Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Bývajte ako na zámku. Tento byt v Bratislave je určený pre princezné!

Zdieľať

Neuveriteľnú nehnuteľnosť na predaj ponúka realitná kancelária v Bratislave. V obklopení barokového štýlu sa stávate princeznou v trojizbovom byte v centre mesta. 

„Byt bol rekonštruovaný a zariadený v barokovom štýle dlhoročným znalcom a zberateľom umenia, so všetkými znakmi barokového štýlu. Nábytok v celom byte je replika, ktorú vyrába jediná továreň na svete v Taliansku z najkvalitnejšieho dreva a materiálov podľa dobových postupov. Táto firma dodáva nábytok aj šľachtickým rodom po celej Európe na zariaďovanie interiérov hradov a zámkov. Koberce v byte sú dobové originály a pochádzajú z trilógie Vstup do nebeskej brány. Vitríny na porcelán sú originály, ktoré boli zreštaurované, porcelán v nich je tiež originál. Lustre sú tiež originálne a pochádzajú z Paríža z čias Márie Terézie. Kuchyňa je v staro-viedenskom štýle – opäť je to veľmi citlivo zreštaurovaný originál, “ uvádza realitná kancelária.

Zdroj: Real Partners

Zdroj: Real Partners

Vedeli by ste si predstaviť podobné bývanie? Tento konkrétny Byt v Bratislave o rozlohe 130 metrov štvorcových sa predáva komplet aj s príslušenstvom v sume 429-tisíc eur.

Čo je to barokový štýl?

Začiatkom 17. storočia v európskom umení prevládal barokový štýl, ktorý získal popularitu až do začiatku osemnásteho storočia, po ktorom začal módu strácať, stráca svoju okázalosť a luxus. Architektúra bola v 17-tom storočí vytvorená na základe klenutých budov s polkruhovými oblúkmi a rímsami. Steny boli zdobené bohatými, ťažkými zlatými ornamentami a na stenách salónov a budoárov sa objavovali mytologické scény.