Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Lucie Florianová: Príchod jesene je pre mňa ideálnou príležitosťou na zútulnenie nášho domova

Zdieľať

Hovorí sa, „kdo umí, ten umí“ a teda musím povedať, že Lucka to veru vie. Fotky jej domova lahodia oku aj duši. Milovníčka kvetov, vône dreva a bývania nám prezradila zopár svojich vlastných tipov na zútulnenie domova. Jeseň je na to ideálnym časom – vytvoriť doma príjemnú a útulnú atmosféru. V rozhovore sa dozviete aj inšpiráciu na krásnu jesennú dekoráciu, ktorú si zvládnete pripraviť aj sami doma. 

Ako sa mení váš domov s príchodom jesene?

Príchod jesene je pre mňa ideálnou príležitosťou na zútulnenie nášho domova. Keďže sa nám dostáva menej svetla a dni sú už kratšie, milujem v tomto období predovšetkým vonné sviečky a oheň v krbe. Začínam voliť i teplejšie odtiene farieb, čo sa týka doplnkov. Najradšej mám však dekorácie z prírody. Na vchodových dverách nesmie chýbať sezónny veniec a schodisko zdobia lucerny, v kombinácii s dyňami, vresmi a pestrofarebnými chryzantémami v prútených košoch.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@luci.florian)

Ktoré dekorácie patria do vašej jesennej výzdoby?

Ako som už spomenula, jesenná výzdoba u nás neodmysliteľne zahŕňa vonné sviečky, svietniky, lucerny, svetlá, okrasné tekvice, vence z prírodných materiálov a kvety vo váze. V tomto období skôr tie klasické kvety nahrádza samotný eukalyptus, jarabina alebo dokonca len holá vetvička. Stručne povedané, čo mi počas prechádzky udrie do nosa :-). Drevená miska s jablkami, hruškami alebo granátovými jablkami a figami na drevenej doske na krájanie tiež vyčarí skvelú parádu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@luci.florian)

Na vašom instagramovom profile @luci.florian sme našli, že k minuloročnej jesennej výzdobe patrila maľovaná ozdobná tekvica. Prezradili by ste našim čitateľkám, ako si takúto parádu vytvoriť?

Postup výroby ozdobnej tekvice:
Pri výrobe minuloročnej tekvice som použila bielu farbu a temperu. Po natretí je dôležité nechať tekvicu správne vyschnúť a môžete začať tvoriť. Odporúčam zvoliť teplejšie odtiene farieb. Taký môj tip je, že farby som zmiešala hlavne s bielou, aby som získala jemnejšie pastelové odtiene. Fantázii sa však medze nekladú a navyše je to dokonalá terapia :).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@luci.florian)

Tento rok Lucka experimentovala a podaril sa jej takýto výtvor s bielou fixkou:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@luci.florian)

Čo nesmie podľa vás chýbať pri tvorbe útulnej atmosféry?

Dodala by som to najdôležitejšie – a to je láska. Ale pár tipov, ako dať domovu “hrejivý jesenný nádych” pre vás predsa len mám. Na podlahy môžete umiestniť predložky alebo koberce s vyšším vlasom. Zaveste záclony do okien. Ja osobne v tomto období preferujem zemité odtiene. Na parapety položte svietniky a vonné sviečky. Do sklenenej nádoby môžete nazbierať šišky a naaranžovať svetielka. Samozrejme nesmie chýbať poriadny čajník na váš obľúbený čaj a nejaká dobrá kniha k tomu. Potom už len stačí zapáliť oheň v krbe alebo zapáliť sviečku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@luci.florian)

Doplňte prosím, čo vám prvé napadne, keď sa povie:

  • chuť jesene: jablká, hrušky, figy, škorica a karamel
  • vôňa jesene: drevo a med
  • zvuk jesene: praskajúci oheň