Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Husté riasy a oddýchnuté oči: 5 účinných tipov, ako na to

Zdieľať

Po úmornom dni v práci mnohí z nás potrebujú pauzu. Dať nohy hore a len odpočívať. Na regeneráciu pleti a predovšetkým očí ale často zabúdame, jednoduchým odlíčením správna starostlivosť nekončí. Predstavujeme niekoľko tipov, ako dopriať očnému okoliu zaslúžený a zdraviu prospešný relax.

Odličovač, krém, micelárna voda, masážny valček alebo sérum na riasy. To sú len niektoré produkty, ktoré vám vďaka modernej dermatológii a kozmetike pomôžu dosiahnuť požadované výsledky v oblasti hydratácie, omladenia a účinnej výživy očného okolia a rias. Ako ich správne používať a čím ďalším si môžete pomôcť?

Začnite odlíčením

Vybrať si ideálny odličovač možno chvíľu zaberie. Vždy sa však oplatí siahnuť po tom s vitamínmi a vyživovacími zložkami, v prípade neistoty voľte ten na citlivú a jemnú pokožku. Ak používate vodeodolnú riasenku, účinne sa jej zbavíte pomocou odličovača s pridaným olejom. Nech už váš favorit bude akýkoľvek, naneste ho na tampónik, priložte na očné viečko a nechajte chvíľu pôsobiť. Následne jemne zotrite smerom dole a do strany. Potom oblasť očí ešte opláchnite vodou a opatrne osušte. Odstránením riasenky totiž dáte priestor mihalniciam dýchať a prirodzene rásť.

S rastom vám pomôže sérum

Mnoho ľudí má dojem, že séra na riasy nefungujú. Nie je to tak úplne pravda, len si na výsledok musíte chvíľu počkať. Ako sa ale hovorí, trpezlivosť ruže prináša. Aby sérum zapôsobilo čo najrýchlejšie, treba ho nanášať poctivo každý deň po odlíčení a pred nalíčením. Prečo pred nalíčením? Funguje totiž ako podklad pod riasenku. Okrem toho pomôže s regeneráciou, vyživením, zdravým rastom, zahustením a po nejakej dobe prinesie efekt umelých rias.

Mikromasáž s makro-účinkami

Dôležité je aj správne prekrvenie a pružnosť pleti okolo očí. S tým pomôžu krémy a séra, ktoré prstom či valčekom jemnými pohybmi vmasírujete do pokožky. Jej elasticitu a pevnosť podporia prípravky s peptidmi, hydratáciu zaistia tie s kolagénom a kyselinou hyalurónovou. Na mikromasáž je možné využiť aj špeciálne masážne produkty, tie sa však môžu značne predražiť.

Očná maska urobí divy

Kto by z hollywoodskych filmov nepoznal očné masky v podobe na koliesok nakrájanej uhorky. Nejedná sa o výmysel, uhorka totiž dobre hydratuje, a ak je vychladená, ako studený obklad dá očiam pekne oddýchnuť. Pokiaľ doma nemáte uhorku, možno nájdete vrecká s čajom. Aj tie slúžia ako účinné obklady, a to za tepla aj za studena. Pomáhajú s opuchmi a kruhmi pod očami, majú protizápalové účinky a poskytujú napuchnutým očiam úľavu. Ak babským radám príliš neveríte, siahnite po dermatologicky preverených vyživovacích očných maskách. Dôkladne si však prečítajte návod, ako ich aplikovať, pri nesprávnom použití totiž môžu spôsobiť podráždenie.

Odpočinok prospieva

Namáhavá práca unavuje celé telo. Pokiaľ celý deň pracujete na počítači, vaše oči budú unavené zo všetkého najviac, preto sa treba o ne správne starať a dopriať im regeneráciu. Okrem kozmetickej starostlivosti treba venovať dostatok času aj spánku. Ten tiež napomáha zdraviu nielen očného okolia, ale aj celého organizmu. A akú metódu volíte vy?

 

Zdroj obrázku: OlegD / stock.adobe.com

Štítky