Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Pri veštení sa natoľko sústredím na energie, že som nimi pohltená a väčšinu vecí si nepamätám

Zdieľať

Dominika má vo svojom povolaní jasno. Šťastie ľudí je jej potešením. Vešteniu sa venuje od svojich 15 rokov. V každej veštbe hľadá pozitíva. 

Rozprávali sme sa s mladou, éterickou veštkyňou, ktorá svoj dar objavila už v puberte. Pomáha ľuďom k riešeniam problémov a nasmerovaním v živote prostredníctvom veštby.

Asi sa ťa to pýtajú mnohí, ale ako si sa dostala k veštbe?

K vešteniu som sa dostala úplne náhodne. Nikdy som si nepredstavovala, že raz budem veštica, hoci ma už ako malú priťahovali knihy s kúzlami a čarodejnicami. Mamina dostala od tety cigánske karty. Táto teta sa venuje duchovnu a myslela si, že mamina má potenciál, no maminu karty nezaujali. Spýtala som sa jej, či si ich môžem nechať a ona mi ich dala. Mala som vtedy 12 rokov. Začala som sa učiť význam jednotlivej karty, veštila som len kamarátkam. Potom som si založila blog, kde som veštila zadarmo. Ľudia sa mi vracali a mala som toho veľa, tak som si za veľký výklad pýtala cca 2 eurá. Nebol to môj zárobok, venovala som sa opatrovaniu psíkov, neskôr som mala e-shop s dizajnovými vecičkami a až neskôr som si otvorila živnosť aj na veštenie, ktorému sa naplno venujem už od roku 2011.

Pri veštení sa natoľko sústredím na energie, že som nimi pohltená a väčšinu vecí si nepamätám.

Máš aj nejakých predkov okrem tety, ktorí sa venovali podobnej téme?

V rodine máme len túto tetu, ktorá je skvelá pri komunikácií s duchmi. Na to by som sa ja ešte neodvážila. Mamina má schopnosť vycítiť, kto umiera a veľa veštkýň jej aj povedalo, že bola v minulosti čarodejnica z Hrozienkova. O iných predkoch neviem.

Aké vlastnosti podľa teba musí mať dobrý veštec? Čím disponuje?

Dobrý veštec by mal robiť veštenie od srdca.  Musí totiž cítiť to prepojenie a jeho poslanie pomáhať ľuďom. Panuje názor, že je to dar od Boha, a že kvôli tomu by si nemal nič účtovať. Aj ja som tomu verila a zistila som, že potom moje schopnosti klesli a presne tí ľudia, čo sa oháňali, načo by platili, si výklad nevážili. Samozrejme, veštec by nemal ľudí zdierať a hovoriť im, ako sú prekliati a strašiť, aby využili ľudia jeho služby. Na základe recenzií sa k nemu klienti dostanú.

Mnoho predpovedí je aj negatívnych a musíš byť opatrná pri tom čo a ako povieš klientom. Hovoríš im aj keď má prísť niečo, čo pre nich nie je veľmi pozitívne?

Pri negatívnych predpovediach sa snažím nájsť to pozitívne alebo dať rady, ako celú situáciu má ten daný človek zvládnuť. Minule som mala jednu klientku, ktorej vychádzali samé negatívne karty, aj ona videla a chápala význam, lebo som veštila z cigánskych kariet. Padali karty ako nešťastie, hnev, strata… Nakoniec po necelom roku ku mne prišla a poďakovala mi. Presne sa jej veštba naplnila, ale vedela prečo sa tie veci dejú, čo od nej osud chce, aby sa zmenilo a ona prišla krásne rozžiarená, skoro som ju nespoznala. Šla z nej úplne iná energia. 

Dokážeš sa od svojej práce aj odosobniť alebo sa ti stáva, že veľa nad ľuďmi a ich osudom premýšľaš?

Pri veštení sa natoľko sústredím na energie, že som nimi pohltená a väčšinu vecí si nepamätám. Pamätám si len to, čo sa potom bavíme s klientmi, keď neveštím. Keď takto ,,pokecáme“ tak áno, pamätám si niečo. Alebo keď mi povedia, nech na nich myslím, lebo v ten deň majú skúšku, atestáciu, rozvod, tak si pomyslím. Akonáhle som ale napojená na karty, idú do mňa pocity, myšlienky a tie sa snažím odkomunikovať, aby ich ten klient pochopil.

Čo máš na svojej práci najradšej?

Na svojej práci mám najradšej spätnú odozvu. Ľudia mi poďakujú a vidím aj ich zmeny, ako sú šťastnejší než keď ku mne prišli prvý krát. Aspoň raz za deň dostávam vďaku za to, že som niekomu pomohla prekonať ťažké obdobie. To ma vždy drží pri tom, aby som veštila a nesekla s tým.

Z čoho veštíš najradšej?

