Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako zaujať? Máme pre vás účinný tip

Zdieľať

Ako zaujať a udržať pozornosť? Nie vždy je to jednoduché. Nie všetci sa rodíme so skvelými komunikačnými schopnosťami. Existujú však techniky, ktoré vám môžu pomôcť. My sme sa o nich dozvedeli vďaka Simone Horváth, ktorá pracuje v oblasti HR viac ako 10 rokov.

Je webinár Ako pútavo učiť aj pre mňa?

Názov síce vyznie, akoby bol pripravený pre učiteľov, ale je venovaný každému, kto prezentuje svoje vedomosti, schopnosti, zručnosti a posúva ich ďalej. Nedávno som čítala, že pokiaľ sa nevieme posunúť ďalej, je dobré skúsiť vypočuť si alebo prečítať si špecifickú odbornú literatúru s výrazmi, ktoré vôbec nepoužívame. Dôjde k tomu, že svoj mozog aktivizujeme a práve z úplne iného uhla pohľadu nám napadne riešenie pre náš problém. Tak som to vyskúšala, pustila som si webinár k úplne inej téme, ktorú momentálne riešim. A nielenže som vyriešila svoj problém, ale aj niečo nové som sa naučila. A ako sa hovorí, učíme sa celý život, takže nie je na škodu občas vyjsť z komfortnej zóny, v ktorej sa pohybujeme deň čo deň a rozšíriť si obzor.

ako učiť pútavo _ webinár

Ako zaujať publikum a učiť pútavo

Keď som tak počúvala Simonu Horváth, uvedomila som si, že to nie je až také jednoduché byť dobrým lektorom. Dobrý lektor je viac než len ten, kto posúva informácie ďalej, kto chce len naučiť druhých, čo on sám vie. Dobrý lektor mení váš mindset, prináša iný pohľad na vec a zároveň pomáha riešiť váš problém. A čo je najdôležitejšie, máte v ňom dôveru. O aspekte dôvery, ale aj ďalších bez pochyby potrebných aspektoch dobrého lektora, hovorí lektorka počas webinára.

Prečo odporúčam webinár Ako učiť pútavo

  • Lektorka Simona pôsobí prirodzene a veľmi otvorene hovorí o tom, ako prezentovať.
  • Jej tipy a rady sú zrozumiteľné a môžete ich ihneď aplikovať v praxi.
  • Ponúka rôzne metódy, techniky. Mňa osobne zaujala konkrétne táto: technika MUP3 (myšlienky – uľahčiť rozmýšľanie – príklady, príbehy, prirovnania).
  • Dáva praktické príklady a vysvetľuje teóriu tak, že je po webinári ľahko zapamätateľná.
  • Na tomto webinári môžete názorne vidieť, ako ho vedie. Ako zapája publikum, že to, o čom hovorí, tak to aj ona sama robí.
  • Jej webinár je univerzálny, či už vzdelávate špecificky alebo nijako profilované skupiny v offline alebo v online priestore.
  • A v neposlednom rade vyrieši tú najväčšiu obavu každého spíkra – ako zaujať svoje publikum a zároveň vyvráti mnohé mýty, ktoré si viacerí spíkri a lektori myslia o tom, ako viesť svoje školenia a webináre, vďaka čomu sa môžete vyhnúť chybám.
  • K webináru sa viete kedykoľvek vrátiť, pustiť si ho, kedy na to máte čas.

Chcem si pozrieť webinár Ako pútavo učiť