Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdena Studenková: „Táto kniha sa číta, ako keby ste pozerali dobrý film.“

Zdieľať

Autorka svetových bestsellerov Sandra Brown nás tentoraz prenesie do roku 1920, aby nám ponúkla vzrušujúci príbeh z obdobia prohibície, keď namiesto zákona a poriadku vládlo v mnohých amerických mestách bezprávie, výtržníctvo a korupcia.

Slepý tiger je vynikajúci historický triler, v ktorom sa brilantne spája napätie s romantikou. A právom patrí k tomu najlepšiemu, čo Sandra Brown napísala.
„Mám túto autorku veľmi rada, milujem jej štýl. Píše lineárne, žiadne vymýšľance a je to tak dobre vyrozprávané, ako keby ste pozerali dobrý film,“ tvrdí známa herečka Zdena Studenková, ktorá si novinku Slepý tiger s chuťou prečítala.

Pozrite sa, čo hovorí o knihe Zdena Studenková:

Píše sa rok 1920.

Bývalý vojak Thatcher je počas návratu k svojmu životu kovboja na ranči nútený vyskočiť z idúceho nákladného vlaku, aby sa vyhol problémom, no pristane v ešte väčších, než si vedel predstaviť. V deň, keď zavíta do texaského mestečka Foley, zmizne bez stopy manželka miestneho lekára. Keďže Thatcher je jediným cudzincom v meste, padne naňho podozrenie, že ju uniesol a možno aj zabil. Thatcher je pevne odhodlaný očistiť svoje meno, v ceste mu však stojí skorumpovaný starosta, nečestný šerif, neslávne známa majiteľka nevestinca a tajnej krčmy, úlisný pašerák, súperiaci paliči nelegálneho alkoholu, ale aj mladá vdova, ktorá pod krehkým zovňajškom skrýva oceľovú vôľu a odhodlanie.

Pre Laurel mal byť príchod do Foley novým začiatkom, no skončilo sa to tragédiou. Po smrti manžela a malej dcérky ostane vydaná napospas osudu a zhovievavosti svojho svokra. Rozhodne sa však vziať budúcnosť do vlastných rúk a vrhne sa do vôd lukratívneho miestneho odvetvia, čo sa ani trochu nepozdáva starým mazákom, ktorí mu doposiaľ kraľovali. Vďaka svojmu úspechu sa rýchlo dostane do hľadáčika nemilosrdných konkurentov, pre ktorých je jediným zákonom pomsta. Keď sa v meste začne stupňovať násilie, Laurel a čerstvý zástupca šerifa Thatcher sa ocitnú na opačných stranách vojny, v
ktorej tečie krv rovnako ako nelegálna whisky…

„Je to dobrodružný príbeh plný akcie, sú v ňom dobrí aj zlí chlapci, niekedy sú však čiary medzi tým, čo je správne a čo je nesprávne, rozmazané. Dúfam, že si prečítate Slepého tigra, dúfam, že sa vám bude páčiť,“ odkazuje v exkluzívnom videu Sandra Brown.

Pozrite si exkluzívne video od Sandry Brown:

Sandra Brown je úžasná autorka, perfektná rozprávačka a príbeh si budete vychutnávať od prvých strán. Prenesie vás do Texasu pred sto rokmi, budete prežívať ťažké chvíle s bývalým rančerom Thatcherom, ale najmä s mladou vdovou a mamičkou Laurel. Úžasne vykreslené postavy – nielen ich dvoch, ale aj ďalších obyvateľov mestečka: šerif Bill, samotár Ernie, mladučká Corrine, Laurelin svokor Irv, starosta… kniha má 500 strán, ale pokojne by ste prijali aj viac.

Sandra Brown vie šikovne vystavať príbeh, pohráva sa s postavami, ale aj s čitateľmi. Dokonale opíše ľudské osudy, boj o holé prežitie, podvody, intrigy…nebudete sa nudiť ani na chvíľu. Čítavosti totiž pridávajú aj dialógy, ktoré sú svižné, dynamické, majú šťavu a to hlavne medzi Thatcherom a Laurel. Neraz sa aj zasmejete a sú vám čoraz sympatickejší.

Milan Buno, knižný publicista

Slepý tiger: https://www.bux.sk/knihy/738467-slepy-tiger.html