Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Hurá leto! Máte už kúsok mora vo vašom šatníku?

Zdieľať

Do stojatých vôd slovenskej módy prináša čerstvý závan morského vzduchu nový slovenský fashion start-up Young Yachter. Pre malých aj veľkých milovníkov vetra vo vlasoch a piesku na pokožke vytvoril v spolupráci so slovenskou návrhárkou Máriou Štranekovou módnu kolekciu inšpirovanú slnečným Jadranským pobrežím.

„Každý jeden kúsok z našej kolekcie, či už ide o oblečenie alebo obuv, je ručne vyrobený na Slovensku. Veríme, že jedine ľudské ruky dokážu dať oblečeniu skutočný charakter,“ hovorí majiteľ značky Braňo Král. Značka vznikla, ako to mnohokrát býva, spontánne a vďaka láske majiteľov Braňa a Martiny k tyrkysovému moru. Potom nasledovala 18-mesačná príprava, vrátane cestovania po celom svete, aby sa oboznámili s fungovaním módneho priemyslu v zahraničí. Zúčastnili sa napríklad výstavy Lineapele v Mekke štýlu, v Miláne, plní nových poznatkov sa pustili sa do práce a v júni 2020 vpustili do slovenských módnych vôd novú módnu značku s príznačným názvom Young Yachter.

Lokálne a ohľaduplne k prírode
Filozofiou zakladateľov značky Braňa a Martiny Královcov je udržateľnosť a ekológia, preto dbajú pri výrobe jednotlivých kúskov aj na ochranu životného prostredia. Vo svojej dielni sa riadia prísnymi pravidlami. „Nepoužívame žiadne škodlivé alebo ropné produkty, iba materiály ktoré sú 100% zdravotne nezávadné a určené na dotyk s pokožkou. Vyrábame iba toľko, koľko je aj reálne naša spotreba.“ ozrejmuje Braňo Král. A preto je pre nich dôležité, aby sa aj ich dodávatelia riadili rovnakými princípmi. Ako slovenská značka sa snažia podporovať najmä lokálnu komunitu a tak štýlové tenisky či espadrilky, kabelky, doplnky, ale aj každý jeden kúsok oblečenia, až po ponožky sú vyrábané rôznymi dodávateľmi na Slovensku.

Young Yachter používa vo svojich kolekciách predovšetkým látky, ktoré si dávajú na zákazku vyrobiť, aby mali istotu, že je tkanina nová. Vek látky totiž ovplyvňuje aj jej kvalitu. Veľkou zaujímavosťou je, že letnej kolekcii dominuje ich vlastná autorská látka. Pôvodne biely materiál nechali potlačiť modrou vlnkou podľa ich originálneho návrhu.

Poznávacím znamením Young Yachter sú kolekcie určené pre celú rodinu. Nájdete v nich rovnaké oblečenie pre otca a syna, či mamu s dcérou. Ako jedna z mála firiem vo svete ponúkajú rovnakú celokoženú obuv pre deti aj dospelých.

Pri tvorbe letnej kolekcie sa Young Yachter spojil so slovenskou návrhárkou Máriou Štranekovou, ktorej modely sa vyznačujú éterickosťou a ženskosťou. „Kolekcia je tvarovo čistá, variabilná, obohatená o zaujímavé strihové, či vizuálne detaily. Použitie ikonických pruhov originálnym spôsobom zachováva štýlovú klasiku prímorského prostredia, zároveň outfity posúva do polohy voľnočasovej módy, čo bude charakteristické pre značku Young Yachter.“ hovorí pani Štraneková.

Štítky