Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Parížsky Louvre zostal pre koronavírus zatvorený už druhý deň, turistov nechali stáť pred dverami

Zdieľať

Pre obavy zo šírenia nového koronavírusu neotvorili parížske múzeum Louvre ani v pondelok. Pre verejnosť bolo teda zatvorené už druhý deň.

Louvre denne navštívia desaťtisíce turistov. V pondelok čakali pod dáždnikmi pri známej sklenenej pyramíde, dovnútra ich však napokon nepustili.

Zamestnanci chcú vedieť plány múzea

Francúzska vláda v sobotu zakázala akékoľvek podujatia pre viac ako päťtisíc ľudí. Zamestnanci múzea v nedeľu informovali, že nariadenie sa týka aj ich a Louvre preto neotvorili.

Približne 250 zamestnancov v pondelok uviedlo, že prídu do práce, až keď manažment predstaví jasný plán, ako chce bojovať proti šíreniu vírusu.

„Ak sa vírus objaví aj v Louvri, chceme vedieť, aký bude plán pre zamestnancov a návštevníkov,“ uviedol Andre Sacristin a dodal, že ľudí čakajúcich vonku mu je ľúto, no podľa neho je prvoradá bezpečnosť pre všetkých.

Prečítajte si prehľadné info o koronavíruse

Vedenie múzea je pripravené konať

Zástupca vedenia múzea Maxence Langlois-Berthelot sa vyjadril, že berie situáciu vážne a je pripravený konať.

Obavy zamestnancov označil za „legitímne“, no dodal, že v hociktorej miestnosti múzea sa v rovnakom čase nikdy nenachádza päťtisíc návštevníkov, takže nariadenie vlády by sa ich nemalo týkať.

Vo Francúzsku zatiaľ hlásia 130 nakazených.
Na Slovensku sa nepotvrdil ešte ani jeden prípad.

Zdroj: Webnoviny.sk – Parížsky Louvre zostal pre koronavírus zatvorený už druhý deň, turistov nechali stáť pred dverami © SITA Všetky práva vyhradené.

Štítky