Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Nicholas Sparks a jeho nový romantický príbeh Vysnívaná zem

Zdieľať

Spojil ich osud, ale rozdeliť ich môžu sny. Nicholas Sparks vie v čitateľoch vyvolať radosť, zahriať na duši a naplniť oči slzami, a tak je to aj v novinke Vysnívaná zem. Príbeh, ktorý má dve linky.

Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať pozvánku na vystúpenie v plážovom bare na Floride. Tam ho opantá nádejná speváčka Morgan.

Colby si však uvedomuje, čo všetko ich rozdeľuje – Morgan pochádza z Chicaga, má bohatých rodičov, práve skončila vysokú školu a čaká ju závratná kariéra. A čo jej okrem nečakane hlbokej lásky môže ponúknuť on? Prácu na rodinnej farme, ktorá nikdy nie je hotová a pre mestských ľudí jednotvárny, ubíjajúci život. Navyše ho kvári tajomstvo, ktoré sa bojí Morgan prezradiť.

Medzitým sa Beverly so svojím šesťročným synčekom snaží začať odznova v malom mestečku. Nedostatok peňazí a strach z despotického manžela ju vedú k rozhodnutiu, ktoré natrvalo ovplyvní jej budúcnosť. Osudy mladých ľudí sú navzájom prepojené a túžba po lepšom živote ich núti čeliť minulosti
zoči-voči.

Vysnívaná zem je krásne napísaná kniha o tom, aby sme sa nikdy nevzdávali svojich snov. O tom, že vysnívaná zem raz bude naša, len treba veriť.

Nicholas Sparks vie vážnejšie témy, dôležité posolstvá a silné osudy obliecť do na pohľad jednoduchých príbehov, ktoré sa čítajú samé. Majú v sebe ľahkosť a zároveň hĺbku. Tak ako pri viacerých jeho knihách, aj táto je ako stvorená na sfilmovanie.

Milan Buno, knižný publicista

Vysnívaná zem: https://www.bux.sk/knihy/693279-vysnivana-zem.html

Audio : https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-vysnivana-zem-nicholas-sparks