Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako vybrať správnu prechodnú bundu? 

Zdieľať

Čas letí rýchlo, ale nie až tak, aby nám nedožičil dosť na výber kvalitného oblečenia. Počasie býva vrtošivé, roztopašné, teda náročné, aby sme sa naň dokonalo pripravili. Prekvapí nás nielen vysoko v horách, ale aj na bežných potulkách mestom. Zradnou býva zima, na tom sa zhodneme všetci, no na pohľad klamlivou už aj jar a jeseň.  

A kto sa má vyznať v prechodnej móde?  

Dámy určite. Na zvodnosti im záleží na každom kroku. Nevýhodou je pre ne ale obmedzený priestor v kabelkách a v taškách, a tak si musia nájsť kvalitné viacfunkčné oblečenie. Dnes už našťastie nejde o žiadny unisex, ale o trendy výber pre modernú ženu. To, že jej zručnosti prevetrá jarná a jesenná móda, dokazujú tie najrôznejšie výkyvy počasia. 

Nech ste od mesta vzdialené len pár metrov, nikdy neviete, čo vás zastihne. Základom outfitu v takom (ne)časí je dámska bunda. Dobrým príkladom príjemného a užitočného v dámskej sezónnej móde sa už tradične stávajú napapijri bundy. Dokazujú, že cena zodpovedá kvalite a tomu prispôsobujú každý detail svojich štandardných prechodných modelov. Pod tým rozumieme bundy v trendy farbách, od klasického až po asymetrický strih a s kombinovaným zapínaním na zips a gombíky. Mnohé už získavajú podobu kabátov, no jedno majú spoločné. 

Funkcia a dizajn dámskych prechodných búnd  

Najväčším kritériom pri výbere býva veternosť a dážď. Vzhľadom na aktuálne extrémne výkyvy čoraz viac z ponuky uprednostňujeme nepremokavé, zosilnené a termoizolačné napapijri dámske bundy. Vynikajú nielen elasticitou a sťahovaním v oblasti pása a rukávov, ale aj upravením povrchovej textúry na vysoko odolnú v ťahu a voči oderom. Sú podobné bavlneným tkaninám, no stále jednotkou na trhu v ochrane pred premenlivým počasím. Ženy si ich určite nemusia zamieňať s robustnými a nepoddajnými bundami. Pri svojej multifunkčnosti stále zostávajú ľahké, priedušné a citlivé na dotyk. Absolútne ideálne pre ženu! 

Zdroj obrázku: AS photostudio / Shutterstock.com