Najradšej veštím z cigánskych a anjelských kariet. Ovládam aj tarotové, numerológiu a astrológiu, ale predsa sa mi viac páčia tie cigánske, lebo aj klient vidí, že ho neklamem a anjelske, lebo vedia dodať nádej. Ako pomôcku používam orákulové karty. Mám ich od mojej absolventky kurzu cigánskych kariet online, ktorá mi ich poslala až z Austrálie. Tie kartičky od nej si veľmi vážim.

Pri veštení pracuje na plné obrátky tvoja emocionálna stránka. Ako dokážeš prepínať medzi ráciom a emóciou?

Som taký chameleón. Ak je niečo veľmi zlé, snažím sa byť viac racionálna a radím/poúčam čo robiť. Mám to asi po pradedkovi, on bol takýto a liezol s tým mnohým na nervy. Keď cítim niečo pozitívnejšie, otvorím sa tej emócií. Všimla som si, že aj pri veštení mám jednu nohu prekríženú a hore, druhou sa dotýkam zeme. Takže je to o balanse. 

Bola si už aj ty sama u iného veštca? Prip. máš aj niekoho, od koho berieš inšpiráciu a učíš sa?

Skúsila som vešticu, keď som sa rozišla s partnerom a nevedela som na neho zabudnúť. Veľmi mi pomohla. Potom som si ešte písala s veštcom Petrom. Obdivujem jeho robotu a empatiu. S ním mám pocit, že som si ,,sadla.“ Má dobré názory a cítiť z neho, že je to fajn človek. To je pre mňa pri výbere ľudí, najdôležitejšie.

Čítajte aj: Stanka Šeminská: Pochopila som, že moja práca nebude len prácou ale aj poslaním

Prejavuje sa tvoja práca aj v bežom živote? Keď sa napríklad s niekym stretneš, hneď analyzuješ alebo dokážeš aj „nepracovať?“

Po práci som rada, keď už mám pokoj a nemusím nič analyzovať. Pred pár rokmi som sa nechala vždy presvedčiť a veštila som aj kamarátkam či kamarátom. Aj tí najväčší racionalisti mi neskôr do sms-ky napísali, že všetko sedelo.

Mnohí ľudia majú pred „veštením“ nie len rešpekt, ale ho aj odsudzujú. Všimla som si, že zároveň veríš v Boha. Dokážeš v jednoduchosti vysvetliť, v čom spočíva veštenie?

Vždy sa nájde aj opačná strana mince, teda aj ľudia, ktorí veštenie odsudzujú. Myslia si, že robím s mágiou, obetujem zvieratá, vyvolávam Satana alebo sa nanominovávam na nadčloveka…

V čo veríš?

Verím, že je niečo medzi nebom a zemou. Keď človek nemá vieru, tak má život ťažší. Neverím však slepo všetkému, čo kto povie. Snažím sa na skúsenostiach zistiť, čo je správne, čo funguje v mojom živote a žiť si ho podľa seba. Pre mňa je veštenie pomôckou na zvládanie vecí. Teda ako taký diár, že vtedy sa má stať toto, potom toto, musím pochopiť túto skúšku a túto opakujúcu chybu – a ja si to poznačím, aby som bola pripravená. Vždy mám slobodnú vôľu si nič do diára nezapisovať, o nič sa nesnažiť zmeniť.

Vracajú sa za tebou klienti aj pravidelne alebo im výklad stačí raz?

Väčšina mojich klientov sú stáli klienti, ktorým veštenie pomáha a plní sa im. Sú aj takí ľudia, ktorí chcú len skúsiť, či to funguje a stačí im jeden výklad. Zvyčajne hneď povedia, že na veštenie neveria a potom sú šokovaní, keď sa dozvedajú zo svojej minulosti naozaj to, čo sa stalo.

Používaš na veštenie len karty alebo vieš analyzovať osud človeka bez kariet?

Osud iných viem zistiť len z kariet. Svoj viem predpovedať aj bez kariet. Často som mávala varovné ,,tušáky“, ako mi konkrétny človek ublíži alebo na čom vzťah stroskotá skôr, než sa vôbec začne. Darmo som to tým ľuďom povedala, nebral sa na to ohľad a osud sa naplnil. Spätne to beriem ako dobrý dar, pretože sa viem na veci predpripraviť a už viac dávam na svoju intuíciu.

Aj pri výbere klientov na veštenie viem povedať nie a niektorým ľuďom neveštím. Ak vnútorne cítim, že ten človek nie je otvorený prijať posolstvo z kariet alebo chcieť niečo zmeniť, tak ho zdvorilo odmietnem a radšej sa venujem tým, pri ktorých cítim že má moja pomoc zmysel. 

Kde sa s tebou vieme spojiť?

Mám vlastný web aj Facebook, kde pridávam postrehy a reagujem na správy. Rovnako sa vieme spojiť telefonicky.

Ďakujeme pekne za rozhovor!

Štítky