Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

5 vecí, o ktorých sa nahlas nehovorí

Zdieľať

Vedeli ste, že aj análny sex má svoj medzinárodný deň? Áno, a je ním 18. apríl. Hoci je tento druh milostného aktu obľúbenejší u mužov, tak podľa nedávneho prieskumu webovej stránky Bad Girls Bible, si ho užíva aj približne 6 z 10 žien. Odhaľte teraz s nami niektoré fakty a zaujímavosti o análnom sexe.

1) Takmer šestine žien doprial „anál“ mokrý orgazmus

Pre približne 28 % žien je análny sex rovnako príjemný ako vaginálny. A takmer 52 % žien dosiahlo pri ňom orgazmus. „Počas análneho sexu sú nepriamo stimulované body G a aj A, čo môže žene priniesť celotelový orgazmus. Správna stimulácia týchto bodov môže dokonca  vyvrcholiť takzvaným striekaním alebo mokrým orgazmom. Ženy, ktoré ho zažili (17 percent), ho opisujú ako najsilnejší druh vyvrcholenia,“ hovorí Veronika Kubíčková, odborníčka z e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

2) Štvrťhodina slasti

Pre ženy, ktoré majú radi análny sex, by táto milostná aktivita mala v ideálnom prípade trvať v priemere 17 minút a 52 sekúnd.

3) 4 z 10 žien si „vzadu“ pochvaľuje i orálnu stimuláciu

Asi 57 % žien, ktoré vyskúšali análny sex, sa rado necháva dráždiť svojím partnerom prstami v análnom otvore, 38 % si užíva používanie análnych erotických hračiek, a približne rovnaký podiel si užíva „aniling“, teda orálnu stimuláciu tejto oblasti. „Sexuálne hračky, ako sú malé vibrátory alebo kolíky, sú dobré pre dámy, ktoré chcú análny sex vyskúšať po prvýkrát. Vďaka nim sa môžu uvoľniť a zistiť, či by im tento typ milostnej hry vyhovoval,“ hovorí Veronika Kubíčková.

4) Psík áno, kovbojka nie

Zvolená pozícia môže výrazne prispieť k potešeniu z análneho sexu. Najobľúbenejšou je tá na psíka, ktorú uprednostňuje 43 % žien. Druhá so 14 % je ležiaca poloha na bruchu. Naopak, najmenej populárna je „cowgirl“, ktorú by si vybralo len asi 21 % žien. Pätina žien nemá rada análny sex ani pri „klasike“, teda pri ležaní na chrbte.

5) Rozkoš je v bolesti

Análny sex má svoje špecifiká, a aby si ho žena užila, je vhodné venovať pozornosť lubrikácii, predohre a komunikácii medzi partnermi. V opačnom prípade je táto skúsenosť dosť bolestivá. Zaujímavé je, že asi 16 % žien sa análny sex páčil kvôli špecifickej bolesti, ktorú im spôsoboval.