladovať na bezpečnom suchom mieste, aby nedošlo k rozbitiu kameňa. Môže ho používať aj citlivá a aknózna pleť.

Mohlo by vás zaujímať: Beauty rituály, ktoré by ste mali poznať. 

Masáž tváre s gua sha

Gua sha je ďalšou pomôckou pri starostlivosti o pleť, ktorá má svoje zaujímavé vlastnosti. Existuje v tradičnej čínskej medicíne už tisíce rokov. Môže sa používať na pleť aj telo. Má predovšetkým spevňujúce účinky. Gua sha umožňuje zbaviť sa prebytočných tekutín z tkanív, teda opuchov. Pokožka je prekrvená, pleť pružná. Redukuje a vyhladzuje vrásky, spevňuje tvárové kontúry a má pozitívny vplyv na psychiku a znižuje napätie v tvári. Jemným trením o pokožku prekrvuje pokožku a podporuje lymfodrenáž, čím sa z tela odplavia usadené toxíny.

Na rozdiel od face rolleru sa neodporúča masáž každý deň, ale maximálne trikrát do týždňa. Neodporúča sa používať pri aknóznej pleti.

Kameň gua sha má nepravidelný tvar, dlhšiu, kratšiu stranu a stranu s vrcholom. Ktorou stranou masírovať jednotlivé časti tváre, aby sme zabezpečili správny účinok znázorňuje nasledujúci obrázok alebo si pozrite video návod.

Foto: instagram @jadeandgua

Nezabudnite, masáž s gua sha nerobte nikdy na sucho, ale treba použiť svoju pleťovú starostlivosť (krém, sérum alebo olej, či masku).

Zdroj: Beauty Secret