Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Knižnica vo vrecku alebo Prečo sa oplatí zaobstarať si na cesty čítačku?

Zdieľať

Elektronické knihy síce postrádajú tradičnú vôňu i kúzlo tých tlačených, ich praktickosť ich však robí oveľa atraktívnejšími, obzvlášť ak s nimi človek cestuje. V čom táto praktickosť spočíva? Predstavujeme niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí vziať si na dovolenku namiesto klasickej knihy čítačku tých elektronických.

Cestovanie je dobrodružstvo, ktoré často vyžaduje šikovné balenie a plánovanie. Pre vášnivých čitateľov je však balenie mnohokrát nočnou morou – jednu rolu v nej hrajú veľkosť a váha kníh, ich počet rolu druhú. Moderná doba však prináša moderné riešenie a inak tomu nie je ani pri čítaní. Elektronické knihy sú práve takým riešením, ktoré príde vhod nielen na cestách. Prečo?

Kompaktnosť a váha

Tradičné knihy sú kúzelné, ich nevýhodou je ale fyzický rozmer a váha. Elektronická čítačka kníh je malá, ľahká a dokáže pojať celú knižnicu titulov. Na dovolenku tak nemusíte brať „tlsťošky“, ktoré akurát zaberajú miesto v kufri. Bohato si vystačíte s malým displejom, ktorý váži sotva pár desiatok gramov.

Dostupnosť kníh

Vypredané alebo horšie dostupné papierové vydania obľúbených kníh vás s elektronickou čítačkou nemusia trápiť. Tituly v čítačke si síce nevystavíte vo svojej obývačke, zato ich budete mať pekne pri sebe, nebude sa na ne prášiť, a ešte máte príležitosť dostať sa k autorom a knihám, ktoré už v obchode len tak nezoženiete, navyše za priaznivejšie ceny.

Pohodlie a nastaviteľné funkcie

E-booky ponúkajú čitateľom rôzne funkcie pre pohodlné čítanie, ako je možnosť upraviť si veľkosť písma, písať si poznámky alebo vyhľadávať neznáme slová a výrazy v slovníku. Na cestách však oceníte najmä funkciu podsvietenia. V noci si vďaka nej budete môcť čítať bez toho, aby ste svetlom budili spolucestujúcich alebo spolubývajúcich.

Odolnosť

Koľkokrát ste si na knižku vyliali kávu či vodu alebo si ju špinavými prstami zašpinili nejakým jedlom? Možno vám dokonca spadla do vane. Zaprášenie aj vyblednutie stránok slnkom je vcelku bežné a bohužiaľ aj pleseň sa na knihách ľahko uchytí. S e-bookom také problémy nemusíte riešiť. Pokiaľ sa čítačku nepokúsite doslova utopiť, väčšina modelov zvládne prežiť aj v horších podmienkach.

Elektronické čítačky kníh ponúkajú kompaktnosť, flexibilitu a praktickosť, čo je pri cestovaní neoceniteľné. Či už ste na dovolenke alebo na služobnej ceste, e-book je skvelým spoločníkom, ktorý vám umožní mať svoju knižnicu vždy po ruke. Skvelá výdrž batérie a ekologickosť tohto zariadenia je už len pomyselnou čerešničkou na torte.

Štítky