Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Granitové drezy oceníte aj vo svojej kuchyni!

Zdieľať

Kuchyňa je miestom, kde sa chce cítiť každá žena ako kráľovná. Posledné slovo máte len vy, a preto aj výber kuchynského príslušenstva podriaďujete vlastným požiadavkám. Dnes sa zameriame na kuchynské drezy z granitového (kameninového) materiálu. Aké výhody prinášajú svojim užívateľom?

Vlastnosti granitových kuchynských drezov

Granitové drezy sa vyznačujú širokou využiteľnosťou v rôznych interiérových konceptoch. Spája sa s nimi vyššia cena, čo nás dostáva do pochybností. Výhody v používaní však prevyšujú nevýhody, a tak moderná a praktická žena zostáva verná granitovým kuchynským drezom.

Pýšia sa vysokou odolnosťou voči oderom, škrabancom, ale aj vysokým teplotám. Ako na príklade granitových drezov Blanco garantujú jednoduchú údržbu a čistotu. Mnohé sú natoľko modernizované, že ponúkajú maximálny komfort pri výnimočne veľkej vaničke a intuitívnom ovládaní. Praktickú stránku týchto modelov dokazuje potravinová a hygienická nezávadnosť. Potraviny možno spracovávať priamo na povrchu drezu.

Stálosť a trvácnosť granitových drezov je podmienená ich kamenistým povrchom. Preto ich poznáme aj ako kameninové drezy z drveného kremeňa a žuly. Dopĺňa ich akrylové spojivo a farbivá bez vplyvu na kvalitu potravín. Nenarúšajú vzhľad kuchynskej výbavy, práve naopak, dodávajú jej silný moderný, priam hodvábny efekt.

pixabay.com

Prečo svoj výber neoľutujete?

Ak vás nepresvedčil zoznam všetkých spomínaných benefitov, pochybnosti pri výbere eliminuje široký výber typov granitových drezov. Podľa dispozičných možností sú dostupné klasické jednodrezy – samostatne alebo v kombinácii s vaničkou a odkvapom. V ponuke nachádzame aj priestranné dvojdrezy s odkladacou plochou alebo priestorovo šetrné rohové modely.

Z pohľadu farebného prevedenia sú okrem klasických čiernych a bielych granitových drezov častokrát dostupné aj farby ako béžová, sivá, grafitová alebo modely v metalických tónoch.

Na granitových drezoch budete milovať ich trvácny vzhľad, ktorý si zachovajú skutočne dlho. Na údržbu vám postačia bežné čistiace prostriedky, resp. priebežne povrch ošetrite špeciálnym prípravkom.

Zdroj foto: brizmaker / Shutterstock.com