Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Módne pánske športové čiapky – ktoré si vybrať na leto?

Zdieľať

Ochrana hlavy je počas leta nesmierne dôležitá. Páni tento fakt ignorujú, pretože sa im zdá, že čiapka nie je módna a nevyzerali by v nej šik. Nie je to pravda. Aj páni môžu v čiapke vyzerať ako zo žurnálu. Stačí, aby si vybrali módnu športovú čiapku. Akú na leto kúpiť?

Prečo je dôležitá ochrana hlavy pred slnkom

Väčšina pánov nosí čiapky len počas zimy. Chlad ich presvedčí, aby si teplú čiapku kúpili. Prečo ich horúce počasie nepresvedčí o nutnosti nosenia letnej čiapky? Čiapky pánske sú módne, dodávajú mužovi záhadný vzhľad a predovšetkým chránia pred úpalom či spálením. Mali by ste tiež vedieť, že silné slnečné žiarenie môže viesť k vypadávaniu vlasov.

Športové a elegantné pánske čiapky

Nosíte elegantnejšie outfity? Kúpte si klobúk typu bucket hat. Leto sa však spája predovšetkým so športovými aktivitami. Na dané aktivity sú vhodné pánske čiapky typu šiltovka. Zvláštnu skupinu tvoria ľahké trekingové čiapky, ktoré chránia kompletne celú hlavu a tiež krk. Pánska čiapka musí na hlave dobre sedieť, byť vzdušná a vyrobená z adekvátnych materiálov. Na výrobu letnej pánske čiapky je ideálne bavlna. Bavlna je na nosenie príjemná a dobre pohltí vlhkosť.

Šiltovka alebo bucket hat klobúk

Pri výbere pánskej letnej čiapky prihliadajte na druh aktivity, ktorej sa s čiapkou budete venovať. Pre aktívnych mužov, ktorí radi športujú, sú určené šiltovky. Menej športovo pôsobia bucket hat čiapky. Môžete si ich obliecť na prechádzku do mesta alebo na pláž počas popíjania drinkov.

Šiltovka

Šiltovka na hlave lepšie sedí vďaka možnosti úpravy obvodu čiapky pomocou nastaviteľnej pásky s prackou. Šilt chráni tvár a oči pred slnkom. Pri dynamických športoch a tam, kde predpokladáte zvýšenú aktivitu, noste šiltovku so sieťovinou. Sieťovina a vetracie otvory zabezpečujú odvod vlhkosti a bránia poteniu hlavy.

Bucket hat

Klobúky typu bucket hat vyzerajú veľmi štýlovo, ale nedajú sa veľkostne nastaviť. Preto pri ich výbere dbajte na to, aby vám perfektne sadli na hlavu. Pri kúpe online sa striktne riaďte veľkostnými tabuľkami obchodu. Výhodou klobúka bucket hat je to, že tieni nielen tvár, ale chráni aj krk.

Farba pánskej čiapky na leto

Výber farby pánskej čiapky na leto nebudete mať zložitý. Šiltovky a tiež bucket hat sa vyrábajú v kompletnej farebnej palete. Myslite na to, že tmavé farby viac priťahujú slnko. Pre ochranu pred slnkom sú najvhodnejšie biele a béžové čiapky. Večer si môžete obliecť obľúbené modré, čierne a sivé modely.