Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Skúšali ste už epiláciu v sprche? Testovali sme epilátor Panasonic!

Zdieľať

Nedávno sa mi dostal do rúk nový epilátor Panasonic ES-EL9A na suché aj mokré holenie. Počula sme už o viacerých pozitívnych recenziách, tak som sa ho rozhodla vyskúšať aj ja.

Ozaj, viete, aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou?

Depilácia je odstránenie chĺpkov, ktoré sú odstránené tesne nad pokožkou. Pri depilácii používame depilačné krémy alebo peny a holiaci strojček. Sú to rýchle metódy, ktoré však majú krátkodobý účinok.

Pri epilácii je výsledkom hladká pokožka minimálne niekoľko týždňov a dlhšie. Odstraňuje sa pri nej celý chĺpok aj s korienkom a preto má dlhodobejší efekt. Epilovať môžeme voskami, epilátorom, IPL svetlom, alebo si dať spraviť laserovú epiláciu.

Čím je epilátor Panasonic iný?

Tento epilátor ES-EL9A je zaujímavý tým, že je vodeodolný, a tak ho môžete využiť aj pri sprchovaní. Má dvojité disky so 60 pinzetami, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabezpečili, že druhý disk zachytí vlasy, ktoré „ušli“ tomu prvému.

V príručke píšu, že vytrhne chĺpky s dĺžkou len 0,5 mm, a môžete ho nastaviť na tri rôzne rýchlosti. Mne sa veľmi páči najmä 90-stupňová otočná hlava, ktorá sa sa prispôsobí zakriveniam na vašom tele, napríklad na kolene.

10 milých prekvapení

Epilátor je súčasťou 10-dielnej súpravy, ktorá obsahuje rôzne epilačné hlavy (okrem nôh aj na oblasť bikín), holiacu hlavu, zastrihávač, kefku na píling nôh, nadstavec na oblasť bikín, hlavu na starostlivosť o chodidlá či čistiaca kefka

Najviac ma prekvapil bohatým výberom upevňovacích hláv, ktoré sú súčasťou balenia. Predtým som mala depilátor s jedinou hlavicou, a to na citlivú oblasť bikín. Teraz mám na výber rôzne prístroje v jednom a súčasťou je aj hlavica na odstránenie suchej pokožky na pätách, čo som hneď využila.

Prečítajte si aj: Osobnosť televíznej obrazovky – poznáme výhercov

Účinnosť epilátora

Epilátor je podľa mňa najúčinnejší pri použití na mokrú pokožku. Aj zastrihávač funguje skvele a obzvlášť sa mi páčila kefka, ktorá pomáha zabrániť zarastaniu chĺpkov. Potešila ma aj výdrž batérie – epilátor vôbec nepotrebuje časté dobíjanie. A v tmavšej miestnosti využijete zabudované svetlo.

Výmena hlavíc je intuitívna, len stlačíte tlačidlo a ľahko vymeníte hlavice. Epilátor je veľmi jednoduchý na používanie, takže určite odporúčam.

Zdroj foto: panasonic.com