Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako použiť stuhu v dámskych outfitoch?

Zdieľať

Prišla stuhou previazaná a okamžite zaujala! Čo viac povedať o stužkách? Zväčša ide o mini-doplnok na šatách, zvrškoch alebo na nohaviciach. Zakomponované bývajú aj v našich účesoch a čo-to prezradia aj o vami preferovanom módnom štýle. Viac o stužkách sa už dočítate na nasledujúcich riadkoch!  

Nežná stuha na šatách

Najčastejšie ju používame ako opasok, viazanie tesne pod prsiami alebo nižšie v páse. Ženskú postavu „láme“, delí na zvodný dekolt a oblé línie od pása nadol. Neodporúča sa ale používať v kombinácii s iným, už pôvodným opaskom na šatách. Stúh vo funkcii opasku môže byť viac, napr. v podobe „vrkoča“, mašle, kvetiny, no nesmú prekrývať žiadny dôležitý detail na šatách, resp. na ich sukňovej časti.

Stuha svojím motívom a odtieňom má nadväzovať, resp. vyzdvihovať istý prvok  – aktuálne je veľký záujem o opasky z vyšívanej stuhy vo folklórnom motíve. Takisto ich vídať na zadnom korzetovom šnurovaní alebo vytvárajú skvelý podklad pre brošne či iné ozdoby na odev v atraktívnom dizajne. Hľadáte nejakú stuhu aj vy? Navštívte e-shop galantériu. Pre tie, čo je práve šitie ich najväčšou záľubou, nie je vôbec náročné vytvoriť originálne alebo sezónne dekorácie zo stuhy na šaty/ tričká – outfit posiaty lupeňmi kvetov či anjelsky krásny detail premení každý nudný kúsok v originál!

Stuha v odvážnejších podobách na ženskom outfite

Romantické viazanie aktuálne potláča používanie stúh – lampasov pre ich zaujímavé trblietavé vlákna, resp. farebný kontrast s pôvodnou látkou na nohaviciach, legínach či na teplákoch. Z nevšedných vytvorí veľmi zaujímavé hip hop, punk alebo iné streetwear kúsky, keď si ju prepletáte vreckami na kapsáčoch.

Tip na záver

Už vás nudí stuha na šatách? Ozvláštnite si ňou rúčky na kabelke, čelenku alebo ju prevlečte gumičkou a sponou do vlasov. Žensky a odvážne zároveň pôsobí aktuálny módny trend – stuha okolo krku. Neviete si ju ale vhodne nakombinovať k outfitu? „Zaklopte“ do bubulakovo.sk, kde vás neohúri len sklad plný látok, ale osobný, individuálny a najmä srdečný prístup ku každej požiadavke. Čím sú netradičnejšie, tým inšpiratívnejšie pre toto kreatívne prostredie!

Zdroj obrázka: Bubulakovo.sk