Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vaňové batérie v elegantnej zlatej farbe zaručia luxusný priestor

Zdieľať

Výber kúpeľňového vybavenia by mal odrážať aj váš zámer, s ktorým priestor budujete. Ak chcete do svojej kúpeľne vniesť naozaj zaujímavý prvok, ktorý jej poskytne nádych luxusu a sebavedomia, stavte na zlaté doplnky.

Zlaté vaňové batérie

Zlatá farba zaujme na prvý pohľad. Býva symbolom slnka, žiary, elegancie, luxusu, majestátu, zdravého sebapresadenia… Pokiaľ jej však nedoprajete zodpovedajúcu pozornosť alebo ju použijete „moc“, vie priestor bohužiaľ zmeniť aj na nelákavý nevkus. Zlaté vaňové batérie sú skvelou a bezpečnou voľbou, ako do kúpeľne vniesť všetky pozitíva zlatej farby. Pristanú viac-menej akémukoľvek štýlu, preto vodovodné batérie nájdete ako v moderných, minimalisticky hranatých líniách, tak v oblých designoch, retro štýle alebo využívajúce prírodné tvary. Výnimkou nie sú podomietkové varianty alebo voľne stojace krásky.

Zlatej farbe pristane mramor

Veľmi vydarenou kombináciou pre zlaté batérie do vane je využitie mramoru. V kúpeľniach sa na tento účel využíva najmä obklad. Ak chcete efekt maximalizovať, stavte na veľkoformátové obklady. Zatiaľ čo svetlejšie odtiene vytvoria elegantne jemnú atmosféru, tmavšie farby podporia naopak dôslednosť a razantnosť. Čím jemnejší vzor, tým jemnejšiu atmosféru budú vytvárať aj zlaté vaňové batérie. Tmavo ladená kúpeľňa môže staviť aj na čiernu sanitárnu keramiku, ktorá zlaté vaňové batérie ešte zdôrazní.

Nečakané kombinácie so zlatou

Zlatá farba sa nebojí experimentov. Skvele pôsobí v priestoroch inšpirovaných minimalizmom alebo naopak v boho štýle. Zatiaľ čo v tvorivom boho štýle (inšpirovaným voľnomyšlienkárskym bohémskym štýlom) zlaté vodovodné batérie umne sekundujú zeleným rastlinám či rôznym upomienkovým predmetom z ciest, v minimalizme zaujmú svojou prirodzenou nadčasovosťou a sebavedomou eleganciou, ktorá priestoru dodáva rafinovanosť. Zlaté vaňové batérie vyniknú tiež v industriálnom štýle, kde sú skvelou protiváhou surovosti a technickému poňatiu.

Zlatá chce svoju hlavnú úlohu

Aby priestor pôsobil ucelene, mali by ste naň pozerať ako na celok. Zlatá farba v takom priestore chce hrať hlavnú rolu, nemá rada konkurenciu. Je značne výrazná a nie vždy sa znesie s ostatnými prvkami. Dovoľte jej teda vyniknúť. Prvky vyberajte starostlivo. Zlaté vaňové batérie vyniknú samostatne, ale lepšie pôsobia v premyslenej kombinácii s ostatnými kúpeľňovými prvkami, akými sú popri ďalších vodovodných batériách v miestnosti napríklad rôzne háčiky, držiaky, splachovacie tlačidlo WC, držiak toaletného papiera či rám zrkadla alebo dokonca vykurovacie teleso či kovanie na dverách.

Zdroj foto: Vrn36 / Shutterstock.com

Štítky