Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Romantický únik. Víkendový pobyt vo vinárstve pre dvoch

Zdieľať

Čerstvo zamilovaní i tí, ktorí chcú vniesť do svojho vzťahu novú iskru, často hľadajú nápady na romantické výlety. Majú však niekoľko podmienok. Tieto miesta by mali byť pokojné a poskytovať dostatok súkromia pre chvíle osobných rozhovorov a tichých pohľadov do očí. Existuje na svete tajné miesto, kde čas zastane a budete tu len jeden pre druhého? Navštívte vinohrady Tajna.

Ruka v ruke vo vinici

Je niečo krajšie ako prechádzka vinicou pri západe slnka? Nekonečné rady viniča, bobule plné lahodnej šťavy a rajské ticho, ktoré dáva priestor aj tým najtajnejším myšlienkam. Preto sa na prechádzky vinicou nevydávajú len vinári, pre ktorých je víno vášňou, ale aj všetci, ktorí sú opantaní krásou a silou prírody.

Zaľúbené páry ocenia vo vinici veľkú dávku súkromia a nezabudnuteľné výhľady, i preto sa tu tak často fotografujú alebo si okolie viníc vyberú ako miesto pre svadobnú hostinu. Ďalšou možnosťou, ako si vinohrady užiť v celej kráse, je požičať si bicykle priamo vo vinárstve Tajna a vychutnať si vietor vo vlasoch. Pohľad na rady vinohradov je náplasť na každé trápenie a na chvíľu vás nechá v nemom úžase. Ak ste však milovníkom vína, nebudete chcieť ostať len pri pozeraní.

Víkend v Tajnej

Čas prirýchlo plynie, o to viac, ak si s milovanou osobou môžeme vychutnať iba pár hodín. To, čo pre niektorých znamená pohľad na hladinu mora alebo na hory, pre iných znamená pohľad na zelené rady viniča. Doprajte si ho na dlhšie ako len počas jednej spoločnej prechádzky. Víkendový pobyt vám núka príležitosť lepšie spoznať jeden druhého, napríklad aj pri rozhovoroch pri pohári kvalitného vína. Počas víkendového pobytu si môžete užiť degustáciu vína v sprievode lokálnych surovín alebo pokrmov, ale aj zaujímavú exkurziu vo viniciach a pivniciach vinárstva Tajna. Ukončite starý a začnite nový deň v objatí svojej lásky a slovenských viníc.

Víkendový pobyt pre dvoch a iné eventy

Vinárstvo Tajna je známe rodinnou a priateľskou atmosférou a množstvom usporadúvaných eventov. V prípade, že sa zaujímate o víkendový pobyt pre dvoch, ponúkne vám nielen ubytovanie, ale aj možnosť spraviť si piknik priamo vo vinohradoch či na priľahlej lúke. Vyberiete si preferované víno a vinárstvo pre vás pripraví všetko ostatné – občerstvenie, ktoré k pikniku jednoducho patrí: bagetky, nátierky, chlieb, domáce pagáče, sladké koláče a iné lahôdky. Vinárstvo vám pomôže zorganizovať zásnuby a neskôr i svadbu presne podľa vašich predstáv. Jednotlivé produkty značky Tajna môžu byť súčasťou celého vášho života.

Aké ďalšie eventy je možné vo vinárstve zorganizovať?

· Letné degustácie a eventy

Predstavte si jedinečnú harmóniu chutí, o ktorú sa postarajú známi slovenskí šéfkuchári. Michal Konrád vás zoznámi so špecialitami ázijskej kuchyne, Pavol Sekerka sa zasa podujme zo slovenských surovín pomocou francúzskych techník vyčarovať autentické ázijské chute, ktoré si budú tiež výnimočne rozumieť s našimi slovenskými vínami. Na letných verejných eventoch sa nadchnete kreativitou kuchárov, ich poctivým prístupom a profesionálnym vystupovaním. Výsledkom bude komplexný zmyslový zážitok. Peter Slačka a Gabriel Kocák sa pohrajú so špecialitami BBQ a pripravia pre vás luxusnú grilovačku.

· Návšteva vinárstva

Zaujíma vás život a procesy vo vinárstve? Ako sa vinič pestuje, ako sa vyrába víno a ako jednotlivé druhy chutia? V rámci letnej sezóny od 1. 5. 2024 bude vinárstvo Tajna prístupné verejnosti každý pracovný deň v čase od 9:00 do 17:00 hod. a v sobotu od 10:00 do 15:00 hod. Zákazníci budú môcť navštíviť vinárstvo individuálne počas pracovných hodín a užiť si romantické prechádzky vo vinohrade, degustáciu jednotlivých vzoriek vín alebo navštíviť predajňu, kde si môžu preferované druhy vín zakúpiť ako spomienku na jedinečný event alebo darček pre svojich blízkych.

Individuálnym návštevníkom vinárstvo Tajna ponúkne 3 druhy degustácií (3, 6 a 8 vzoriek), na ktoré sa bude dať objednať aj priamo na mieste. Čosi malé pod zub poteší, ak sa vo vinárstve zdržíte dlhšie. Snacky budú návštevníkom degustácie k dispozícii podľa dennej ponuky.

* Svadby, oslavy, firemné teambuldingy

Elegantné priestory vinárstva sú vhodné na organizovanie rôznych druhov podujatí. Stačí prísť do vinárstva s vlastnou predstavou a vaša svadba, oslava či firemné podujatie bude nezabudnuteľným zážitkom. Potešením pre oči aj chuťové poháriky. Degustácia vína môže byť spestrená odborným výkladom o pestovaní a spracovaní vína, ukážkou blendovania či degustáciou výnimočných druhov vín (napr. degustácia kolekcie MAGNUM, degustácia vín z archívu vinárstva, jedinečného vína Secret REserva – viaceré ročníky, alebo vína MASTERCLASS).

Nechajte sa zvádzať krásou slovenských vinohradov a okamihov, ktoré si zaslúžia byť sprevádzané pohárom kvalitného vína. Či si vyberiete romantiku na víkendovom pobyte pre dvoch, alebo niektorý z eventov vinárstva Tajna, pocity nadšenia na svojej tvári určite neutajíte. Ubytovanie vo Wine Apartments je vhodné nielen na romantický pobyt pre dvoch, ale pre všetkých návštevníkov, ktorí si chcú užiť pokojné prostredie viníc pri pohári
kvalitného vína a nikam sa pritom nenáhliť.