Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Súťaž Chupa Chups pomôže deťom. Detským domovom daruje kolobežky

Zdieľať

V roku 2019 sa detské domovy zmenili na centrá pre deti a rodiny. Na Slovensku v nich žije takmer 5 000 detí a mladých ľudí. Rok pandémie koronavírusu ešte viac zhoršil situáciu týchto detí vyrastajúcich bez rodičov. Nezostali však bez pomoci.

Pomáhajú im vychovávatelia, dobrovoľníci, študenti a firmy, ku ktorým sa pripojila aj obľúbená značka cukroviniek Chupa Chups, ktorá sa rozhodla venovať deťom kolobežky českej značky Yedoo. Podobnú pomoc Chupa Chups poskytne aj deťom v českých zariadeniach pre ohrozené deti – v Klokánkoch.

Život v centrách pre deti a rodiny

Centrá pre deti a rodiny vychovávajú a pripravujú deti na skutočný, samostatný život. Na Slovensku funguje približne 70 takýchto zariadení. V centrách žijú deti, o ktoré sa nemôžu z rôznych dôvodov starať ich vlastní rodičia alebo nemôžu vyrastať so svojimi príbuznými či v pestúnskej starostlivosti. Rovnako ako ich rovesníci aj tieto deti sa počas pandémie ocitli v sociálnej izolácii. Počas lockdownu sa museli spoľahnúť na online komunikáciu s učiteľmi a kamarátmi. V mnohých prípadoch sa v týchto zariadeniach o počítač či tablet muselo pri dištančnom vyučovaní deliť viacero detí.

Podpora od dobrovoľníkov a darcov

Nečakaná kríza doľahla aj na rozpočty týchto zariadení, a práve tu sa ukázalo, aká dôležitá je úloha dobrovoľníkov, darcov a sponzorov, ktorí pomáhali aj počas náročných covidových mesiacov. Pomôcť sa rozhodla aj značka cukroviniek Chupa Chups, ktorú dôverne poznajú deti aj rodičia.

Chupa Chups deťom v slovenských detských domovoch (centrách pre deti a rodiny) prostredníctvom spotrebiteľskej súťaže daruje kolobežky českej značky Yedoo a podporí tak u detí aj aktívne trávenie času. Prieskumy režimu dňa detí totiž ukázali, že takmer 80 % z nich sa nevenuje žiadnej fyzickej aktivite*, pritom práve šport má na fyzické i duševné zdravie detí nenahraditeľný vplyv.

Ako sa zapojiť do súťaže?

Darovať deťom radosť z pohybu môžu samotní súťažiaci. Stačí si nakúpiť produkty Chupa Chups za symbolickú cenu 1,49 € a zaregistrovať účtenku. Chupa Chups následne vyžrebuje šťastlivcov, ktorí vyhrajú jednu kolobežku pre seba, a zároveň ich nechá rozhodnúť, do ktorého detského domova poputuje druhá kolobežka. Viac informácií o súťaži nájdete na www.chupachups.sk.

*zdroj: Prieskum Úradu verejného zdravotníctva

Štítky