Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako vyťažiť maximum zo svojho pracovného dňa 

Zdieľať

Stáva sa vám, že sa váš pracovný deň často vymyká kontrole? Každý deň začínate plánom stihnúť toľko vecí, no čoskoro zistíte, že vás niečo rozptýli, sústredíte sa na úlohy s nízkou prioritou a nakoniec nič poriadne nedokončíte? Problém je v tom, že ste nad sebou stratili kontrolu. Presnejšie nad svojím časom, ktorým plytváte na nezmyselné veci, čo efektívnemu využitiu pracovného dňa bráni. 

Ako teda môžete opäť získať kontrolu nad svojím časom? Univerzálne zoznamy o tom, ako byť produktívnejší, u všetkých nefungujú. My vám preto načrtneme techniky produktivity, ktoré možno jednoducho prispôsobiť vašej osobnosti a pracovnému štýlu rovnako ako moderné rifľové bundy vašej postave s jej špecifickými krivkami.  

Stačí sa držať troch zásad produktivity, medzi ktoré patria.  

Dôvera malým prírastkom 

Nemôžete očakávať, že zo dňa na deň zmeníte dlhoročné pracovné návyky. Aj malé zmeny, v tom, ako pracujete, podobne ako pohodlné topy, môžu postupne viesť k veľkým zmenám v produktivite. Na začiatok vyskúšajte jeden tip a postupne pridávajte ďalšie, keď si otestujete funkčné stratégie, ktoré vám najviac vyhovujú. 

Zodpovednosť 

Či už ide o týždenné kontroly u spolupracovníka, alebo o stanovenie vlastných termínov a ich oznamovanie ostatným, povinnosť zodpovedať sa niekomu inému vás môže často prinútiť dokončiť prácu lepšie a s požadovaným efektom. Samozrejme, po dobre vykonanej práci, je vždy čas aj na príjemnú last minute dovolenku. 

Pamätajte si, že zodpovednosť – či už voči sebe alebo inej osobe – môže byť pre vašu produktivitu rozhodujúca. 

Schopnosť zvládať krízové situácie 

Ste predsa človek. Prijmite, že sa niekedy pošmyknete, rozptýlite sa a budete mať zlý deň. Je oveľa dôležitejšie ísť ďalej, ako sa zaoberať svojimi chybami a zbytočným trápením zhoršovať ďalšiu prácu.  

Zdroj obrázka: Prostock-studio/Shutterstock.com