Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

DIY

Ako žena zorganizuje domácu dielňu? Jednoducho a prakticky

Zdieľať

Revolučné riešenia dokáže vniesť žena aj v typickom mužskom svete. Môže ísť o prostredie dielní, ale len s presvedčivými názormi. Jedným z nich je zmeniť chaos na poriadok, vďaka čomu sa muž pri práci cíti spokojnejšie. Slúžia na to dielenské vozíky, v ktorých spoznávame účel každého šuplíka a priehradky.

Vozík na náradie očami ženy

Zatiaľ, čo muž vníma vozík na náradie ako ďalšie miesto pre kľúč a kliešte, žena premýšľa  vo vyšších kontextoch. Zakúpený dielenský vozík umiestňuje na stabilnom a pri práci frekventovanom mieste. Prihliada na praktickú stránku, ktorú by pre svojho partnera najradšej znásobovala. Môže mu tak venovať nielen úložisko pracovného náradia, ale aj činitele štýlu – premysleného interiérového.

Vyberáme tieto dielenské vozíky

Zároveň vie, že muž by v štýloch nič bližšie nevidel. Túži viac ako po dizajne, preto žena vyberá vozíky na náradie podľa konkrétnejšieho účelu. Ak sa dielňa využíva všestrannejšie, pre časté presuny odporúčame pojazdný montážny vozík. Sledujeme aj terén, po ktorom sa vozík pohybuje. Vyberáme modely z odolných materiálov, ale aj pojazd na kolieskach pre bezpečný a plynulý prechod.

Zároveň aj ženská intuícia napovedá, že práca v dielni je dynamickou a rýchlo sa musí adaptovať na nové podmienky. Raz funguje v opravárenskom režime, inokedy v servisnom a automobilovom. Vozík na náradie nenafúkneme, ale zaobstaráme do dielne vozík s nadstavbovým kufrom.

Vozík ako trend, ktorý mení trh?

S touto myšlienkou sa prezentuje výrobca Fronius pre zváraciu techniku a techniku akumulátorov. Dotýka sa energetickej oblasti na úrovni riadenia a kontroly. Je ťažké porovnávať ju s doplnkovými vozíkmi na náradie, ale svojou podstatou taktiež zefektívňujú náklady na dielňu. Práca prebieha usporiadanejšie, umožňuje nielen monotónnu, ale aj kreatívnu činnosť v každom dostupnom module.

Zdroj obrázku: FOTOGRIN / Shutterstock.com