Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

ÚSPECH SLOVENSKÉHO FILMU “KTO JE ĎALŠÍ?” VO SVETE! UŽ DNES SI HO MÔŽETE POZRIEŤ NA NETFLIXE

Zdieľať

Len pred rokom sa dostal do slovenských kín kontroverzný film o kyberšikane, nebezpečných selfie a sexuálnom vydieraní “KTO JE ĎALŠÍ?”, ktorý bol nakrútený podľa skutočných udalostí. Odvtedy si film od jedného z našich najúspešnejších režisérov – Mira Drobného prešiel rôznymi úskaliami. Reálne však tento film, ktorý sa premietal pre 450 škôl po celom Slovensku zachránil mnoho šikanovaných detí, čo už sa v tejto dobe považuje za skutočný zmysel a odkaz samotného filmu. Dnes tento film vstúpil na americkú online platformu a môžu si ho ľudia pozrieť na jednom z najväčších filmových portálov na svete, na NETFLIXE. 

https://www.youtube.com/channel/UCV3kjGMb9WLGVTu11uIj0tQ

Presne (22.augusta 2019) to bol rok, kedy sa na Slovensku odpremiérovala snímka „KTO JE ĎALŠÍ?“. Film lámal rekordy už pred svojou premiérou vďaka nasadeniu do rekordného počtu 86 kinosál, čo je najviac, koľko kedy aký film na Slovensku mal. Vyše 70 – tisíc ľudí si ho pozrelo a tohto roku získal dokonca ďalšie ocenenie kvality. KTO JE ĎALŠÍ?“ stal sa so svojou edukačnou výpovednou hodnotou najúspešnejším školským filmom, ktorý prostredníctvom prednášok či špeciálnou linkou pomoci, zachránil mnoho detských životov. V priemere 50-tisíc žiakov, vyše desaťtisíc rodičov videlo na vlastné oči to, čo niektorí nechcú alebo by nechceli vidieť. Aj vďaka tomu, že film prináša istú kontroverziu a poukazuje na reálny problém z online života našich detí ho nasadila americká spoločnosť NETFLIX ako prvý slovenský výchovno-vzdelávací film.

Slnko v sieti: národné filmové ceny oslávia 10 rokov

„Je to pre slovenskú audiovizuálnu tvorbu veľký úspech, že sa podarilo film Kto je ďalší? prezentovať na najväčšej svetovej online platforme NETFLIX. Nebola náhoda, že získal 18 ocenení z medzinárodných filmových festivalov, ani historický rekord v počte kín, ktoré film premietali na Slovensku. Režisér Miro Drobný má cit pre diváka, ale aj pre spoločenské témy, ktoré oslovujú -už aj cez NETFLIX- divákov po celom svete. Gratuluje,“ Martin Palán, generálny riaditeľ BONTONFILM.

Štartuje nakrúcanie filmu ZNÁMI NEZNÁMI s hviezdnym obsadením

Spolu s premiérou na NETFLIXE sa vydáva aj 130-stranová kniha o filme, ktorá sa dá náhľadovo prelistovať alebo stiahnuť na stránke www.ktojedalsi.sk. Naďalej je k dispozícii linka pomoci „KTO JE ĎALŠÍ?“ / https://www.ktojedalsi.sk/nahlasovaci-formular/, na ktorú sa obracajú najmä školy a rodičia. To, že nejde len o jednorázovo pozretý film hovoria aj ďalšie súvisiace projekty.

„Téma filmu nie je jednoduchá, hlavne v modernom svete, kde sa či už deti alebo dospelí skrývajú na internete za vymyslenú identitu s úmyslom ublížiť. Vždy som chcel spraviť na Slovensku niečo, čo má skutočný zmysel a čo pomôže tým, ktorí nemajú odvahu vyriešiť svoj problém. Dostali sme vyše 3000 pozitívnych správ od tínedžerov, rodičov, pedagógov… Ďakovali nám, že im film otvoril oči, zastavil šikanu, zvýšil povedomie o online sexuálnom zneužití či pomohol im viac si vážiť život. Rozprával som sa s mnohými rodičmi, deťmi, ktorí zažili alebo poznajú niekoho, kto si dokonca kvôli šikane siahol na život, ale nemali tú silu, aby to riešili alebo sa postavili proti tomu. Aj preto vznikol film „KTO JE ĎALŠÍ?“, aby ukázal, že sa to dá. Pokračujú školské premietania filmu spojené s prednáškami a okrem škôl sa zameriame aj na Centrá detí a rodiny po celom Slovensku. Som nesmierne dojatý z reakcií ľudí na tento film a som šťastný, že sa aj prostredníctvom takej silnej online platformy akou je NETFLIX dostane k ďalším miliónom tínedžerom a rodinám aj mimo Slovenska, ktorým týmto môžeme pomôcť alebo dokonca aj zachrániť život“, uzatvára režisér filmu Miro Drobný.

NETFLIX – https://www.netflix.com/sk-cs/

Štítky