Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako vybrať perfektný umelý vianočný stromček

Zdieľať

Vianoce by sa nám spali spájať s radosťou, nie so stresom, a preto si ani výber umelého vianočného stromčeka nenechávajte na poslednú chvíľu, keď sú už sklady predajcov takmer prázdne. Než sa stromček rozžiari, všetko si treba dôkladne premyslieť. Pomôžeme vám vybrať si nadčasový stromček, ktorý vás nikdy neomrzí.

Ani veľký, ani malý. Stromček na mieru

Poďme na výber stromčeka prakticky. Musíte nájsť taký stromček, ktorý bude ideálne vysoký aj široký. Nebolo by príjemné kvôli obrovským rozmerom umelého stromčeka presťahovať dočasne polovicu nábytku do iných miestností. Okolo stromčeka by ste mali vedieť prejsť bez toho, aby ste museli sťahovať aj vaše brucho. Stromček vás skrátka nemôže limitovať v pohodlnom pohybe vo vlastnej domácnosti.

Vezmite do rúk meter a zmerajte si, do akej šírky a výšky sa maximálne môže stromček ťahať. Ak si budete stromček vyberať podľa výšky, nestane sa, že bude príliš malý alebo naopak mohutný. Medzi stropom a horným cípom stromčeka je dobré ponechať rezervu 20 – 30 cm, aby ste na stromček mohli umiestniť ozdobný špic alebo hviezdu.

Preferovaný typ ihličia

Pri výbere stromčeka podľa ihličia sa neriaďte len druhom stromčeka (jedľa, smrek), ale predovšetkým materiálom a prevedením stromčeka.

  •       Lacnejšie PVC materiály sa používajú pri výrobe klasických vianočných stromčekov s plochým ihličím, zeleným či zasneženým. Ich trvanlivosť závisí od manipulácie so stromčekom, zväčša však nebýva dlhšia ako desať rokov.
  •       Ak sa PVC materiál spojí s polyetylénom, výsledkom je už trvácnejší a modernejší 3D vianočný stromček, ktorý na najviditeľnejších častiach pokrýva realistické trojrozmerné ihličie a vo vnútorných častiach stromčeka pre dosiahnutie objemu klasické ploché PVC ihličie.
  •       Milovníci dizajnu však určite radi siahnu po najmodernejšej verzii umelého vianočného stromčeka, a tou je full 3D vianočný stromček, ktorý tvorí iba trojrozmerné ihličie a je na nerozoznanie od toho živého.

Tam rástla, rástla jedlička…

Ako vyzerá ideálny vianočný stromček vo vašich predstavách? Inšpirujete sa spomienkami z detstva a siahate výhradne po druhoch, aké sa kedysi kupovali do vašej domácnosti? Pri výbere vianočného stromčeka podľa druhu sa opäť budete riadiť dizajnom ihličia, v tomto prípade však nie podľa materiálu stromčeka, ale podľa jeho botanického druhu. Páčia sa vám jedličky, borovice alebo smreky? V ponuke predajcov sú aj moderné zasnežené stromčeky alebo vysoké, no úzke varianty stromčekov, ktoré sú vhodné do menších priestorov. Pri veľkých stromčekoch oceníte, ak majú zabudované LED osvetlenie, pretože ušetríte pri ozdobovaní veľa času.

Čestné miesto pre stromček

Kým sa pustíte do výberu stromčeka, mali by ste mu v domácnosti nájsť čestné miesto. Niekto sa rád na stromček pozerá v jedálni alebo v hale, iný si bez jeho ligotu nevie predstaviť vianočnú atmosféru v obývačke. Ak máte jasno v tom, kde sa bude stromček nachádzať, treba si určiť jeho rozmery. Stále však nemáte tie najťažšie rozhodnutia za sebou. Stromčeku totiž treba nájsť vhodnú elektrickú zásuvku. Stáva sa, že žiadna poruke nie je alebo sú všetky obsadené. Problém vyrieši rozdvojka alebo predlžovací kábel, ten však treba efektne zamaskovať, aby nebil do očí.

Príďte si vybrať ten najlepší umelý vianočný stromček na stránku mojvianocnystromcek.sk. Zhmotníme vaše predstavy do dizajnovo dokonalého vianočného stromčeka.