Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Nadizajnujte váš domov v exotickom štýle

Zdieľať

Pravá exotika je pre väčšinu z nás vidinou vysnívanej letnej dovolenky. Kvôli momentálnej situácii vo svete si ju však tento rok mnohí z nás zrejme odpustia. To, že nepoletíme na exotickú Kubu, Bali či iné obľúbené destinácie však neznamená, že si ich nemôžeme aspoň symbolicky vykúzliť aj doma v obývačke.

Svieže farby, imitácie palmových listov či množstvo zelene – práve to sú prvky, vďaka ktorým nadobudnete pocit vzdialenej exotiky aj u vás doma. Zabudnúť by ste však nemali ani na použitie prírodných materiálov, ktoré atmosféru exotiky ešte viac upevnia. Okrem toho by ste sa mali zamerať aj na zeleň v podobe živých, najmä palmových a listových kvetov. Tie vo vašej domácnosti vyčaria pocit dokonalej letnej oázy. Každá farba má svoju vibráciu.                          

Zelená farba je vhodná na relax a navodenie pohodovej atmosféry

Zelená je farbou prírody. Všetky rastliny – zdroj potravy – sú zelené. Vďaka tomu je zelená vnímaná ako veľmi pozitívna a optimistická farba.

Oranžová farba je vždy dobrá voľba

Oranžová je farbou, ktorá vzniká kombinovaním – červenej a žltej. Je to aj farba budhizmu (Bhután, Srí Lanka). Vzhľadom k tomu, že sa k nej neviažu žiadne negatívne konotácie, je jej použitie takmer vždy dobrá voľba.

Ružová symbolizuje priateľstvo, lásku a šťastie

Láska, harmónia, súcit ale i „ružové sny“. Ružová je farba srdca, romantiky a v interiéri navodí pozitívnu atmosféru. Evokuje rovnako vnútornú čistotu a ľudia sa v nej cítia príjemne. Každý dômyselný detail dokáže interiér rozžiariť a docieliť želaný dojem. Vytvorte si dovolenkové prostredie priamo vo svojom interiéri.

Viac informácií nájdete na www.kik-textilien.skwww.asko-nabytok.sk.

Milujete bielu farbu? Biela je kráľovnou každého priestoru. Inšpirujte sa v článku nižšie.

Biela je kráľovnou každého priestoru

 

 

Štítky