Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Slovenskedarceky.sk: kto sú a ako vznikli?

Zdieľať

Už sa vám niekedy dostali do rúk produkty zdobené folklórnymi motívmi? Skrývala sa vo vašom srdci hrdosť na vlastnú krajinu, na jej kultúrne bohatstvo a folklór? Presne takúto radosť vám chcú priniesť tvorcovia typických slovenských darčekov, ktoré nájdete na stránke slovenskedarceky.sk.

Od záľuby k firme

Nie je nič krajšie, ako keď si človek nájde zamestnanie, ktoré ho napĺňa. Ešte lepšie však je, ak táto práca robí šťastných aj iných. Veď čo je krajšie ako vyrábať darčeky? Moment prekvapenia v očiach našich blízkych stojí vždy za to. 

Pozrime sa na to aj z inej stránky. Ak firma, ktorá vyrába darčekové predmety, dá šancu aj ľuďom so zdravotným znevýhodnením, tak táto energia a radosť sa prenesie aj do produktov, ktoré vychádzajú spod ich rúk. Spoznajte Slovenské darčeky trochu bližšie.

Od roku 2006 aj ako chránená dielňa

V živote rodiča azda nikdy nenastane taký zlom ako vo chvíli, keď jeho dieťa vyletí z hniezda. Opustí spoločnú domácnosť, presťahuje sa do iného mesta alebo krajiny. Bibiáne Furdíkovej, zakladateľke firmy ADDY Slovakia, sa v tomto okamihu úplne zmenil život. 

Na jednej strane strach o dcéru, ktorá sa odsťahovala do Atlanty, na druhej strane strach, že zabudne na svoju domovinu. Prečo jej teda kúsok rodného kraja nezabaliť aj na cestu? 

Folklórne motívy na darčekových predmetoch si v Amerike ihneď obľúbili, a tak sa zrodila myšlienka vytvárať nové a nové darčeky rôzneho charakteru.

Odchod do zahraničia s plným kufrom suvenírov

Kde sa čosi končí, niečo nové sa začína. „Mám rada veci, ktoré majú dušu, nesú si so sebou kúsok našej histórie a vnášajú nám do života jedinečnosť a pohodu,“ hovorí Bibiána Furdíková. 

Keď sa jej dcéra rozhodla pre štúdium v zahraničí, s kufrom plným slovenských darčekov ju odprevadila na letisko. Američania boli ručnou prácou zručných Slovákov očarení. 

A tak od roku 2006 nejestvuje len chránená dielňa ADDY Slovakia, ale aj značka Slovak Style, ktorá od reklamných predmetov prechádza k výrobe originálnych slovenských darčekov s folklórnymi motívmi určených pre širší okruh zákazníkov.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=805828974897317&set=pb.100064106640755.-2207520000&type=3&locale=cs_CZ

Tradičné farby, vône a chute

Od tričiek s folklórnou potlačou cez maľované hrnčeky a plecháčiky, drevené srdiečka a iné drobné bytové dekorácie v ponuke slovenských darčekov nájdete aj darčekové sady zostavené z tradičných slovenských produktov

Sú tam pečené i sypané čaje, ovocné nátierky, poctivý slovenský med a sladkosti, ale aj sirupy, likéry, vína a destiláty. Všetky sú zdobené folklórnou potlačou a vyrobené podľa tradičných receptúr. 

Ponuka darčekových predmetov sa rozšírila o modrotlačové náušnice, tašky, kuchynské textílie či papiernicky sortiment. Presvedčte sa o originalite darčekov aj vy a urobte radosť svojim blízkym alebo zahraničným priateľom.