Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

3 skvelé dôvody, prečo začať s behaním

Zdieľať

Beh je milovaný, a zároveň nenávidený šport. Toľko ľudí s ním už začalo, a tak málo vydržalo. Vedeli ste, že len 5% celej populácie aktívne a pravidelne beháva? Ak sa chcete aj vy nazvať bežkyňou, mali by ste začať čím skôr. Prečo by ženy mali  pravidelne behávať? V dnešnom článku sa pokúsime odpovedať na túto otázku.

Keď si majú ľudia predstaviť bežcov, predstavia si vyšportovaných ľudí, ktorí vstávajú skoro ráno, aby pred prácou stihli zabehnúť aspoň 10 kilometrov. Áno, sú aj takí. Väčšina ľudí však takto nefunguje a vy nemusíte tiež. Beh je skvelým športom, pretože s ním môžete začať kedykoľvek, stačiť vám bude kvalitná dámska bežecká obuv.

Toto sú 3 hlavné dôvody, prečo by ste mali začať s behaním

1.    Skvelý prostriedok na upokojenie hormónov

Všetky ženy to poznajú. Celý mesiac sa striedajú 4 hlavné nálady, teda každý týždeň sa žena cíti inak. Zároveň sa však aj počas jednotlivých dní môže cítiť rôzne. Práve beh pomáha zmierniť stres, odbúrať napätie a pomôcť uvoľniť sa. Či už máte energickú fázu, keď zvládnete veľa alebo nervóznu fázu, keď vás vie vytočiť naozaj všetko. Beh vám dá dobrú náladu a energiu.

2.    Budete sa lepšie cítiť na uliciach

Mnohé ženy vedia, aké je nepríjemné kráčať po ulici sama. Ak začnete s behom vo svojom meste, lepšie spoznáte jednotlivé uličky a budete sa cítiť bezpečnejšie. Zároveň zistíte, aké únikové cesty existujú, a kde všade sa viete dostať. Pocit, ktorý budete mať po behu, bude stáť za to! Budete sa cítiť odvážnejšie a sebavedomejšie vo svojom vlastnom meste.

3.    Viete sa socializovať, aj behať sama

Ak máte nedostatok času pre svoju kamarátku, zavolajte ju behať tiež. Budete tak spolu, a zároveň budete robiť niečo pre seba. Beh má zároveň aj opačný účinok. Ak sa celý deň socializujete a potrebujete na chvíľu čas len pre seba, obujte si tenisky Asics a vybehnite do ulíc.

Samozrejme toto je len zopár príkladov, vďaka behu môžete zlepšiť vašu výdrž, kondíciu, pozitívne myslenie a vyčistiť si hlavu. Ak vás beh nebaví obľúbená forma pohybu je tiež rýchlochôdza.

 

Zdroj obrázku: lovelyday12 / stock.adobe.com

Štítky