Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ratanový nábytok vo vašej záhrade zažiari. Aké sú jeho výhody?

Zdieľať

Ratanový nábytok je pre vonkajšie prostredie ako vyšitý. Pardon, upletený. Ktoré vlastnosti nábytku zo syntetického ratanu vás presvedčia o tom, že je ten pravý pre vašu terasu či balkón?

Nebojí sa slnečných lúčov

Sú terasy prežiarené slnkom, ale i také, kde slnečné lúče bozkávajú nábytok pomenej. Hľadáte nábytok na slnečnú terasu alebo balkón, nábytok pod holé nebo alebo pod vašu romantickú drevenú pergolu?

Nemusíte sa vzdať svojich predstáv o dizajnovom a pohodlnom nábytku s vysokou estetickou hodnotou len preto, že sa bojíte o jeho vzhľad po pár slnečných dňoch. Ratanový nábytok odolá UV žiareniu, nestratí na kvalite ani pôvodnej farbe, pre ktorú ste si ho zamilovali.

Nezničí ho teplo ani vlhkosť

Syntetické materiály sú taktiež kvalitné ako prírodné materiály a vedia vydržať rôzne teplotné situácie. Umelý ratan oceníte počas celého roka. V zime nábytok po vyčistení stačí prikryť ochrannou plachtou alebo zazimovať v garáži. Milovníkov ekologických myšlienok poteší, že je 100 % recyklovateľný.

Zdroj: Ratanea.sk

Nie je náročný na údržbu

Jednou z výhod ratanového nábytku je aj jeho pomerne nízka hmotnosť, vďaka čomu je ľahko prenosný. Výplet je spravený precízne, či ide o sedačku, hojdacie kreslo, alebo stôl. Odolná a ľahká hliníková konštrukcia pridáva nábytku na životnosti, nehrdzavie a pôsobí moderne.

Ak údržbe záhradného nábytku nemôžete venovať priveľa času, poteší vás, že ten ratanový netreba brúsiť ani natierať. Stačí ho pravidelne čistiť vlhkou handričkou namočenou v teplej vode so saponátom alebo vystriekať prúdom vody a nechať preschnúť.

Nevychádza z módy. Ratanový nábytok je nadčasový

Pri výbere záhradného nábytku vás to môže ťahať k drevu, ale ratan je mu veľmi podobný a v exteriéri pôsobí prirodzene. Ratanový nábytok s plochým alebo oblým výpletom je dostupný v mnohých moderných farebných odtieňoch, v sivej, bledohnedej i tmavej farbe.

Vyberiete si z robustnejších i kompaktnejších kúskov presne na mieru vašej terase. Vďaka prírodnému vzhľadu vás neomrzí ani o desiatku rokov. Ak sa výplet poškodí, vďaka korekčným páskam ho hravo opravíte.

Nestojí celý majetok

Napriek tomu, ako luxusne ratanový nábytok pôsobí, hlboko do peňaženky siahať nemusíte. Vaša terasa alebo balkón sa premenia na malý kúsok raja a s tými správnymi doplnkami im dodáte osobitný šmrnc.

Ratanové stoličky ozdobte vkusnými poduškami, na zem umiestnite odolný exteriérový koberec, na stôl štýlové ohnisko a už len relaxovať! Ak vám chýba inšpirácia, navštívte predajňu Ratanea a presvedčte sa na vlastné oči, ako sa môže zmeniť imidž terasy iba vďaka nábytku.

Zdroj: Ratanea.sk