Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Janka a Libor: Malými zmenami môžeme spoločne dosiahnuť jeden veľký výsledok

Zdieľať

MECH  je špeciálna taška, v ktorej váš darček bude opakovane vyzerať výnimočne a skvelo. Je to taška, za ktorou stojí tím štyroch kreatívnych ľudí, ktorým záleží na ekológii a udržateľnosti. Dvoch z nich, Libora a Janky, sme sa spýtali, ako a prečo sa pustili do tohto projektu jedinečnej tašky a s kým spolupracujú.

Kto stojí za vaším projektom?

Za projektom MECH stoja štyria obyčajní ľudia – Zuzka, Janka, Libor a Jožko, ktorých spája neobyčajná túžba po ekologickejšom Slovensku. Tento nápad sme mali v hlave už dlhšie a počas roka sme usilovne pracovali, aby sme mohli výjsť na svet s našimi MECHmi. Našim cieľom a poslaním nie je „spasiť celý svet“, pretože si uvedomujeme, že nie je možné zmeniť všetko a všetkých, ale veríme, že malými zmenami, ktoré začneme od seba, môžeme spoločne dosiahnuť jeden veľký výsledok.

Každý z nás je iný a má dar na niečo iné. Zuzka je kreatívna duša, ktorá stojí za myšlienkou projektu MECH. Má veľké skúsenosti s organizovaním photoshootingov, tvorením grafík a prácou na sociálnych sieťach, ktoré nám v rámci projektu spravuje. Libor je profík na marketing a má pod palcom našu marketingovú stratégiu, tvorbu web stránky a všetky technické záležitosti. Jankina prednosť je komunikácia s klientmi, dohaduje objednávky, zaujíma sa o recenzie od zákazníkov. Janka zároveň píše články na blogy a vymýšla trefné texty ku produktom. Jožko ako architekt, má dokonalý cit pre detail, čo sa odráža aj na našich MECHoch a jedinečných výšivkách, ktoré ho zdobia. Taktiež zabezpečuje celú logistiku od objednania a dodania látok až po samotnú výrobu a kontrolu kvality, každého jedného MECHu.

Prečo práve ekologické tašky?

Na svete je až príliš veľa jednorazových tašiek a sáčkov, ktoré zaplavujú našu planétu. V domácnostiach nám často šuflík „preteká“ rôznymi darčekovými taškami, ktoré sme od niekoho dostali a ktoré splnili svoj jednorázový účel. Vedeli ste napríklad, že v roku 2021 sa na Slovensku vyprodukovalo viac než 224 500 ton komunálneho odpadu papiera, pričom priemerne sa na jednu A4 použije cca 30 litrov vody, čo keď si zoberieme pri 50 stranovom časopise je to až 500 litrov, ktoré by jednému človeku stačili ako pitný režim na 8 mesiacov?

A tak sme si povedali a dosť! je na čase s tým niečo spraviť. Dali sme hlavy dokopy a postupne sme začali pracovať na našom projekte MECHy. Cesta nebola jednoduchá a netrvala ani pár dni, ale dnes sme pyšní, že svetu môžeme ukázať naše MECHy a veľmi sa tešíme pozitívnemu feedbacku, ktorý na ne dostávame 🙂

Čím je produkt jedinečný?

Tašky MECH sú určené na opakované používanie a to nielen ako darčeková taška. V našich MECHoch si môžete preniesť svoje jedlo do práce či školy, alebo si v nich môžete priniesť rôzne drobnosti na výlet. Riadime sa heslom „Ako sa darčeková taška sama darčekom stala“, pretože MECHy nie sú len na jednorazové použitie a môžu potešiť obdarovaného rovnako, ako darček ktorý v nich nájde.

Naše MECHy sú ušité zo zamatovej látky prémiovej kvality v matnom prevedení. Vďaka tomuto materiálu má MECH vynikajúce technické vlastnosti ako obmedzenie absorpcie tekutín a zvýšenú odolnosť voči poškodenie. Taška sa môže aj čistiť a to čistou vodou a vlhčenou špongiou, takže aj vďaka tomuto sa môže používať opakovane na rôzne účely.

A čo je dôležité, naše MECHy sú z láskou ušité v slovenskej dielni, takže ich nákupom podporíte aj lokálnú výrobu.

Komunikačné kanály, kde sa s produktmi môže potenciálny klient stretnúť?

Našu komunikáciu aktuálne rozbiehame na sociálnych sieťach Facebook a Instagram (mimochodom za krásne fotky na našich sociálnych sieťach vďačíme aj slovenskej fotografke), kde budeme pravidelne predstavovať novinky o našom produkte a o nás, takže si to nenechajte ujsť a sledujte nás tam.

Taktiež v týchto časoch pripravujeme aj našu webovú stránku, takže naše produkty si zatiaľ môžete zakúpiť u nášho partnera SLOVAKFOLKLORE.

Aké ekologické riešenia aplikujete vo svojom bežnom živote?

Všetci sa snažíme byť v našich bežných životoch čo najviac EKO. Takým základom je určite separovanie odpadu. Do obchodu chodíme s našimi taškami z domu, v obchode nekupujeme zbytočne veľa potravín, ale len to čo naozaj zjeme a taktiež sa snažíme nemať denne na tanieri len mäso a mäsové výrobky, ale zahrnúť do nášho jedálnička aj rastlinnú stravu. Zeleninu a ovocie sa snažíme nebaliť do mikrotenovych vrecušok, využívame MHD čo najviac je to možné, nekupujeme balenú vodu, ale pijeme vodu z vodovodu, módne kúsky radi nakupujeme aj v sekáčoch a odteraz darčeky balíme do našich MECHov (úsmev).