Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Rady ako správne vybrať kuchynský nábytok

Zdieľať

Pravdepodobne chcete aj vy bývať v krásnom a útulnom domove, ktorý bude nielen miestom vášho oddychu, ale aj miestom, kam sa budete vždy tešiť.

Základným predpokladom pri zariaďovaní vlastného domova, je však mať svoj vlastný a vopred premyslený štýl, a mať všetko zladené v jednom, alebo vo veľmi podobnom duchu. Výsledný efekt potom poteší nielen vás a vaše očí, ale aj všetky vaše návštevy. Napríklad Nábytok do jedálne dnes už vôbec nemusíte mať len z masívneho dubového dreva, ale aj z veľmi moderných, ľahkých či kombinovaných materiálov.

Urobte si koláž, moodboard, náčrty alebo aspoň poznámky

Na to, aby ste sa držali svojho vybratého štýlu, je dobré mať po ruke pomôcku, ktorá vám hneď objasní, aký nábytok je pre vás vhodný, a aký nie. Ideálne je preto, povystrihovať si všetky inšpiratívne fotky a obrázky, prišpendliť si ich niekam a mať ich stále pred očami. 🙂

Pokiaľ sú vaše požiadavky na kvalitu a moderný vzhľad vysoké, a nechcete sa uspokojiť s kompromismi, obráťte sa na našich odborných predajcov. Tí vám vždy kvalitne poradia, pre ktorý ´kúsok´ nábytku sa rozhodnúť. Môžete sa na nich obrátiť telefonicky alebo na našom webovom chate.

Kuchyne a Jedálne

Ak hľadáte inšpiráciu pre kuchynskú linku, alebo pre vašu novú jedálenskú zostavu, tak v sekcii Kuchyňa nájdete nielen kompletné kuchyne a kuchynské zostavy, ale aj jednotlivé kuchynské linky, kuchynské drezy, či pracovné dosky.

V sekcii Jedáleň na vás zase čakajú jedálenské stoly, jedálenské stoličky a aj celé jedálenské sety.

Stôl – symbol rodiny

Jedálenský stôl je už oddávna považovaný nielen za centrum kuchyne, ale aj celého obydlia. Už odjakživa sa pri ňom nielen stoluje, ale zároveň sa pri ňom stretávajú členovia rodiny a priatelia, aby sa spolu rozprávali, diskutovali a bavili. Dospelí na ňom zvyknú pracovať a čítať, a deti sa na ňom často učia a robia si svoje domáce úlohy.

Jedálenské stoly mávajú najčastejšie klasický obdĺžnikový tvar, no stále populárnejšie sú aj okrúhle či oválne stoly, pri ktorých sa človek cíti harmonickejšie a prepojenejšie s ostatnými. Stoly štvorcového či obdĺžnikového tvaru mávajú niekedy ostré hrany, no ich výhodou je zase to, že sa dajú roztiahnuť a v prípade potreby tak zväčšiť svoj rozmer.

Ak si za svoj jedálenský stôl zvolíte stôl okrúhleho tvaru, bude určite harmonickejší, ´bezpečnejší´ a spratnejší, a nebudete mať problém zasunúť pod neho stoličky.

A čo stolička?

Jedálenská stolička by mala byť určite stabilná a pevná, aby uniesla aj váhu ťažšieho človeka. Nemusí mať opierky na ruky, no mala by byť dostatočne pohodlná na to, aby ste si stolovanie na nej naozaj užili.

Akokoľvek, ak hľadáte lacný nábytok do jedálne, prezrite si náš web, a vyberte si z našich kvalitných a moderných kúskov, za ktoré nemusíte utratiť majland.