Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Adventné a predvianočné obdobie sa blíži. Inšpirujte sa touto výzdobou

Zdieľať

Adventný čas sa blíži. Už túto nedeľu sa rozsvieti prvá sviečka na adventnom venci v mnohých domácnostiach. Ak stále hľadáte inšpirácie na adventnú a predvianočnú výzdobu, pozrite si naše tipy.

S príchodom adventu súvisí predovšetkým príprava adventného venca, ktorého štyri sviece symbolizujú štyri nedele do vianočných sviatkov. Okrem adventného venca mnohí pripravujú aj adventné kalendáre. Nemusí to byť len sladká verzia, ktorá poteší najmä deti, ale aj kalendár s rôznymi drobnosťami alebo úlohami, myšlienkami či zamysleniami na každý deň až do Štedrého dňa. My sme si však pripravili tipy, ako si obdobie adventu skrášliť doma inou výzdobou ako adventným vencom alebo kalendárom. Nech sa páči, inšpirujte sa tipmi milovníčok dizajnu a interiérov.

Domčeky nesmú chýbať

Už niekoľkoročný trend bude hitom aj tohto roka. Domčeky rôznych veľkostí, v ktorých sa zapáli sviečka, pôsobia ako malé mestečko. Atmosféra zo svetielkujúcich domčekov sa určite dostane aj do toho vášho domova. Pozrite si minimalistickú inšpiráciu od @teoninaalex.

Tip redakcie: Domčeky umiestňujte v zhlukoch, vtedy viac vyniknú.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @teoninaalex

Nevynechajte ani naše TIPY NA JEDNODUCHÉ ADVENTNÉ DEKORÁCIE 

Papierové hviezdy

Papierové hviezdy a vianočné ozdoby z papiera boli už minulý rok veľmi obľúbené. Stačí pozrieť zopár videonávodov a hravo si doma pripravíte originálne hviezdy. Tie si môžete zavesiť na stenu alebo ich voľne postaviť na komodu či policu. Krásne sa budú vynímať v oknách. Pozrite si túto inšpiráciu od @lenkagiec, ktorá z papierových hviezd vytvára nádhernú výzdobu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa lenG (@lenkagiec)

Všade samé svetielka

Svetlo symbolizuje život a radosť. Na svetielka netreba pri predvianočnej výzdobe zabudnúť. Stačí vám na to obyčajná svetelná LED reťaz, ktorú umiestnite pomedzi dekorácie na poličke alebo ňou obmotáte zrkadlový rám, či spustite voľne v oknách. Efekt bude zaručený. Dokonca aj kuchynský kút môže vyzerať inak. Pozrite si inšpiráciu od @___home___with___love

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa …Viera 🧡 (@___home___with___love)

Vankúše do nového šatu

Stačí nová obliečka s vianočným alebo zimným motívom a nielen vaša pohovka, ale celý domov bude hneď vyzerať inak. Na trhu nájdete obliečky od výmyslu sveta, ale nás zaujala práve táto od @petra.humble. Je originálna a vlastnoručne vyšívaná. Ak máte doma jednofarebnú starú obliečku a rozmýšľate nad tým, ako stráviť dlhý jesenný večer, spojte príjemné s užitočným a vyrobte si obliečku, ktorá spestrí váš domov nielen počas adventného, ale aj celého vianočného obdobia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Petra (@petra.humble)

Rozprávkové postavičky majú svoje čaro

Rozprávkové postavičky, akými je napríklad drevený Luskáčik, dodajú predvianočnej a adventnej výzdobe osobité kúzlo. Príklad toho, ako sa krásne dajú takéto rozprávkové postavičky použiť v rámci výzdoby, je tento tip od @home_by_luci. Predvianočnú výzdobu nad krbom vytvorila aj pomocou rozprávkových motívov a jednoduchých minimalistických doplnkov. Zaujalo nás využitie svietnika, ktorého časť doplnila a obmotala vetvičkou a eukalyptom a do otvoru na sviečku umiestnila papierovú ozdobu v podobe stromčeka. Skvelý nápad, čo poviete?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@home_by_luci)

Pre akúkoľvek výzdobu sa rozhodnete, prajeme vám, aby ste predvianočné adventné obdobie prežívali nielen navonok, ale aj vo vnútri svojho srdca.

Krásny advent vám želá redakcia Svet ženy!