Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Nová kniha obľúbenej autorky o hľadaní sebalásky

Zdieľať

Tlačová správa

Obľúbená slovenská autorka Kristína Ježovičová má novú knihu, ktorá má silný príbeh. Hlavnou témou je obdobie dospievania a hľadaní lásky k sebe samej, nástrahách sebaklamu a pretvárky. Kniha Vydrž to so mnou práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo. 

kniha

O čom je príbeh

Sedemnásťročná Kaja prehráva každé ráno boj s dievčaťom v zrkadle. S nosom zapichnutým v ľúbostných románoch sa odcudzuje od spolužiakov a vo svojej ulite vníma každé slovo ako urážku a posmech. Veď akoby nie, keď ju kritizuje aj jej rodina, ktorá zatvára oči pred vlastnou minulosťou. Kaja spadne do kolotoča sebaklamu a pretvárky. Uvedomiť si, že človek je cennejší, ako sa mu dievča v zrkadle snaží nahovoriť, je naozaj ťažké. Ešte ťažšie je priznať si pravdu a prijať pomoc kamošov, ktorí nás neopúšťajú, ani keď si prechádzame peklom. Nikdy totiž nie sme úplne sami.

Autorka sa drží háklivých tém

Autorka priznáva, že najväčšou inšpiráciou pre vznik tejto knihy bolo zakomplexované dievča, ktoré nosí v sebe: „Rovnako ma inšpirovali chalani, ktorí len recyklovali, čo doma počuli od svojich otcov. Inšpirovali ma aj manželky, ktoré prehĺtajú ponižovanie od manželov. Uvedomujem si, že každý z nás niekedy povie niečo povrchné, čo druhého zraní. No dôležité je chcieť zmeniť to, prejaviť empatiu. Pozerať sa na ľudí i na seba celistvo, nie ako na plochú fotku na instagrame, ktorá je síce perfektná, ale je naozaj skutočná?“ pýta sa Kristína Ježovičová, ktorá sa háklivým témam nevyhýba.

kristína ježovičová

Už v románe Nevyslovené odsúdila sexuálne zneužívanie, teraz hovorí o nízkom sebavedomí či šikane. „Myslím si, že tieto témy potrebujú viac priestoru. Doma, v školách, ktoré viac riešia samotné vzdelávanie než rozvoj, ale aj na sociálnych sieťach. Dá sa to i tak, že o týchto problémoch budete čítať v príbehu. Vydrž to so mnou je neprikrášlený rez do duše dievčaťa, ktoré pozná väčšina z vás a ani o tom nevie. Na prvý pohľad pôsobí v pohode, no jej duša krváca.“

Prvé recenzie

Romány Kristíny Ježovičovej majú na Slovensku početnú skupinu mladých fanúšičiek a fanúšikov aj preto, že sa vie trafiť do ich myslenia a pocitov. Venuje sa témam, ktoré mladých ľudí skutočne trápia a o ktorých nie je jednoduché hovoriť. „Anotácia ma navnadila na príbeh dievčaťa, ktoré má problém so svojím výzorom, no už krátko po začítaní som zistila, že autorka zašla ďalej ako som čakala. Tému, ktorú sa rozhodla spracovať oceňujem, pretože je ďalšia z tých, o ktorých sa priveľmi nepíše a malo by sa,“ hodnotí jej novinku Mirka na svojom čitateľskom instagramovom blogu Mirka_číta. „Kniha v sebe ukrýva natoľko plnohodnotnú myšlienku v takom silnom príbehu, že si pozornosť nielen zaslúži, ale rovno vyžaduje!“