Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Cholesterol sa môže týkať aj vás. Viete ako sa s nim popasovať?

Zdieľať

Navštívili ste lekára a ten vám oznámil zvýšenú hladinu cholesterolu? Napriek tomu, že je v súčasnosti cholesterol často diskutovanou témou, málokto vie, čo všetko to v praxi obnáša a ako so zvýšeným cholesterolom bojovať. Na jednej strane je pre náš organizmus nepostrádateľný, na strane druhej značia jeho vysoké hodnoty červenú kontrolku, ktorú sa už nikomu neoplatí ignorovať.

Telo každého z nás potrebuje cholesterol na stavbu bunečných membrán, hormónov, vitamínu D a žlče na trávenie tukov. Cholesterol je životne dôležitým prvkom každej jednej bunky všetkých živočíchov, ľudí nevynímajúc. Musíme sa však naučiť rozdeľovať dobrý a zlý cholesterol. Práve v tom tkvie tajomstvo udržania si zdravej hladiny cholesterolu.
V jednoduchosti delíme cholesterol na dobrý (HDL), ktorý nás chráni pred srdcovými ochoreniami, tým že udržiava zlý cholesterol mimo tepien a prináša ho späť do pečene. Zlý cholesterol (LDL) cirkuluje v krvi a môže spôsobiť práve zanášanie tepien, čo spôsobuje ich zúženie a to môže viesť ku kardiovaskulárnym ochoreniam.
Podľa kardiológa a obezitológa, MUDr. Ivan Majerčáka, Slováci najčastejšie umierajú práve na srdcovo-cievne ochorenia. Trend je síce klesajúci, nie je však menší v porovnaní s okolitými krajinami. ,,V súčasnosti je už preukázaná príčinná súvislosť medzi zvýšenou hladinou cholesterolu a kardiovaskulárnym rizikom, ktoré sa už dávno netýka len staršej generácie. Až 9 z 10 Slovákov má minimálne jeden z rizikových faktorov pre vznik kardiovaskulárneho ochorenia.“

Neliečte krvné výsledky, starajte sa o seba stále

Prvou záchranou v boji s vysokou hladinou cholesterolu v krvi je zmena životného štýlu. Toto nie vždy býva jednoduchá voľba, nakoľko sa mnohí pacienti trápia s množstvom protichodných rád a je pre nich náročné určiť, čo je vlastne zdravé. Nato stačí jednoduché pravidlo ,,Zachovajte si zdravý rozum“. Medzi zásadné opatrenia jednoznačne patrí úprava jedálneho lístka, dostatok pohybu a vyhýbanie sa škodlivým látkam ako cigarety a alkohol.
Okrem udržiavania si zdravého životného štýlu, dokážu byť nápomocné taktiež prírodné výživové doplnky, medzi ktorými nájdete aj ArmoLIPID Plus, ktorý obsahuje bioaktívne zložky izolované z rastlín. Berberín prispieva k normálnej hladine cholesterolu. Kyselina listová prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu. Podstatnou súčasťou sú aj antioxidanty v podobe najúčinnejšieho prírodného antioxidantu, ktorým je astaxantín a koenzýmu Q10. Jeho nedostatok spôsobuje mitochondriálnu dysfunkciu.
Bylinkové zdravie na tanieri. Obnovia vaše sily, pomôžu v boji s chorobami a dodajú energiu.

Štítky