Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Na televízne obrazovky sa vracia Helena Tomková s reláciou PENIAZE

Zdieľať

Tlačová správa

Helena Tomková, prvá slovenská redaktorka, ktorá na televízne obrazovky priniesla ekonomické relácie poradenského zamerania, prichádza po dlhšom čase opäť pred kamery verejnoprávnej televízie. Na relácii PENIAZE sa bude podieľať nielen ako moderátorka, ale aj ako autorka. 

relácia PENIAZEPodtitul „Všetko čo potrebujete vedieť o (svojich) peniazoch“ prezrádza, že relácia PENIAZE má ambíciu pomáhať televíznym divákom naučiť sa starať o svoje financie. „Sústredíme sa na to, aby ľudia osobne alebo v rámci svojich biznisov mali vždy plnú peňaženku,“ hovorí o formáte Helena Tomková.

Čo prinesie relácia PENIAZE

Pravidelná týždňová relácia bude aj tentoraz venovaná všetkým, ktorí nemajú tisíce na platenie finančných poradcov či účtovníkov. Pomôže im porovnať hypotéky, odložiť splátky úverov či podať daňové priznanie. Divákov naučí vyznať sa v spleti nových zákonov, nariadení a vyhlášok.

Dôležitý priestor na vysvetľovanie otvorilo relácii obdobie pandémie a s ňou spojené množstvo nových pravidiel. Bežný divák preto dostane základné rady, ako sa postaviť k témam, ktoré ho v súvislosti s peniazmi trápia. „Zároveň nájde vysvetlené aj opatrenia od štátu. Niekedy sa v nich nevyznajú ani účtovníci a finanční poradcovia. Preto je najvyšší čas pomôcť ľuďom odpovedať na otázky, ktoré ich zaťažujú a zorientovať ich v neprehľadnej situácii,“ vysvetľuje Helena Tomková a pokračuje, ako sa do tvorby relácie môžu aktívne zapojiť aj samotní diváci: „Budeme veľmi radi, ak sa budú na nás prostredníctvom nášho webu a sociálnych sietí obracať a posielať nám spätnú väzbu. Pýtať sa, čo je pre nich zaujímavé, čo by radi videli a čo by sa potrebovali dozvedieť, “ dodáva.

Okrem odborníkov, inšpirujúcich podnikateľov i bežných ľudí dostanú v relácii PENIAZE priestor aj známe tváre. V prvej časti herečka Slovenského národného divadla Diana Mórová prezradí, čo jej z finančnej stránky pomohlo zvládnuť pandemickú situáciu.

Reláciu PENIAZE bude vysielať RTVS od 4. mája každý utorok vždy po 22.25 h na JEDNOTKE, v repríze každý piatok o 15.45 h a v archíve na webe RTVS.sk.

Relácia PENIAZE online
www.relaciapeniaze.sk
Instagram: relaciapeniaze #relaciapeniaze

Facebook: Relácia Peniaze

Zroj: Be Well Media