Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Kristína Tran roztancovala svoj zamatový hlas v novej skladbe

Zdieľať

Tentokrát vo vizuáli spojila ženskú energiu a vnímavosť, ktorá vo výsledku s tanečnou hudbou poukazuje na hravosť každodenného života. 

Tvorba Kristíny Tran je vždy poňatá umelecky , preto aj jej videoklipy sú vždy súhra výpovede jej textu. Po dlhšom čase však speváčka prichádza s tanečnou skladbou, kde rozhýbala nielen svoje texty, ale aj seba. „Ideou pesničky aj klipu je fakt, že každý má občas deň blbec alebo sa ocitne v práci, ktorá ho nebaví alebo je psychicky náročná, a preto treba vedieť oddychovať a ventilovať. Mne je aj yoga, aj tanec blízky, ale každý svoj ventil vypúšťa inde. Pointou je, že aspoň na chvíľu povolíme tlak myšlienok v hlave a vnímame vtedy aj zbytočné problémy inak. Čiže taký iný uhol pohľadu, ktorý vieme navnímať aj pri obyčajných domácich prácach“, hovorí Kristína.

Na skladbe speváčka spolupracovala s klaviristom a hudobným producentom Matejom Miklošom, ktorý ju ešte ako Laylu doprevádzal na koncertoch, či už s klavírom alebo s kapelou. Po 4 rokoch sa im opäť stretli cesty a po dokončení „ČO TO DÁ“ sa dohodli, že spolu spravia aj celé EP. Je to po dlhej dobe Kristínin tanečný singel, keďže aj v skladbe textovo vyznie, že svoju radosť zo života pretavila aj viac do hudby. V klipe sa objaví aj známa yogínka Vanda, ktorá si zahrala na úvod prepracovanú a vystresovanú ženu, akou vedia niekedy ženy byť. Som veľmi šťastná, že som mohla byť súčasťou tohto úžasného klipu, pesnička ma chytila hneď na prvé počutie, je melodická, letná a pozitívna. Text je úžasne nápaditý! Celková atmosféra natáčacích dní bola tak prirodzená a veselá, že by som pokojne takto nakrúcala aj rok v kuse 🙂 Ďakujem za úžasný čas s úžasnými ľuďmi a verím, že sa klip bude páčiť„, vyjadrila svoje emócie hlavná postava klipu Vanda Gallo.

Lýdia Novotná v piesni Nič nie je náhodou spieva s legendárnym Allanom Mikušekom

O tanečné kreácie sa postarali dievčatá z Love Dance School a celkovo kameru, strih a postprodukciu mala na starosti režisérka Enejdiej.

„Spolupráca s Kikou je fakt super, je to skvelá a veľmi šikovná žienka. Spoznali sme sa minulý rok a už vtedy sme sa dohadovali na točení, no a tento rok sa nám podarila spolupráca, ktorá stála za to. Pesnička je veľmi chytľavá a natočiť k nej klip bola radosť. Počas celého natáčania bola fajná náladička a s Kikou sme strávili celý deň pri strihu, ktorý sa niesol s neskutočným humorom a šťastím z roboty a zistili sme, že sme dosť zohraté“, hovorí režisérka klipu Enejdiej.

Na svete je unikátna skladba, ktorej cieľom je zlepšiť sústredenosť

„Viem, že je extrémne talentovaná, skromná a super sa mi s ňou tvorí a hlavne je pre vec zapálená. To je pre mňa veľmi dôležité. Určite to nie je naša posledná spolupráca a rada by som sa rozvíjala aj v písaní scenárov a réžii vlastných videoklipov ako som mala možnosť aj pri tejto skladbe. Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo vybrať krásne ženy do klipu, ktoré super zahrali svoju úlohu a sú výborne v tom čomu sa ku koncu klipu venujú“, uzatvára Kristína Tran.

Štítky